20 maja br. w godz. 11.00 – 12.30 odbędzie się debata „Od pracownika do przedsiębiorcy – czyli jak franczyza zmieniła rynek pracy”. Debata zostanie zorganizowana w formule online i będzie transmitowana na żywo na facebookowym profilu Konkursu Pracodawca Godny Zaufania.

Franczyza dla jednych jest drogą do sukcesu, dla innych wciąż pozostaje tylko jednym z wielu ekonomicznych terminów. Słowo „franchising” dosłownie znaczy bycie wolnym – czy jest tym dla osób, które korzystają z takiej formy działalności? Czym jest franczyza i jak zmieniła rynek pracy w Polsce? Jakie są koszty franczyzy? Czy franczyza może być sposobem na walkę z bezrobociem? Jakie obowiązki mają franczyzodawcy wobec franczyzobiorców? Jak wygląda franczyza w Polsce i na świcie? Na te i wiele innych pytań postaramy się znaleźć odpowiedzi wspólnie z zaproszonymi ekspertami.

Aby móc spojrzeć na problem franczyzy z wielu perspektyw, do udziału w debacie zaprosiliśmy przedstawicieli zarówno z administracji rządowej – przedstawiciela biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajowej Izby Gospodarczej, instytucji konsultingowych i badawczych, a także przedstawicieli franczyzobiorców i franczyzodawców. Partnerami debaty „Od pracownika do przedsiębiorcy – czyli jak franczyza zmieniła rynek pracy” są Żabka Polska Sp. z o.o. oraz PwC Polska.