statystyki

Co dalej z Brexitem? Do porozumienia jeszcze daleko

autor: Jakub Kapiszewski02.02.2016, 07:44; Aktualizacja: 02.02.2016, 08:31
Co dalej z Brexitem? Do porozumienia jeszcze daleko

Co dalej z Brexitem? Do porozumienia jeszcze dalekoźródło: ShutterStock

Brytyjscy i wspólnotowi negocjatorzy starają się osiągnąć porozumienie, które ma pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wyjścia Londynu z UE.

Negocjatorzy obydwu stron mieli czas do dzisiaj na przygotowanie porozumienia w sprawie nowych warunków uczestnictwa Zjednoczonego Królestwa w UE, które będzie mogło być następnie przedłożone wszystkim unijnym przywódcom. Pertraktacje w Brukseli są efektem niedzielnego spotkania przewodniczącego Rady Unii Europejskiej Donalda Tuska i brytyjskiego premiera Davida Camerona, które – pomimo początkowego optymizmu – nie zakończyło się ostatecznym porozumieniem.

W ten sposób rozmowy z Downing Street 10 przeniosły się z powrotem do Brukseli, a konkretnie do siedziby przewodniczącego Rady UE. Na razie prowadzą je tzw. szerpowie. Przedstawicielami strony brytyjskiej będą m.in. przedstawiciel Zjednoczonego Królestwa przy Unii Europejskiej sir Ivan Rogers oraz Tom Scholar, doradca premiera Camerona ds. europejskich. Po drugiej stronie stołu spotkają z pewnością kogoś z dotychczasowych negocjatorów: sekretarza generalnego Rady UE Jeppe Tranholma-Mikkelsena, szefa gabinetu Donalda Tuska Piotra Serafina, szefa gabinetu Jeana-Claude’a Junckera Martina Selmayra czy Huberta Legala, który kieruje zespołem prawnym Rady UE.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie