Państwo to Ja(rosław). Jak może wyglądać Polska urządzona przez Kaczyńskiego?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki27.10.2015, 07:56; Aktualizacja: 27.10.2015, 08:06
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawia na konwencji wyborczej partiiźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Kaczyński ma okazję, by zorganizować kraj według własnych marzeń. Lider PiS przejmuje władzę w okolicznościach, jakich wcześniej nie miał żaden szef demokratycznej partii. Jego ugrupowanie lada chwila utworzy rząd (najpewniej z Beatą Szydło w fotelu premiera), a w Pałacu Prezydenckim już zasiada były polityk PiS Andrzej Duda. Jak może wyglądać Polska urządzona przez Jarosława Kaczyńskiego?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

 • J.w T.-Kresy Zach.(2015-10-27 18:32) Zgłoś naruszenie 11

  Szanowni Komentujący! W kampani PiS odrzucał wielokrotnie i zdecydowanie wejście do strefy waluty Euro. Powody, które podawał wówczas były zakłamane - otóż, w przyszłym roku upływa kadencja prawie całej Radzie Polityki Pieniężnej i Prezesowi NBP - to jest na rękę Pis-owi, gdyż po wsadzeniu tam swoich, na swoje kosztowne obietnice będą mogli "rękam" swoich ludzi dodrukowywać tak potrzebne pieniądze. I dobrze - zastartuje inflacja podobna do tej z lat 1988-1994 - BĘDZIEMY W KOŃCU MILIONERAMI !!! Obywatele V RP tylko się cieszyć ... , a nie wybrzydzać !!!

  Odpowiedz
 • Wiem co piszę(2015-10-28 00:45) Zgłoś naruszenie 10

  Moim zdaniem jak dotychczas to PO urządzała nam życie przez 8 lat, m.in. przedłużając wiek emerytalny do 67 lat, powiększając zadłużenie kraju, wychodząc z kryzysu kosztem ludzi pracujących przez blokowanie wzrostu płac i pozwalając na istnienie bardzo niskich płac oraz tzw. umowy śmieciowe, utrzymując szereg przywilejów - w tym emerytalnych, pogarszając możliwości leczenia, utrudniając uzyskanie prawa jazdy, tworząc system dotowania nauki w którym w dużym stopniu zamiast nauki dotuje się przedsiębiorców itd. - co w sumie uniemożliwia zrównoważony rozwój kraju. W dużym stopniu PO rządziła z PSL wg zasady, że oni wiedzą najlepiej co dobre dla Polaków, ze racja jest tylko po stronie PO-PSL - i to jest moim zdaniem powód takiego, a nie innego wyniku wyborów.
  A teraz po wyborach, gdy sytuacja zmieniła się, to wielu ich sympatyków próbuje wmówić, że wszystkiemu winien PIS. Nieważne, ze to nie PIS rządził, ale to PIS winny - i zaczyna się straszenie PIS -em jak np. w śmiesznym komentarzu nr 2. I komu potrzebne tyle jadu? Budujmy Polskę wspólnie i sprawiedliwie, pomagając biednym i potrzebującym, uniemożliwiając złodziejstwo, bandytyzm i cwaniactwo, szanując każdego. Rozwijajmy gospodarkę i naukę (promujmy i doceniajmy nasze Polaków osiągnięcia, nawet te najmniejsze), stwórzmy warunki do godziwego życia dla wszystkich (godziwa płaca, likwidacja umów śmieciowych), normalnego dostępu do leczenia (składka zdrowotna za darmo dla każdego obywatela Polski - np. płacona z podatków VAT, gdyż każdy obywatel kupując wyroby płaci VAT) itd. Patrzmy w przyszłość z optymizmem, ale i z rozwagą, szukajmy najlepszych rozwiązań, nie negując od razu żadnych, lecz je dokładnie i rzetelnie analizując. Myślmy i rozmawiajmy, a nie plujmy.

  Odpowiedz
 • Wiem co piszę(2015-10-28 00:51) Zgłoś naruszenie 10

  10 minut już dawno minęło, a mój komentarz się nie pojawił. Dlaczego?

  Odpowiedz
 • Wojtek(2015-10-27 08:56) Zgłoś naruszenie 00

  Nic dodać nic ująć. Rzetelny, zrównoważony i co najważniejsze - niezabarwiony sympatiami tudzież politycznymi antypatiami artykuł! Wielkie brawa gratulacje dla redakcji GW - przepraszam: GP! ;)

  Odpowiedz
 • unkiz(2015-10-27 23:39) Zgłoś naruszenie 00

  Kaczyński urządzi nam swoją republikę podobną do tej swojej prywatnej, która jest opisana w książce „Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego”

  Odpowiedz
 • Macie sraczkę, co, szpringery? Wy swoją,(2015-10-27 10:57) Zgłoś naruszenie 01

  Żydy z Królem swoją, ruskie swoją ale jakże majestatyczną, makaroni swoją, że o dojczykach nie wspomnę. Jak to się kiedyś mówiło - każdy wuj na swój strój ma p'dolca.

  Odpowiedz
 • ewa(2015-12-30 23:18) Zgłoś naruszenie 00

  tak GP robi za wyborczą. lepiej ją sobie odpuścić, bo i tutaj buzują naród i sieją nienawiść . Co niektórzy dziennikarze z GP powinni przejść do Faktu a może do pudelka

  Odpowiedz
 • Marcin(2016-03-16 12:20) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobrze robi PIS byle tak dalej a zadawaliscie sobie pytanie co dla obywatela zrobilo Po wielkie zero1111

  Odpowiedz
 • jan(2015-10-27 10:54) Zgłoś naruszenie 01

  Już się zaczyna zwykła szczujnia na Pis i Kaczyńskiego, zajmijcie się aferałami z obecnego rządu

  Odpowiedz
 • donald(2016-01-05 18:16) Zgłoś naruszenie 00

  Już tęsknie za PO

  Odpowiedz
 • EWA(2015-10-27 09:09) Zgłoś naruszenie 01

  Nie głosowałam na PiS i trochę boję się wprowadzenia w zycie proponowanych rozwiązań, ponieważ wiem, że nie zostaną zlikwidowane skandaliczne przywileje różnych grup społecznych i zawodowych, a np. na przykładzie propozycji dot. ochrony zdrowia pytam: dlaczego mam płacić składkę zdrowotną, skoro słuzba zdrowia ma być bezpłatna i np. rolnicy dalej nie będą płacili składki?

  Z drugiej strony -straszenie PiSem, który przejmuje pełnię władzy w Polsce w porównaniu z faktycznym bezpardonowym przejęciem władzy w UE przez Niemkę, która nie respektuje prawa państw do podejmowania suwerennych decyzji jest śmieszne.
  Bo tak się składa, że PiS będzie rządził we własnym państwie, a Niemka uzurpowała sobie prawo rządzenia w całej UE.
  Przy okazji nienawistne jaszczurcze języki zachodnich państw grożą "obcięciem funduszy" niepokornym w sprawie nielegalnych imigrantów państwom, co wymusza postawienie pytania: ile kosztuje niepodległość Polski? Za ile milionów euro Polska ma zrezygnować z suwerenności?

  Co do PIS - ze strony tej partii brakuje odpowiedzi na wiele pytań:
  - jaka będzie polityka wobec Rosji i Ukrainy? Czy PIS będzie bezmyślnie popierał państwo o wrogiej nam ideologii?
  - jakie jest stanowisko PiS wobec bezczelnych żydowskich roszczeń majątkowych (m.in. wyrażonych wobec P. Kopacz przez ponad 40 kongresmenów z USA) ?
  - jakie jest stanowisko PiS wobec tajnych rokowań UE z USA w sprawie umowy TTIP?

  - kiedy zostaną zlikwidowane niekonstytucyjne przywileje podatkowe i emerytalne, które rujnują budżet?
  - co z reformą górnictwa?
  - co z gospodarką wodną i energetyczną?
  - co z nakładami na naukę w celu pobudzenia rzeczywistej innowacyjności, a nie dofinansowywania fikcyjnych projektów firmowanych przez stetryczałych "znajomych królika"?
  itd.

  Odpowiedz
 • Mikey(2015-10-27 08:40) Zgłoś naruszenie 00

  Hmmm, musiałem przegapić moment, gdy Gazeta Prawna stała się Gazetą Wyborczą bis. Wydawało mi się, że u was dostępny jest wynik rzetelnej dziennikarskiej pracy, a nie liberalna histeria i propaganda, bo człowiek odnosi wrażenie, że lata 30-ste w Niemczech to były wakacje w porównaniu do Polski A.D. 2015.

  Odpowiedz
 • krótko: Niemcy przegrali(2015-10-27 20:17) Zgłoś naruszenie 00

  wybory w PO-lsce i Derr Dziennik pluje głupotą.

  Odpowiedz
 • -*/(2015-10-27 19:31) Zgłoś naruszenie 00

  *,132
  |}"gts
  -+

  Odpowiedz
 • Wiem co piszę(2015-10-28 01:11) Zgłoś naruszenie 00

  Sprostowanie: ponieważ komentarze zmieniają numer (kiedyś było inaczej) to prostuję, że pisząc o śmiesznym komentarzu nr 2 miałem na myśli komentarz autora "Wyborcy zatęsknili już ..." z IP: 176.102.184.
  Przepraszam także Administratora tej strony za może przedwczesne moje pytanie dlaczego komentarz nie pojawił się, ale te opóźnienia to pewnie sprawy opóźnień na serwerach.

  Odpowiedz
 • anty frajer(2015-10-27 21:48) Zgłoś naruszenie 01

  masakra !

  Odpowiedz
 • Wyborcy zatęsknili już ...(2015-10-27 22:03) Zgłoś naruszenie 00

  Kaczynski urządził władzę w Polsce,
  jak Stalin w Rosji Sowieckiej
  Prezydent - tak
  Premier - tak
  Marszalek Sejmu - tak.
  ale WŁADZA ... to JA

  Odpowiedz
 • @J.w T.-Kresy Zach,(2015-10-27 20:55) Zgłoś naruszenie 00

  gupiś. I kilku tu jeszcze.

  Odpowiedz
 • BoloiLolo(2015-10-27 18:26) Zgłoś naruszenie 00

  Polska potrzebuje żelaznej ""Damy"" oraz żelaznej Ręki moje trzy pozwy w Sądach gdańskich odbiły się jak od ściany z Betonu Ciężkiego a ośmorniczki niech sobie łapią na Hawajach ale nie za pieniądze podatników ...Pytanie dlaczego takie cuda nie dzieją się w Finlandii, Norwegii , Szwecji , Angli , czy nawet u naszych sąsiadów Niemców oto jest pytanie kto jest winien.W ekonomii musi być żelazna dyscyplina oczywiście kontrolowana przez drugą strone. W przeciwnym wypadku będą CUDA nadzwyczajne i potwór może się przeobrazić , przepotwarzyć w Aferę np Amber Gold ,lub Hazardową lub stadionową z wydłużonym poślizgiem w wodzie co oczywiści mi się niezwykle podobało...

  Odpowiedz
 • emeryt z POPiS`u(2015-10-27 13:45) Zgłoś naruszenie 00

  Cieszmy się z perspektywy na władzę absolutną i nie ujadajmy jak kundle na zydlungach. Ja przygotowuję się na czerpanie całymi garściami z dobrobytu jaki nas czeka.Gorzej już przecież nie może być w służbie zdrowia.Wyleczymy ją nie chorując.Będziemy potęgą gospodarczą,zwiększymy produkcję rolną i przemysłową,wieś zmienimy w skanseny agroturystyczne, miodem i mlekiem ociekające. Zrobimy istny Zachód na Wschodzie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie