statystyki

Koronawirus w Polsce. Salony zamknięto, a koszty zostały

autor: Paulina Nowosielska19.03.2020, 10:30; Aktualizacja: 19.03.2020, 10:30
Około 90 proc. zakładów fryzjerskich i kosmetycznych przestało działać. Pracownicy nie są w stanie zachować wymaganych odstępów podczas zabiegów.

Około 90 proc. zakładów fryzjerskich i kosmetycznych przestało działać. Pracownicy nie są w stanie zachować wymaganych odstępów podczas zabiegów.źródło: ShutterStock

Około 90 proc. zakładów fryzjerskich i kosmetycznych przestało działać. Pracownicy nie są w stanie zachować wymaganych odstępów podczas zabiegów.

– Praca zdalna w tej branży nie jest możliwa. W sposób oczywisty przekłada się to na brak przychodów przy nadal istniejących kosztach stałych. Na jak długo? Tego nikt nie wie – mówi Ewa Żabińska-Lubowiecka, prezes Ogólno polskiego Stowarzyszenia Stylistów Paznokci Fantasmagorie oraz Federacji Beauty Pro.

Salony zamknęły się solidarnie ze względu na bezpieczeństwo pracowników i klientów, ale jak twierdzi Żabińska-Lubowiecka, nie ma spójności w komunikatach płynących od wojewódzkich inspektorów sanitarnych. Śląski mówi, że ze względu na brak możliwości zachowania dystansu „wskazane jest zaprzestanie wykonywania zabiegów”.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (13)

  • Kinga Zakrzewska (2020-04-01 20:40) Zgłoś naruszenie 92

    Tylko nikt nie mówi ze czego my mamy Żyć!!!!

    Odpowiedz
  • Rozsądek (2020-03-26 15:57) Zgłoś naruszenie 511

    Niesamowite ,komu teraz w głowie fryzjer ,czy kosmetyczka ,mile Panie w domu siedzieć, nie roznosic wirusa ,bez tego da się żyć, ludzie zobaczcie co się dzieje w Hiszpanii ,czy Wloszech

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • KInga Zakrzewska (2020-04-01 20:47) Zgłoś naruszenie 31

    NAMI SIĘ NIKT NIE PRZEJMUJE.BRAK SŁÓW

    Odpowiedz
  • Big(2020-03-19 11:01) Zgłoś naruszenie 216

    W obecnej sytuacji warto szczególnie zadbać o swoje płuca. Rzucenie nałogu to niełatwa sprawa, ale może warto przerzucić się na coś mniej szkodliwego od fajek? Osobiście polecam IQOSa. Z tego co wiem, to z tym kodem jest za jakieś 120 zł. IQOSXX120

    Odpowiedz
  • Alek Stefański (2020-04-02 21:45) Zgłoś naruszenie 11

    A u mnie właścicielka domu na parterze ma salon fryzjerski a my mieszkamy u góry i ona ma gdzieś przepisy i zdrowie

    Odpowiedz
  • Kierunek sanepid(2020-03-24 19:57) Zgłoś naruszenie 16

    Sanepid zajmuje odgórnie zaklady fryzjerskie i kosmetyczne to teraz zagląda czy wy tego nie widzicie

    Odpowiedz
  • Xyz(2020-05-14 22:27) Zgłoś naruszenie 10

    A co z dziećmi na praktyce w zakładach fryzjerskich ?

    Odpowiedz
  • kora(2020-03-20 17:20) Zgłoś naruszenie 114

    Nasz salon fryzjerski pracuje w Rzeszowie brak maseczek ,środków do dezynfekcji ,masakra

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz