Firmy z dziewięciu dodatkowych branż będą mogły składać wnioski o wsparcie w ramach tarczy finansowej 2.0 od najbliższego piątku, poinformował Polski Funduszu Rozwoju (PFR).

"Już od piątku 5 lutego wnioski poprzez systemy bankowości elektronicznej będą mogły składać firmy z 9 nowych branż" - czytamy na profilu Funduszu na Twiterze.

Chodzi o przedsiębiorców posiadających kody PKD takich branż, jak sprzedaż hurtowa odzieży i obuwia, sprzedaż detaliczna obuwia i wyrobów skórzanych w wyspecjalizowanych sklepach, działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo i programów telewizyjnych, działalność postprodukcyjna w tym zakresie i dystrybucja filmów i nagrań, działalność w zakresie nagrań dźwiękowych, nauka języków obcych, działalność klubów sportowych oraz pranie i czyszczenie wyrobów włókienniczych i futrzarskich.

Jak podał PFR, dotychczas do prawie 29 tys. przedsiębiorców z ponad 40 branż trafiło blisko 4,5 mld zł. W firmach tych zatrudnionych jest 193 tys. osób. Wnioski o wsparcie w ramach tarczy finansowej 2.0 firmy z branż dotkniętych obostrzeniami mogą składać od połowy stycznia,