statystyki

Egzotyczna koalicja przeciw Orbanowi: Tusk, Kaczyński, Merkel i Salvini

autor: Dominik Héjj27.06.2018, 08:03; Aktualizacja: 27.06.2018, 08:07
Kolejnym elementem układanki w blokowaniu procedury opisanej w art. 7 jest… przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Kolejnym elementem układanki w blokowaniu procedury opisanej w art. 7 jest… przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: WILL OLIVER

Bruksela wie, że jedynym skutecznym środkiem na Orbána jest zakwestionowanie projektów unijnych.

Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego (LIBE) przyjęła raport dotyczący sytuacji na Węgrzech autorstwa Judith Sargentini. Formalnie to krok na drodze do uruchomienia art. 7. Rząd węgierski z jednej strony stosuje radykalną retorykę, przekonując, że dokument był pisany na zlecenie George’a Sorosa. Z drugiej, prowadzi misterną grę dyplomatyczną, która ma rozbroić plan zastosowania procedury ochrony praworządności wobec Budapesztu.

We wrześniu nad tym, czy głosować nad wnioskiem wzywającym Radę UE do podjęcia kroków w ramach art. 7, obradować będzie unijny parlament. Aby Orbán miał powody do obaw, przeciw Węgrom muszą zagłosować dwie trzecie deputowanych.

Już w 2013 r. PE uchwalił raport Tavaresa dotyczący przestrzegania na Węgrzech praw podstawowych. Zawierał on wezwanie do utworzenia „nowego mechanizmu w celu zapewnienia przestrzegania przez wszystkie państwa członkowskie wspólnych wartości, o których mowa w art. 2 TUE”. Raport wzywał również do uruchomienia art. 7 przeciw Węgrom. Za głosowało wówczas 370 posłów, 249 było przeciwko, 82 wstrzymało się od głosu.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (7)

 • Korupcja POlityczna(2018-06-27 10:13) Zgłoś naruszenie 74

  Powyżej jest w Gazecie Prawnej artykuł o korupcji i konfiskacie miena rodziny osób które sie jej dopusciły......Z punktu Państwa Prawa i Sprawiedliwości trzeba Nam rozważyć czy korupcją jest np . przyjęcie "zalatwionego za podłośc i Cynizm wobec własnego Narodu, stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej . Tylko POdła, cyniczna skorumpowana ********* co sama obijała sie i robiła burdy na stadionach mogła ogłosic: Policji i wojsku czyt także byłym SBkom, - nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.Najpierw ukradl Im 5 lat a potem dołozył jeszcze 2 lata pracy. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r. ,potem aby mógł dalej za co trwonić ("wycieczka życia" do Maciu Piciu i inne ) oznajmił --„Udowodnijcie Mi że te --(dziedziczone) --składki są Wasze”.i przywłaszczenie ich na potrzeby jego potrzeb POlitycznych. Chciał się przypodobać Merkel i dopuścił sie moim zdaniem "korupcji POlitycznej"

  Odpowiedz
 • Jasio(2018-06-27 20:13) Zgłoś naruszenie 32

  Ryży Matoł nie ma tam nic do powiedzenia.

  Odpowiedz
 • green(2018-06-27 10:23) Zgłoś naruszenie 32

  Cos bredzicie ze Kaczynski z Tuskiem przeciw Orbanowi ???

  Odpowiedz
 • t(2018-06-27 11:37) Zgłoś naruszenie 36

  A Tusk w imieniu kogo zasiada w tej Brukseli? Bo przecież nie dostał od nas demokratycznego mandatu.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Robotnik(2018-06-27 18:22) Zgłoś naruszenie 03

  Podczas rewolucji za to co zrobił robotnikom dostal by w czape.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie