Banki centralne na luzie, giełdy na wstecznym

Roman Przasnyski, analityk Open Finance
Roman Przasnyski, analityk Open FinanceInne
18 września 2012

Wygląda na to, że samo luzowanie polityki pieniężnej nie wystarczy do podtrzymania giełdowej hossy. Nazbierało się zbyt wiele problemów, które inwestorów niepokoją, a wciąż pojawiają się nowe.

Można odnieść wrażenie, że od poprzedniego piątku niewiele się w kwestiach okołorynkowych zmieniło. Tłumaczenie zmiany nastrojów inwestorów chęcią realizacji zysków czy działaniem zasady "kupuj plotki, sprzedawaj fakty" chyba nie dotyka sedna problemu. Wbrew pozorom pojawiło się sporo informacji, z których być może żadna nie była tak istotna, by wpłynąć negatywnie na rynki, ale z ich sumy wyłania się obraz niezbyt optymistyczny.

Pozostało 84% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png