Sprawa Banasia wymknęła się PiS z rąk. Szef NIK utwardził stanowisko i nie zamierza rezygnować

autor: Bartek Godusławski03.12.2019, 07:30; Aktualizacja: 03.12.2019, 09:04
Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.

Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.źródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (39)

  • obywatel(2019-12-03 09:51) Zgłoś naruszenie 6312

    Cała sytuacja potwierdza mafijny charakter obecnej ekipy rządzącej: jeżeli Banaś złoży rezygnację tak jak chce Kaczyński i PiS, to nie ma przestępstwa, a jak Banaś nie złoży rezygnacji tak jak chce Kaczyński i PiS, to jest przestępstwo i zawiadomienie do prokuratury. Jak to się ma do nazwy partii: Prawo, Sprawiedliwość? Puste słowa. Po drugie: wraca stalinizm i zasada: dajcie mi człowieka a znajdzie się paragraf. Pamiętajcie: każdego z was może to spotkać, tak jaki kierowcę seicento w Oświęcimiu.

    Odpowiedz
  • lobotomek(2019-12-03 09:43) Zgłoś naruszenie 5510

    Mówiliście o korupcji i państwie teoretycznym? Macie nowe standardy? A raczej ich brak. Wszak rządzą ludzie bez zasad.

    Odpowiedz
  • Zenon(2019-12-03 09:34) Zgłoś naruszenie 499

    Marian nie daj się ,wyruchaj pisuarów.Pokaż zdjęcia z pokoi na godziny!!

    Odpowiedz
  • turpin(2019-12-03 07:54) Zgłoś naruszenie 460

    Tańcowała igła z nitką. I ta szpetnie, i ta brzydko.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Włodzimierz(2019-12-03 09:14) Zgłoś naruszenie 4611

    Strasznie spisiała nam Ojczyzna w czasie ostatnich kilku lat.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mysz(2019-12-03 10:12) Zgłoś naruszenie 435

    A kto rozsądny wierzy temu Grzegrzółce. On juz przeciez niera kłamał i szedł w zaparte jak choćby twierdząc ze Kuchciński nie latał samolotem rzadowym . Farsa rządów PiS dzielców poraza ! Mamy państwo dykty !!!

    Odpowiedz
  • QQ(2019-12-03 10:45) Zgłoś naruszenie 323

    Tyle tylko, że wiarygodność dyrektora CIS Andrzeja Grzegrzółki nie jest ostatnio zbyt wysoka.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-12-03 11:58) Zgłoś naruszenie 313

    Panie Banaś czas ujawnić afery i przekręty PIS to dobry czas na odparcie ataku ze strony małego człowieczka i skazanego szefa MSW ułaskawionego brew przepisom. Pokarz człowieku że jesteś pancerny.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-12-03 10:30) Zgłoś naruszenie 264

    Panie Prezesie NIK proszę zarządzić kontrole w ZUS i wszystko się wyjaśni....

    Odpowiedz
  • juror(2019-12-03 09:42) Zgłoś naruszenie 263

    Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2019-12-03 10:21) Zgłoś naruszenie 216

    Jaka "partia" i prezesik sfanduła , takie kadry. F U J !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Daria Daniczyk(2019-12-03 13:12) Zgłoś naruszenie 151

    Plan "B". 1. Niespodziewanie odnajduje się list z dymisją przywieziony przez kierowcę. Sejm przymuje rezygnację, choć Banaś zaprzecza, że ją złożył. Zla zaciemnienia sytuacji trwa spór o to czy Banaś mógł wskazać następcę czy nie. 2. Zwolniony z banku syn Banasia zostaje oskarżony o jakieś mniej czy bardziej wiarygodne przestępstwa i aresztowany, a Banać dostaje propozyję nie do odrzucena.

    Odpowiedz
  • xyz(2019-12-03 09:14) Zgłoś naruszenie 1352

    Panie redaktorze. proszę skończyć z telenowelą pt "Banaś". Czy w medium, gdzie pan drukuje te rewelacje jest kierownik działu redaktor naczelny który decyduje o wpuszczaniu pana przemyśleń w tym temacie. Poczekajmy na oficjalne ustalenia, fakty a Pan póżniej może się do nich ustosunkowywać.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-12-03 12:44) Zgłoś naruszenie 125

    Jak to historia lubi się powtarzać, zło wciąż znajduje naśladowców, którzy niepomni losów swoich "idoli" idą drogą prowadzącą do hańby !! Wystarczy wspomnieć Bieruta, i jego lata władzy po 1945, aż się udławił nią w Moskwie, po eleganckim Bolku nastał siermiężny Gomułka, ten to chciał dobrze, ale wyszło jak wszystkim zakapiorom politycznym, więc go obalili - po obaleniu "Stolicznej" - bracia kamraci z jedynie słusznej partii !! No i nastał nam "belgijski" namiestnik, który w podzięce za wybór na pierwsze miejsce, zbudował nam pierwszą autostradę, nazwaną przez wdzięczny lud "gierkówką". Mógł póżniej, po trudach pracy, wracać nasz Edzio do swojej żony na kolację przy świecach. Niestety, za wspaniałe Fiaty-y, za drogi ubite, za ustawienie gospodarki nadwiślańskiej na 10-tym miejscu w świecie lud się zbuntował !! Bo chciał szyneczki. A że podwyżki były co lat siedem, nie jak dziś codziennie, ten lud rozmodlony olewał. Więc następcą został "dobry" wojak Wojciech, co to rozkazami chciał gospodarkę uzdrowić, Lecha piedestału pozbawić, więc obiecywał że jak będzie spokój, posłuch dany partii to on kraj odnowi niczym zbawiciel. Lecz na słowie się szybko skończyło, a do słowa doszły pałki ORMO i lufy karabinów ZOMO !! Po dekadzie tak partia, jak i gospodarka padły, a Wojciech miał ogromne szczęście iż nie podzielił losu Caucescu !! No i nastąpił czas rozkwitu, na każdej ulicy, skwerku i placyku powstawały "centra" handlowe pod postacją budek/blaszaków/ polówek !! Naród wziął sprawy we własne rece - jak kazał elektryk, ten Elektryk - i zaczął się dorabiać. Były kłótnie, jakieś swary, ktoś "bliżniaków" z kancelarii wywalił [na szczęście] i tak w dobrobycie przyszło nam żyć dwie i pół dekady. Niestety, niczym Feniks z popiołów odrodzili nam się "bliżniaki" , ku strapieniu oświeconej części narodu, a zadowoleniu kotów-dachoców i wszelkiej maści lumpów. Nastal więc czas zmierzchu Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, mroczny czas władania Macierewicza z Misiewiczem, różnych Czarneckich, Piotrowiczów & Pawłowicz [rzekomo profesor] latającego władcy na koszt swych poddanych z Podkarpacia, no i dzisiejsza wisienka na tej tekturowej władzy - jaśnie wielmożny dziedzic&kamienicznik krakowski, czyli "pancerny" Marian !! A wszystko to skupione wokół władcy dwóch srebrnych wież i trzech kotów. Analogi tego ostatniego do pierwszego z wymienionych brak, bo tamten pierwszy kotów nie cierpiał, na wschód latał a ten podróży panicznie się boi, co nie dziwi gdy pozna się historie ostatniej podróży tego pierwszego, no i Bolesław miał jedną wieżę daną mu od przyjaciela [PKiN] miast dwóch srebrnych, które dodatkowo chce mu odebrać wstrętny Austriak, a poza tym jak zawsze .... Polak [wciąż] mądry [i nie zawsze] po szkodzie !!! I tylko alleluja mu wciąż pozostaje !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Sympatyk PIS(2019-12-03 13:19) Zgłoś naruszenie 115

    No to teraz Banaś da popalić PIS owi za próbę jego odwołania i za zwolnienie jego syna z PKO. Cała ta afera z Banasiem to była prowokacja totalnych, a PIS dał się w to wciągnąć z tymi swoimi standardami które dla Polaków są mało istotne, a totalni się cieszą z głupoty Kaczora, bo to mi się wydaje, ze to jest początek końca PISu i to będzie dzięki Banasiowi i głupocie Kaczora.

    Odpowiedz
  • Wyborca pis(2019-12-03 10:51) Zgłoś naruszenie 112

    bronmy banasia moze cos nam skapnie przeciesz potrafi skombinowac forse i to jak forse szambo sie zapelnia zgnilizna wyplywa oto polska pospolita

    Odpowiedz
  • jajo(2019-12-03 12:14) Zgłoś naruszenie 92

    Co to jest ? Parodia i nieudacznictwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Nie take(2019-12-03 10:34) Zgłoś naruszenie 84

    pisie mundre jak się uważajo.

    Odpowiedz
  • antypis(2019-12-03 15:36) Zgłoś naruszenie 62

    powiedział NIE kaczyńskiemu, no no i co teraz będzie???? cała Polska śmieje się z kaczora, co to będzie???

    Odpowiedz
  • karol(2019-12-03 12:37) Zgłoś naruszenie 62

    to całe przeciąganie ma sens wszystko czemuś służy , odciąga się sprawę po to żeby mieć podstawę do zmiany ustawy o możliwości odwołania prezesa

    Odpowiedz