Sklepy będą musiały przyjmować od klientów stare baterie

Baterie
Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o bateriach i akumulatorach, który nakłada na sklepy i hurtownie handlujące sprzętem elektronicznym obowiązek przyjmowania od klientów zużytych baterii i akumulatorów.ST
17 września 2008

Sklepy, hurtownie i serwisy sprzętu RTV będą musiały przyjmować od klientów zużyte baterie i akumulatory.

Rząd przyjął wczoraj projekt ustawy o bateriach i akumulatorach, który nakłada na sklepy i hurtownie handlujące sprzętem elektronicznym obowiązek przyjmowania od klientów zużytych baterii i akumulatorów. Zmiany, które przedstawiło Ministerstwo Środowiska, zakładają, że starej baterii będzie można pozbyć się także w serwisie, hurtowni czy też u przedsiębiorcy odbierającego odpady komunalne.

Obowiązek finansowania

Zgodnie z przyjętymi propozycjami przedsiębiorcy, którzy wprowadzają na rynek baterie lub urządzenia zasilane takimi źródłami, będą odpowiedzialni za finansowanie i funkcjonowanie systemu zarządzania zużytymi bateriami i akumulatorami. Obowiązek finansowania systemu zbierania zużytych baterii obejmie nie tylko producentów takich źródeł zasilania, ale i te firmy, które produkują bądź wprowadzają na rynek urządzania, które zasilane są bateriami. W praktyce ustawowe obowiązki obejmą zatem producentów telefonów komórkowych czy odtwarzacze mp3.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381425mega.png
Źródło: GP

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.