statystyki

Przepisy o pracy zdalnej należałoby przedłużyć [OPINIA]

autor: Wioletta Bobryk23.07.2020, 08:20; Aktualizacja: 23.07.2020, 11:55
Tryb pracy zdalnej staje się coraz bardziej pożądany zarówno przez pracowników, jak i pracodawców

Tryb pracy zdalnej staje się coraz bardziej pożądany zarówno przez pracowników, jak i pracodawcówźródło: ShutterStock

Praca zdalna już na stałe wpisała się w nową, postcovidową rzeczywistość polskiego rynku pracy.

Tymczasowe rozwiązania prawne przyjęte w ramach ustawy z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2020 poz. 568) i nowelizowane w kolejnych przepisach przestają obowiązywać 4 września br. Za chwilę możemy więc mieć w tym zakresie lukę w prawie. ABSL wraz z innymi organizacjami pracodawców, takimi jak American Chamber of Commerce (Amcham), Business Centre Club, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Konfederacja Lewiatan, Polskie Forum HR, Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, wnioskuje o przedłużenie obowiązywania tymczasowych przepisów i jednocześnie apeluje o prace nad wprowadzeniem odpowiednich regulacji do kodeksu pracy.

Korzyści dla wszystkich

Warto dodać, że ten tryb pracy staje się coraz bardziej pożądany zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Jak wynika z raportu firmy rekrutacyjnej Devire, dwóch na trzech kandydatów chętniej wybierze ofertę, która zapewnia częściowy lub pełny wymiar pracy zdalnej.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • pracownik(2020-07-25 00:34) Zgłoś naruszenie 20

    W mojej firmie zarząd stwierdził, że zdalnie pracujemy wydajniej. Wprowadzenie pojęcia pracy zdalnej do kodeksu pracy to jedna z najważniejszych obietnic wyborczych Andrzeja Dudy.

    Odpowiedz
  • bic(6 minut temu) Zgłoś naruszenie 00

    Rozumiem że, to artykuł reklamowy na zamówienie właścicieli folwarków. O pomysłach tzw. pracodawców słyszałem przez 8 lat rządów PO. W kolejnej reklamie padnie słowo pańszczyzna. Nie ma większej obłudy jak pracodawca uzasadnia swoje pomysły dobrem pracownika. W normalnym kraju od tego są związki zawodowe.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie