Zakończyła się druga edycja prestiżowego konkursu Korporacji Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Podczas uroczystej gali 5 lutego 2010 r. w Sali Senackiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wręczono nagrody za całokształt osiągnięć zawodowych oraz w kategoriach: Debiut, Manager roku, Osiągniecie pozazawodowe i Magellan Roku 2009.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybrało gremium ponad 120 członków Korporacji Absolwentów UEK.

o Nagrodę za CAŁOKSZTAŁT OSIĄGNIĘĆ przyznano Romanowi Kluska, polskiemu przedsiębiorcy i filantropowi, założycielowi wydawnictwa i księgarni wysyłkowej "Prodoks". Twórcy firmy Optimus, która produkowała i dystrybuowała komputery PC oraz kasy fiskalne, następnie weszła na giełdę papierów wartościowych.

o Nagrodę w kategorii DEBIUT ROKU otrzymał Przemysław Kułyk, prezes firmy K&K Consulting za stworzenie grupy spółek doradczych, które osiągnęły szybki wzrost przychodów wykorzystując spowolnienie gospodarcze. Kułyk został doceniony przez jury za samodzielność i odwagę w podejmowaniu nowych działań.

o Nagrodę w kategorii MENEDŻER ROKU otrzymał Prezes spółki Armatura Kraków S.A. - Konrad Hernik za wybitne osiągnięcie, jakim jest skuteczna strategia i świetne wyniki firmy Armatura na bardzo konkurencyjnym i dotkniętym kryzysem rynku, dzięki czemu polska firma konkuruje z włoskimi czy niemieckimi potentatami w branży .

o Nagrodę w kategorii OSIĄGNIĘCIE POZAZAWODOWE ROKU przyznano Rafałowi Ziobro za wybitne osiągnięcie, jakim jest pierwsze "polskie" przepłynięcia wpław Cieśniny Gibraltarskiej oraz trasy z Roben's Island, co wymaga zarówno żelaznej kondycji, jak i dobrego menedżerskiego podejścia w przygotowaniach. Rafał Ziobro został doceniony również za organizację siedmiu edycji Krakowskiego Festiwalu Górskiego, największej tego typu imprezy w Europie.

o FENOMENEM ROKU, czyli Nagrodę Głównę przyznawaną za osiągnięcie, wydarzenie lub zjawisko mające istotny wpływ na życie gospodarczo-społeczne Polski, otrzymał Wojciech Sobieraj. Laureat został doceniony za skuteczne wprowadzenie na – wydawałoby się – zapełniony rynek bankowości – nowego gracza Alior Banku i zdobycie w bardzo trudnym dla tej branży okresie szybko stabilnej i mocnej pozycji rynkowej.

Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali; Janina Ochojska PAH, Roman Młodkowski TVN CNBC Biznes, prof. Roman Niestrój Rektor UEK, dr Piotr Buła Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu UEK, Artur Waliszewski Gogle Polska, Borys Skraba Prezes Korporacji Absolwentów UEK.

Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Roman Niestrój;

Patroni Medialni: Dziennik Gazeta Prawna, TVN CNBC Biznes, Onet.pl, Goldenline, Miesięcznik Manko, Kurier UEK, Radiofonia,

Partnerzy organizacyjni: Społeczna Agencja PR, NZS Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Firma Warski, Agencja Interaktywna Trendmaker

O Konkursie
Laury Magellana to nagrody za wyjątkowe projekty z dziedziny zarządzania i biznesu oraz wybitne osiągnięcia społeczne, przyznawane już po raz drugi przez alumnów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ideą konkursu jest poszukiwanie współczesnych Magellanów, którzy podobnie jak on łączą wizję z wytrwałością.
Więcej informacji na www.laurymagellana.pl

Kontakt dla mediów:
Magdalena Petryniak
Rzecznik Prasowa
Społeczna Agencja PR
tel. 604 463537
mail: magda.petryniak@sapr.pl