statystyki

Polski Fundusz Rozwoju promuje PPK wśród obcokrajowców

autor: Patrycja Otto04.04.2019, 09:27; Aktualizacja: 16.05.2019, 11:43
W zakładce dla pracowników ulotki informacyjne są dostępne w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

W zakładce dla pracowników ulotki informacyjne są dostępne w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.źródło: ShutterStock

Nawet pół miliona cudzoziemców mogłoby przystąpić do PPK. Czy się na to zdecydują? Trudno powiedzieć, ale walka o nich już się zaczęła.

Pracownicze plany kapitałowe nie tylko dla Polaków! O tym, że do programu mogą przystąpić również obcokrajowcy, można się przekonać, wchodząc na oficjalny portal dedykowany systemowi dobrowolnego oszczędzania na emeryturę. W zakładce dla pracowników ulotki informacyjne są dostępne w trzech językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Jak wyjaśnia Bartosz Marczuk, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (którego spółka zależna jest operatorem portalu www.mojeppk.pl), celem takiego rozwiązania było zapewnienie komfortu zarówno pracodawcom, jak i samym pracownikom chcącym dołączyć do programu. – Portal ma być kompendium wiedzy. A ponieważ w firmach na terenie kraju są zatrudnieni nie tylko Polacy, koniecznym było stworzenie informacji na temat PPK w różnych językach. Wybór padł na angielski, który jest językiem międzynarodowym. Poza tym zdecydowaliśmy się na ukraiński, bo z tego kraju pochodzi najliczniejsza grupa zagranicznych pracowników ubezpieczonych w ZUS, do których kierowany jest nowy system dobrowolnego oszczędzania – tłumaczy Bartosz Marczuk.

Zdaniem ekspertów pomysł przygotowania materiałów informacyjnych w kilku wersjach językowych jest jak najbardziej słuszny. – Dzięki nim pracodawcy mają gdzie odsyłać zatrudnionych u siebie cudzoziemców zainteresowanych przystąpieniem do PPK – stwierdza Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabag.


Pozostało jeszcze 86% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję