Od 3 kwietnia 2018 r. finansiści mogą aplikować do XIII. edycji prestiżowego konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Główną ideą plebiscytu jest wyłonienie najlepszych CFO zarządzających finansami firm w Polsce. Podczas tegorocznej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznane specjalne wyróżnienie dla dyrektorów finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej GPW. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

Stowarzyszenie ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych – niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz Euler Hermes – globalny ubezpieczyciel transakcji i należności handlowych, już po raz trzynasty zapraszają do udziału w prestiżowym konkursie Dyrektor Finansowy Roku. W zmaganiach o tytuł najlepszego CFO w Polsce, mogą uczestniczyć osoby zarządzające finansami zarówno małych i średnich firm jak i dużych przedsiębiorstw.

Dwa, tradycyjnie przyznawane tytuły w kategoriach: „Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm” (kryterium: obrót firmy do 200 mln zł lub zatrudnienie do 250 osób) oraz „Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw” (kryterium: obrót powyżej 200 mln zł lub zatrudnienie powyżej 250 osób) zostaną w tym roku uzupełnione o specjalne wyróżnienie dla Dyrektorów Finansowych ze spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Aplikowanie o tytuł Dyrektora Finansowego Roku rozpoczyna się 3 kwietnia i będzie trwało do 22 czerwca. Swój udział w konkursie można zgłosić poprzez wypełnienie i wysyłanie ankiety, dostępnej na oficjalnej stronie projektu www.dyrektorfinansowyroku.pl. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami ze strony uczestników.

Celem konkursu Dyrektor Finansowy Roku, organizowanego w tym roku już trzynasty raz, jest nagrodzenie tych Dyrektorów, którzy w zmieniających się warunkach i dynamicznej rzeczywistości, nie tylko potrafią zadbać o bezpieczeństwo finansowe firm, ale przede wszystkim wspierają liderów przedsiębiorstw w trudnych decyzjach biznesowych, kreślą wizję i podejmują właściwe decyzje w sytuacji niepewności. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich Dyrektorów Finansowych, właścicieli i zarządy firm namawiamy do zgłaszania swoich Dyrektorów Finansowych do konkursu. Jesteśmy przekonani, że nagradzanie najlepszych jest najlepszym sposobem podkreślania ogromnej roli Dyrektorów Finansowych we współczesnej firmie – mówi Jakub Wojnarowski, Przewodniczący Kapituły Nagrody Dyrektor Finansowy Roku, Dyrektor Zarządzający ACCA Polska oraz Krajami Bałtyckimi.

Wyboru laureatów dokona Kapituła Konkursu, składająca się z niezależnych ekspertów. Nadzór audytorski nad Nagrodą sprawuje Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający Grant Thornton.
W ubiegłym roku statuetki za osiągnięcia i dokonania w 2016 roku trafiły do Barbary BaranSpektrum oraz Olgi Danuty Panek z firmy Famur. Dotychczas tytułem Dyrektor Finansowy Roku docenieni zostali także Adam PieniackiYork International (2005), Karen Burgess TVN (2006), Krzysztof ZołaZłomrex (2007), Tadeusz Piotr KozaczyńskiTrakcja Polska (2008), Mariusz MachajewskiGrupa Lotos (2009), Sławomir KubickiGrupa Allegro i Grzegorz GrabowiczMagellan (2010), Tomasz SzelągCyfrowy Polsat i Damian BijowskiGórnośląskie Towarzystwo Lotnicze (2011), Katarzyna Grabowska Bać-Pol (2012) i Arkadiusz DorynekPlatige Image (2012), Grzegorz DzikNeuca (2013), Bogusław GalusikPolfurnitur (2013), Marek Gruszecki - Quad/Graphics Europe i Beata Ewa Janowska - Conbelts Bytom (2014) a także Izabela PlewniaWawrzaszek, Inżynieria Samochodów Specjalnych (2015).

ORGANIZATORZY I PARTNERZY
Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych, są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz Euler Hermes.

Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Canon, Grant Thornton oraz Union Investment.

Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.

Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajowa Izba Gospodarcza, Krakowski Klub Biznesowy, Nadzorkorporacyjny.pl, Podkarpacki Klub Biznesu, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Lublinie, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Stowarzyszenie Interim Managers oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Projekt patronatem medialnym został objęty przez: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Polish Market.

Kontakt dla mediów:
Maciej Sitarski
Agencja Komunikacji Medialnej multiAN

tel. kom.: 511-414-178
e-mail: maciej.sitarski@multian.pl