W dniach 17-18 maja 2011 roku w Warszawie, w hotelu Marriott (Al. Jerozolimskie 65/79) odbędzie się międzynarodowa konferencja Smart Metering CEE 2011 - najważniejsze wydarzenie dotyczące systemów pomiarowych w naszej części Europy.

Podczas spotkania menedżerów - przedstawicieli liderów rynku energetycznego z Polski, Rumunii, Czech, Chorwacji, Francji oraz Niemiec omówione zostaną plany rozwoju inteligentnych sieci i systemów zdalnego odczytu. Udział w kongresie umożliwia zapoznanie się z przykładami wdrożeń technologii „smart metering” u wiodących dystrybutorów z branży energetycznej. Swoimi doświadczeniami podzielą się reprezentanci podmiotów działających na różnych płaszczyznach w tej branży, m.in.: ENERGA i wielu innych.

Patronem merytorycznym konferencji został Urząd Regulacji Energetyki, a swój udział w niej zapowiedzieli m.in. :
Marek Woszczyk - p.o. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Tomasz Kowalak – dyrektor Departamentu Taryf w Urzędzie Regulacji Energetyki

Uczestnicy konferencji:
- dowiedzą się, jak systemy zdalnego odczytu i inteligentne sieci zmienią obraz branży energetycznej w naszym regionie,
- poznają zastosowania nowej infrastruktury na rynku energii,
- będą mieli szansę kontaktu z osobami odpowiedzialnymi za zastosowanie nowych narzędzi w energetyce podczas oficjalnej Gali, której gospodarzem będzie ADD - światowy lider rozwiązań telemetrycznych.


Systemy zarządzania infrastrukturą energetyczną i licznikami energii elektrycznej, takie jak oferowany przez ADD System ADDAX, oparty ma dwukierunkowej transmisji danych po liniach energetycznych (niskiego i średniego napięcia), umożliwiają dwukierunkową komunikację między odbiorcą a sprzedawcą energii. Można je zdalnie konfigurować, wykorzystywać do odłączania lub podłączania zasilania oraz analizowania rzeczywistych danych o poziomie poboru energii elektrycznej i zanikach zasilania. Nasze systemy pozwalają na uzyskanie znaczących oszczędności zarówno po stronie końcowego odbiorcy, jak i Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. W komercyjnych wdrożeniach w Europie dla takich klientów jak Eon, CEZ czy też EVN oraz w pilotażowych wdrożeniach, które przeprowadzaliśmy w polskich Grupach Energetycznych tj. ENERGA, PGE udało się zaobserwować znaczącą obniżkę kosztów odczytów oraz ograniczyć koszty eksploatacji sieci energetycznej – cechy rozwiązań ADD przybliża Adam Zalewski, Prezes ADD Polska.

Istotną korzyścią dla każdego odbiorcy jest możliwość monitorowania zużycia prądu w czasie rzeczywistym i bieżącego planowania kosztów energii, w tym włączania niektórych urządzeń, takich jak pralki, zmywarki przy użyciu taryf ekonomicznych. Najistotniejszy jest jednak sposób rozliczania odbiorców z dystrybutorami energii – dotychczasowe prognozy zostaną zastąpione rachunkami za rzeczywiste zużycie prądu. Pozwoli to Polakom zaoszczędzić nawet do kilkunastu proc. wykorzystywanej dziś energii. – zalety inteligentnych sieci oraz zdalnego odczytu energii dla m.in. domowych odbiorców energii elektrycznej przedstawia Wojciech Kruszyński , Prezes Zarządu ARCUS S.A., polskiego integratora współpracującego z firmą ADD w zakresie smart meteringu.

Aby wziąć udział w konferencji prosimy o zarejestrowanie się na stronie www.smartmetering.eu/cee lub kontakt telefoniczny: +31 346 590 901.

Dla Czytelników Dziennika Gazety Prawnej 20% rabatu!