MZ: Dzisiaj rozporządzenie dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Sprawdź, co to znaczy

12.03.2020, 13:09; Aktualizacja: 20.03.2020, 19:01
Szumowski poinformował również, że w ramach walki z koronawirusem organizowana jest sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych, w które zostanie przekształconych 19 placówek w kraju.

Szumowski poinformował również, że w ramach walki z koronawirusem organizowana jest sieć jednoimiennych szpitali zakaźnych, w które zostanie przekształconych 19 placówek w kraju.źródło: PAP
autor zdjęcia: Wojciech Olkunik

"Wczoraj WHO ogłosiło stan pandemii. Chciałem poinformować, że dzisiaj zostanie wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, zgodnie z ustawą o chorobach zakaźnych" - oświadczył Szumowski w czwartek na konferencji prasowej. Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna, wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii w celu podjęcia określonych w ustawie działań zapobiegawczych. W piątek, 13 marca premier oficjalnie ogłosił stan zagrożenia epidemicznego. AKTUALIZACJA PONIŻEJ W TEKŚCIE

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (92)

  • W.Borsa (2020-03-12 13:40) Zgłoś naruszenie 2238

    Panie Prezydencie to już WOJNA, wojna z WIRUSEM!!! Pan lub BBN, w pilnym trybie wydajcie zarządzenie lub ustawę o treści: „W czasie epidemii, każdy kto na terenie Polski namawia, nawołuje, organizuje lub udostępnia pomieszczenie do jakichkolwiek zebrań, bezwzględnie podlega każe grzywny w wys. 10 mln zł. Dowodem wystarczającym jest każde nagranie wideo z datą nagrania. Dodatkowo każdy uczestnik takiego spotkania musi zapłacić mandat w wys. 200,- zł .”

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • W.Borsa (2020-03-12 13:43) Zgłoś naruszenie 624

    Panie Prezydencie, bez PANIKI ale to już WOJNA, wojna z WIRUSEM!!! Pan lub BBN, w pilnym trybie wydajcie zarządzenie lub ustawę o treści: „W czasie epidemii, każdy kto na terenie Polski namawia, nawołuje, organizuje lub udostępnia pomieszczenie do jakichkolwiek zebrań, bezwzględnie podlega każe grzywny w wys. 10 mln zł. Dowodem wystarczającym jest każde nagranie wideo z datą nagrania. Dodatkowo każdy uczestnik takiego spotkania musi zapłacić mandat w wys. 200,- zł .”

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ma się też odnosić do pracowników obsługi przy(2020-03-12 13:54) Zgłoś naruszenie 111

    zamknięciu szkół,przedszkoli i żłobków=zbędne grupowanie ludzi,którzy mogą zakazić te publiczne miejsca...Prezydenci miast nie radzą sobie z tą tematyką i robią tak jak im się podoba=anomalia pandemii.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ograniczać i blokować grupowanie się ludzi........(2020-03-12 14:11) Zgłoś naruszenie 3719

    postępować według przepisów a nie widzimisię samorządowców.Przykłady z Chin i Włoch powinny być praktykowane w Polsce.W środkach publicznych lokomocji oraz dworców,budynków użyteczności publicznej i.t.p powinny być spryskiwacze z płynem wiruso bójczym.Osoby silnie kaszlące powinny pozostać w domach pod administracyjnym rygorem opuszczania miejsca,bez poważnej przyczyny.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Deadpool(2020-03-12 14:51) Zgłoś naruszenie 51118

    Jedzcie do afryki tam zobaczycie prawdziwe epidemie. Kuźwa 25 osób zarażone na 40 baniek prawie a CI epidemie wprowadzają.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • 676(2020-03-12 15:32) Zgłoś naruszenie 5611

    Art. 39. Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zuzu(2020-03-12 15:41) Zgłoś naruszenie 6910

    A co z pracownikami w handlu w sklepach, na kasach przecież są najbardziej narażone

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Abstynent ka zatroskana(2020-03-12 17:29) Zgłoś naruszenie 47

    czasowe ograniczenie lub zakaz obrotu i używania określonych przedmiotów lub produktów spożywczych - o jakie produkty chodzi ? Na przykład alkohol ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Pracownik(2020-03-12 18:13) Zgłoś naruszenie 267

    A co z usługami...np..fryzjerstwo....nie da rady utrzymać odległość i 1m

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pytanie(2020-03-12 18:51) Zgłoś naruszenie 545

    A co z galeriami restauracjami i macdonaldem gdzie teraz przebywa dużo młodzieży ? Przecież tam w ciągu dnia przewija się tysiące osób . Większość sklepów w galeriach to sieciowki gdzie bez problemu zakupy można zrobić przez internet . Na nic się zda zamykanie szkół skoro inne obiekty są czynne . Popytajcie w galeriach ile pracowników przechodzi kwarantannę ponieważ miały styczność z osobą zarażona lub z kimś z otoczenia tej osoby . Powinny być czynne tylko sklepy spożywcze . Na co władza czeka ??? Jak będzie za późno !!!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Łodzianka (2020-03-12 21:05) Zgłoś naruszenie 52

    Jestem w Niemczech ,moja agencja polska która mnie zatrudnia nie pozwala mi zjechać do Polski,twierdząc ze będzie to porzucenie pracy,musiałam podpisać wypowiedzenie z tygodniowym wypowiedzeniem . Proszę o pomoc .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Listonosz(2020-03-12 21:12) Zgłoś naruszenie 205

    Ciekawe jak to wszystko ma się do pracy listonosza. Codzień styka się z wieloma osobami . Chodzi od domu do domu.... A poczta musi być doręczona....

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Zmartwiony(2020-03-12 21:16) Zgłoś naruszenie 185

    A co z osobami bezrobotnymi podczas kwarantanny bez prawa do zasiłku bez środków do życia? Mam na myśli ludzi którzy np. Zmieniali pracę i nie zdążyli... A nie o szlachtę która nie pracuje bo niechce. Pracodawcy w panice o ucieczkę klientów boją i nie chca przyjmować nikogo kto wrócił zza granicy 🤔

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ewa(2020-03-12 21:39) Zgłoś naruszenie 228

    Czas najwyższy to wprowadzić , aby powstrzymać rozprzestrzeniane sie tej epidemii, im prędzej tym lepiej

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Halina (2020-03-12 22:05) Zgłoś naruszenie 176

    A co z pracownikami obsługi przedszkoli muszą chodzić do pracy chociaż nie ma dzieci

    Odpowiedz
  • RAKU(2020-03-12 23:17) Zgłoś naruszenie 343

    A co zakładami pracy gdzie znajduje się dużo ludzi i przyjeżdżają z różnych miejsc?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • NowyProtest(2020-03-13 00:41) Zgłoś naruszenie 1520

    Dlaczego Rząd wspiera rentierów, koników i spekulantów zamiast młodych ludzi, którzy chcą się ustabilizować i chcą mieć warunki do rozwoju? Dlaczego nie można kupić nowego mieszkania w gotowej już inwestycji? Jak długo my młodzi ludzie będziemy się na to godzić? To jest pandemia gorsza od koronawirusa! Młody człowieku. Na pewno wynajmujesz pokój za 1000 zł miesięcznie lub kawalerkę za 2000 zł plus czynsz i media. Nie możesz odłożyć na własne, bo połowę pensji bulisz rentierowi. A jeśli uzbierasz na wkład własny, to i tak nic nie kupisz, bo mieszkania masowo kupują rentierzy pod wynajem, którzy marzą o tym, aby żyć z najmu i nie pracować! Oni nie wnoszą wartości dodanej do gospodarki, tylko żerują nas nas. Możemy to zmienić. Przekonajmy polityków do zmian. Koniec z kupowaniem mieszkań pod wynajem! Koniec pompowania bańki na rynku nieruchomości! Młodzi obywatele na swoim. Ogłaszam NOWY PROTEST. 1. Zamknąć program Mieszkanie+ i przywrócić Mieszkanie dla Młodych. 2. Uniemożliwić wykup mieszkań spółdzielczych (szkoda, że prawo nie działa wstecz). 3. Kary więzienia za wynajmowanie "dziur po babci", zwłaszcza studentom. 4. Podatek od drugiego kolejnego mieszkania (coraz wyższy od każdego kolejnego). 5. Podatek katastralny dla mieszkań inwestycyjnych lub od drugiego i każdego kolejnego (2%, 5%, 10%...) 6. Ulgi i nagrody dla deweloperów, którzy uczestniczą w MdM i sprzedają mieszkania młodym. 7. Podwyższyć stopy procentowe, aby opłacało się trzymać oszczędności na lokatach. 8. Preferencyjne stopy procentowe i warunki kredytów hipotecznych w MdM. 9. Utrudnić spekulowanie na rynku nieruchomości. Rozprawić się z konikami. 10. Wymagana działalność i licencja z egzaminem na prowadzenie najmu. Zakończmy koszmar setek tysięcy młodych ludzi, którzy przez patologiczną sytuację na rynku nieruchomości nie mogą kupić wymarzonych 4 kątów od dewelopera i muszą gnieść się w pokojach (często dwuosobowych) w zapuszczonych "dziurach po babci" w warunkach urągających ludzkiej godności lub wynajmować "apartament" za ponad połowę pensji. Potrafisz Polsko!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dommer(2020-03-13 03:00) Zgłoś naruszenie 757

    Koniecznie trzeba zamkną granicę z Niemcami!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anetta(2020-03-13 06:26) Zgłoś naruszenie 01

    A co z zakładami pracy to network szerokość skupiska

    Odpowiedz