Już po raz drugi Międzynarodowe Targi Łódzkie organizują Targi Logistyki Służb Mundurowych TLSM, które odbędą się w terminie 13-14 maja 2014 roku w Łodzi. Targom towarzyszyć będzie II kongres, którego celem jest przybliżenie przedsiębiorcom możliwości i procedur współpracy ze służbami mundurowymi. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Szef Inspektoratu Sił Zbrojnych gen. broni Edward Gruszka, natomiast Partnerem Branżowym zostało Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych.

II Targi Logistyki Służb Mundurowych TLSM to idealne miejsce do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami a służbami mundurowymi. To także jedyna okazja do bezpośredniego spotkania z przedstawicielami zaopatrzenia służb mundurowych w Polsce m.in. komendantami Regionalnych Baz Logistycznych, Komendantami Oddziałów Gospodarczych wraz z Szefami Sekcji Żywnościowych, Mundurowych i MPS Wojska Polskiego i innych służb mundurowych. TLSM to szansa dla dostawców na rozpoczęcie kontaktów handlowych z najbardziej wiarygodnym i rzetelnym partnerem jakim są jednostki państwowe.

II Targi Logistyki Służb Mundurowych są jedyną w Polsce inicjatywą, która w sposób kompleksowy pokazuje możliwości współpracy ze służbami mundurowymi dla przedsiębiorców z branż:

tekstylno-odzieżowej: m.in. umundurowanie, bielizna, obuwie,
specjalnych wyrobów włókienniczych: wyroby balistyczne, namioty, plecaki, siatki i materiały maskujące,
spożywczej: przetwórstwo, maszyny i urządzenia do przetwórstwa spożywczego,
poligraficznej: sprzęt i materiały papiernicze,
komputerowej: sprzęt i oprogramowanie,
zabezpieczeniowej: sprzęt do monitoringu, systemy antykradzieżowe,
motoryzacyjnej: materiały pędne i smary,
budowlanej: budownictwo modułowe, kontenerowe,
meblarskiej: wyposażenia w sprzęt biurowy kancelarii, pomieszczeń biurowych oraz magazynów,a także pozwala w kompleksowy sposób przedstawić swoją ofertę osobom odpowiedzialnym za procedury zakupowe w służbach logistycznych i skonfrontować oczekiwania zamawiającego z produktami i usługami prezentowanymi przez dostawców.

W tym samym miejscu i czasie odbywać się będzie II Kongres Wojsko Polskie Szansą dla Przedsiębiorczości, którego organizatorem jest Łódzka Izba Przemysłowo-Handlowa. Wciągu dwóch dni uczestnikom Kongresu zostaną przybliżone m.in. zagadnienia: jak realizować usługi i dostawy dla Wojska, gdzie szukać informacji o przetargach, jakie są wymogi formalne, jakie certyfikaty i oznakowania muszą posiadać produkty dla Wojska, a także zasady zamówień z tzn. wolnej ręki.

Drugi dzień Kongresu to panele dyskusyjne poświęcone zaopatrzeniu mundurowemu, żywnościowemu, w środki opatrunkowe i medyczne, w materiały pędne i smary (MPS) oraz sektorowi infrastruktury.

II Targi Logistyki Służb Mundurowych odbędą się w Expo-Łódź, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom oraz wystawcach znajdują się na stronie www.tlsm.pl.

Kontakt dla mediów:
Agata Szczepaniak
tel. +48 42 632 69 86, e-mail: a.szczepaniak@targi.lodz.pl

Godziny zwiedzania
13.05.2014 godz. 10.00-18.00
14.05.2014 godz. 10.00-17.00

Bilety
Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy – 15 zł
Dzieci do lat 10 - bezpłatnie