Bp Pieronek o marszu PiS: Biskupom nie wolno pchać się do polityki

05.12.2014, 12:28; Aktualizacja: 05.12.2014, 12:38
Bp Tadeusz Pieronek

Bp Tadeusz Pieronekźródło: Newspix
autor zdjęcia: Pawel Ulatowski

Suchej nitki nie zostawia na biskupach zasiadających w Komitecie Honorowym organizowanego przez PiS "Marszu w Obronie Demokracji i Wolności Mediów" biskup Tadeusz Pieronek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • Spowiednik(2014-12-05 17:25) Zgłoś naruszenie 01

    Towarzyszu Pieronku ilu jeszcze was jest w opozycji do Polski i polaków.
    Was trzeba publicznie wyspowiadać a wtedy i kościół się oczyści.
    Odejdź zły człowieku w niepamięć.

    Odpowiedz
  • Ad vocem ... Katolik(2014-12-05 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    1. Daruj Pan sobie ... to "dworowanie" do biskupa w formie
    ... "panie biskupie, ... "szanowny biskupie".
    Czyżby na katechezie nie uczono o formach zwracania do biskupa:
    - Wasza Ekscelencjo księże biskupie ...?
    - lub Wasza Eminencjo księże biskupie ... ?
    2. A to Waćpan znasz ;
    ... " Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga " ... ?
    3.Śp. Ksiądz S.J. Tischner powiadał :
    " Religia jest dla mądrych. A jak Ktoś jest głupi ...i jak chce być głupi, nie powinien
    do tego używać religii, ... nie powinien swojej głupoty zasłaniać religią ".
    ...
    Jeśli Pan cos z powyższego zrozumiał, to jest Pan ... na kursie ...i na ścieżce
    do samoistnego Neofity.

    Odpowiedz
  • Ted(2014-12-05 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Biskupi nie pchają się do polityki. Oni w niej siedzą i ją uprawiają.

    Odpowiedz
  • Leo(2014-12-05 15:17) Zgłoś naruszenie 00

    Biskup Pieronek staje w obronie wyborczych oszustów. To grzech!

    Odpowiedz
  • (nie)święty(2014-12-05 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Rzekomy chrzest Polski-przyjęcie fałszywej wiary- to był akt polityczny ! Ojciec św. ,to Bóg ,nie papież.

    Odpowiedz
  • dyżurny(2014-12-05 15:09) Zgłoś naruszenie 00

    Akurat to biskup Pieronek bardzo często miesza się do polityki. Tyle, że zawsze po stronie władzy i dlatego uchodzi mu to na sucho... Wiadomo nie od dziś, że to dyżurny biskup aktualnej władzy. Obowiązkiem każdego katolika - w tym także biskupa - jest protestować, gdy widzi niesprawiedliwość, co mamy do czynienia w tym wypadku. mam pytanie: czy mozna usunąć biskupa z urzędu?

    Odpowiedz
  • Katolik(2014-12-05 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jesli rozdzielisz panie biskupie kosciol od polityki to juz w ogole sodoma i gomora bedzie.
    Czy nie widzisz co sie dzieje w tym kraju? Liberalna partia u wladzy, skandal za skandalem, dzialanie na szkode panstwa, zero hamulcow i zero konsekwencji.
    Nie mozna dwom panom sluzyc: Kosciolowi i systemowi.
    Kazdy czlowiek, takze politycy i wszyscy obywatele, powinni byc otoczeni opieka Kosciola i po to Kosciol jest, zeby nas wszystkich (wyborcow i politykow), upominal kiedy bedziemy grzeszyc.
    Sam natomiast powinien byc przykladem.
    Niestety szanowny pan biskup woli raczej przymknac oko i stanac z boku.
    Krytykowanie innych biskopow za to, ze oni maja odwage jest juz jednak gruba przesada.
    Stwierdzenie ze biskupi nie powinni 'pchac sie do polityki' przywoluje wspomnienia o znanych nam czasach i dowodzi, ze nitktorzy nadal jeszcze nie zrozumieli co jest dobrem a co zlem (albo juz za daleko zabrneli...)

    Odpowiedz
  • wieża bubel(2014-12-05 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    mam wrażenie mój
    Pieronku, że Ty nie
    uczestniczysz w obradach
    episkopatu, albo mówicie
    innymi językami-o co chodzi ?

    Odpowiedz