Hadaj: PiS zdobył internety

autor: Marcin Hadaj27.10.2015, 07:53; Aktualizacja: 27.10.2015, 08:16
Marcin Hadaj

Marcin Hadajźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojciech Gorski

PiS wygrał wybory, bo, jak zauważył w czasie wieczoru wyborczego Joachim Brudziński, oswoił internet. A oswoić musiał, bo wciąż przekonywał, że media tzw. mainstreamu są mu nieprzychylne. I rzeczywiście częściowo były. Ten e-przymus PiS-u stał się jednym z kluczowych technicznych motorów wyborczego sukcesu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (3)

 • wyborca(2015-10-29 02:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nie jesteśmy bandą głupców, tak jak nas traktują mendia głównego ścieku, które potrafią posuwać się do oszustwa czy nachalnej propagandy. Internet to przede wszystkim medium interaktywne, pozwalające reagować na brednie i sprawdzać treści. Internet to medium dla myślących. Mając internet mogę sobie sprawdzić obietnice Tuska, przypomnieć co mówiła Kopaczowa, sprawdzić jak wygląda Europa multi-kulti. I mogę to zrobić nie posługując się propagandą mendiów głównego ścieku, ale relacjami autentycznych świadków dokumentujących rzeczywistość.
  A PO przegrała dlatego, że nie potrafiła uszanować demokracji. Dla PO zdanie ludzi nic nie znaczyło. Dla PO polecenie Merkelowej - było święte, a Polacy byli od tego, żeby niemców słuchać. Ale jeszcze nie utraciliśmy suwerenności i dlatego PO nie rządzi, choć dziwi tak absurdalnie wysoki wynik tej partii. Widać jeszcze sporo ludzi nie wyszło z epoki telewizji.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-10-29 09:09) Zgłoś naruszenie 00

  PiS nie ma nic wspólnego z "oswojeniem internetu" .
  I nie ma również żadnych zasług w temacie wygranych wyborów .

  Odpowiedz
 • Internet -tak, ale nie do końca.(2015-10-27 15:08) Zgłoś naruszenie 00

  PIS by wygrał wybory (może mniej spektakularnie), nawet gdyby nie było internetu.
  Sama ilość afer, w tym ostatnia taśmowa (CIECH). Demoralizacja władzy na styku z "milioneram"i (lobbystami) doprowadziła do syt7uacji, że było to juz widoczne gołym okiem (nepotyzm władzy) w urzędach, wymiarze sprawiedliwości i przede wszystkim w mediach głównego nurtu, gdzie po prostu jednostronnej propagandy nie dało się już oglądać bez zastrzeżeń.

  TVN, TVP. Polsat czy Gazeta Wyborcza stworzyły propagandowo pro-rządowy rynek medialny (zwalczając przy tym opozycje- raczej świadomie), nie widząc , że ogłupianie narodu w pewnym momencie przestało przynosić zamierzone efekty..
  I tak to Goliat medialny przegrał z małym dezinformowanym Dawidem, czyli szarymi masami, które okazały się mądrzejsze od tej całej, opłacanymi niejednokrotnie z kieszeni nie polskiej.

  Przekręty i zgnilizna moralna , a także pewność siebie rządzących elit politycznych (hulaj dusza piekła nie ma ) zaszły już tak daleko, że nawet jakby nie było internetu, to naród i tak by się połapał w tej grze, trwałoby to najwyżej trochę dłużej, ale i skutki wtedy dla rządzących mogły by być o wiele bardziej tragiczne. A tak to rozejdzie się po kościach - jak to mówią "kruk krukowi oka nie wykole"..

  Choć wierzę , że dla tych najbardziej zachłannych i korupcjogennych osób z afer PO-PSL -wymiar sprawiedliwości z "urzędu" przygotuje parę zajęć majątków - przyda to się na te 500 zł dla dzieci najbiedniejszych rodzin, chociażby.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie