Uroczystość będzie uhonorowaniem zwycięzców tegorocznej, wieloetapowej kwalifikacji stypendialnej. Ponad 300 licealistów z całej Polski złożyło w tym roku aplikacje do programu OFF 2021, w celu uzyskania stypendium i pomocy mentoringowej w rekrutacji na zagraniczne uniwersytety. Rada Fundacji wyłoniła spośród nich 40 finalistów, a także 22 zwycięzców, którzy zostaną objęci całoroczną opieką edukacyjną. Uroczystość odbędzie się 1 lipca w Pałacu na Wodzie w Warszawie. Na Gali oprócz laureatów będą gościć m.in. Paweł Majewski (PGNiG), Jan Emeryk Rościszewski (PKO BP), Piotr Mazurek (KPRM), Krzysztof Borusowski (BEST S.A.) oraz Michał Sapota (HRE Investments). Całe wydarzenie transmitowane będzie online na profilu Fundacji na Facebooku oraz na antenach Polsat News oraz TVP Info. Laureaci otrzymają wsparcie z zakresu doradztwa karierowego i pomoc w przygotowaniu do długiego procesu rekrutacyjnego. Ponadto, wezmą oni udział w tygodniowym Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach, gdzie będą mieli możliwość spędzenia czasu zarówno we własnym gronie, jak i poznania swoich mentorów, którzy studiują lub są absolwentami prestiżowych zachodnich uczelni. Opiekunowie będą prowadzić warsztaty i przygotowywać zwycięzców do wyzwań jakie stawiać przed nimi będą takie uniwersytety takie jak Oxford czy Harvard.

„Jest to dla nas prawdziwy zaszczyt, że w jednym miejscu będziemy mogli zebrać najbardziej uzdolnionych i najbardziej pracowitych licealistów z całej Polski. Nasza młodzież ma wielki potencjał, który bardzo często nie jest odpowiednio wykorzystywany. Dlatego też, celem Fundacji jest przezwyciężanie przeszkód, które napotykają na swojej drodze młodzi ludzie z wielkim potencjałem. Chcemy, by każdy wybitny uczeń, niezależnie skąd pochodzi i w jakiej sytuacji finansowej znajduje się jego rodzina mógł zdobywać świat. Jako społeczeństwo ponosimy odpowiedzialność za rozwój tej młodzieży” – powiedział Michał Maurycy Mazur, prezes Our Future Foundation.

Programy stypendialne i mentoringowe, organizowane przez Fundację, co roku pomagają dziesiątkom Polaków w rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie i w realizacji ich marzeń. Działania Fundacji skupiają się na walce z przeciwnościami jakie napotykają ambitni, młodzi ludzie z nieuprzywilejowanych środowisk na ścieżce swojej edukacji. Organizacja zapewnia im zarówno wsparcie merytoryczne jak i pomoc w zdobywaniu funduszy. Zeszłoroczni stypendyści studiują dziś na takich uniwersytetach jak Yale, LSE, Oxford, Cambridge czy NYU. Jednym z przedsięwzięć Fundacji jest także Our Future Forum – doroczna konferencja, której celem jest wypracowanie rozwiązań mających pomóc w modernizacji polskiej edukacji, szkolnictwa wyższego oraz odwracania zjawiska drenażu mózgów.

Reklama

Sponsorami Gali Wręczenia Stypendiów OFF 2021 są:

PGNiG S.A. – Sponsor Strategiczny

Reklama

HRE Investments – Sponsor Główny

Goldman Sachs, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Polski Cukier – Sponsorzy

Partnerami Gali są: ARP S.A. i Grupa LOTOS S.A.

Patronat Medialny nad Galą objęli: Dziennik Gazeta Prawna, Onet, Business Insider, INN Poland, ISBnews, My Company Polska, Do Rzeczy, Tygodnik Przegląd, Polska Agencja Prasowa, Niezależna.pl, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie.

Wyłonieni Laureaci w kolejności alfabetycznej:

1. Michał Boroń

2. Marianna Ceglarek

3. Nadia Dzierżanowska

4. Aleksander Hycnar

5. Alessandra Jabłonowska

6. Olga Jagiełłowicz

7. Tomasz Kacperski

8. Oliwia Kałużna

9. Mateusz Kasprowicz

10. Jakub Milczarek

11. Julia Nowacka

12. Karolina Ochman

13. Julia Oleszyńska

14. Michalina Popko

15. Kaja Pośnik

16. Wojciech Sieradzan

17. Filip Suliński

18. Wiktoria Szklarska

19. Kamil Tomkowicz

20. Aleksandra Warda

21. Julia Wróblewska

22. Ewa Zapała

Całe wydarzenie transmitowane będzie online na Facebookowym profilu Fundacji https://www.facebook.com/OurFutureFoundationPL 1 lipca od godziny 17:00.

Materiały prasowe