statystyki

Trump żeby pomóc Boeingowi nałoży cła na produkty z UE?

autor: Rafał Hirsch10.04.2019, 08:34; Aktualizacja: 10.04.2019, 08:34
Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że nałoży cła na produkty z Unii Europejskiej o wartości 11 mld dol. W tweecie napisał, że przyczyną jest stanowisko Światowej Organizacji Handlu, która uznała, że UE wspierała Airbusa subsydiami.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że nałoży cła na produkty z Unii Europejskiej o wartości 11 mld dol. W tweecie napisał, że przyczyną jest stanowisko Światowej Organizacji Handlu, która uznała, że UE wspierała Airbusa subsydiami.źródło: ShutterStock

Eskalacja konfliktu handlowego z USA to dziś ostatnia rzecz, jakiej potrzebuje pogrążająca się w stagnacji gospodarka strefy euro.

P rezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że nałoży cła na produkty z Unii Europejskiej o wartości 11 mld dol. W tweecie napisał, że przyczyną jest stanowisko Światowej Organizacji Handlu, która uznała, że UE wspierała Airbusa subsydiami. Głównym konkurentem Airbusa na rynkach globalnym jest amerykański Boeing, tak więc unijna polityka działała na niekorzyść spółki z USA.

Trump nie sprecyzował, które produkty mają zostać objęte cłami ani kiedy wejdą one w życie. Biuro Przedstawiciela Handlowego USA opublikowało co prawda listę takich towarów, ale na razie to tylko wstępna propozycja. Wykaz jest obszerny, ma 13 stron i są w nim m.in. samoloty, helikoptery, wino, sery, ale także śrubokręty czy noże kuchenne. Oraz wyroby z miedzi – główny produkt jednego z największych polskich eksporterów – firmy KGHM.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • odwrócone dymanie(2019-04-10 14:04) Zgłoś naruszenie 10

  Najważniejsze aby boeingi poprzez agentów wpływów zasiliły floty w państwach unijnych

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2019-04-10 09:30) Zgłoś naruszenie 00

  Jeśli nie wyłączy POlski , to z kolei Szuldriś może się UBrazić ... Pomijam , że po części , sam siebie ocli ...

  Odpowiedz
 • dywersyfikacja vs. sabotaż(2019-04-10 14:11) Zgłoś naruszenie 00

  W cywilizowanym świecie takie działania powodują zerwanie wszelkich kontaktów gospodarczych z nieodpowiedzialnym krajem. Ciekawe co na temat dywersyfikacji źródeł energii sądzą spece z Popisu którzy uzależnili polską gospodarkę od amerykańskich dostaw gazu i ropy?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie