Sprawa Banasia wymknęła się PiS z rąk. Szef NIK utwardził stanowisko i nie zamierza rezygnować

autor: Bartek Godusławski03.12.2019, 07:30; Aktualizacja: 03.12.2019, 09:04
Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.

Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.źródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Prezes NIK złożył rezygnację z urzędu. Jednak marszałek Sejmu odesłała mu ją z prośbą o uzupełnienie. Dokument już do niej nie wrócił – wynika z ustaleń DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (39)

  • Jolka(2019-12-04 10:37) Zgłoś naruszenie 10

    Ciekawe że takie sprawy ujawniają dziennikarze (ale tylko TVN). To po co są: SOP, ABW, CBA, Policja, prokuratura, wywiad, kontrwywiad czy inne służby...? Gdyby nie TVN24, to przecież Banaś byłby dalej kryształowym szefem NIK-u!

    Odpowiedz
  • erwer(2019-12-03 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli to praw to prawda, to marszalek będzie mieć problemy. Nie wolno odsylac papierów z urzędu bez jego zadekretowania. Oczywiscie pod warunkiem, że to pismo było zlozone w biurze podawczym Co innego jednak jeżeli tak jak piszecie kierowca spotkal się z Panią Witek i z pominięciem procedur wręczyl to pismo Pani Marszalek na korytarzu. To trochę brzmi jak komedia, bo może się okazać za kilka dni że to wszystko to jeden wielki fejk i żaden kierowca nigdzie nie wyjechal a dziennikarze wkręcają oglupione społeczeństwo.

    Odpowiedz
  • adno(2019-12-03 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    PO i tak nie dojdzie do władzy, bo to cieniarze

    Odpowiedz
  • portmeni(2019-12-03 19:52) Zgłoś naruszenie 10

    Banaś nie daj się, jesteś szefem NIK-u, boją sie Ciebie, pokaż co papiery kryją na pis.

    Odpowiedz
  • litości(2019-12-03 17:33) Zgłoś naruszenie 10

    a mnie .... przez 40 lat pracy jako pracownikowi budżetówki płacili ochłapami i teraz mam ochłapy emeryturę

    Odpowiedz
  • Dobra Zmiana(2019-12-03 15:40) Zgłoś naruszenie 10

    Oj Witek , Witek ten Banaś to oszust , to po oczach nie poznała , taki nijaki ? A Bóg Honor i Ojczyzna , to dla opozycji ? Mało to teraz macie generałów , zrobić jednego szefem NIK . Ma taki broń , to palnie sobie w stopę , powie że chciał w głowę , ale to nie zgodne z doktryną .

    Odpowiedz
  • antypis(2019-12-03 15:36) Zgłoś naruszenie 62

    powiedział NIE kaczyńskiemu, no no i co teraz będzie???? cała Polska śmieje się z kaczora, co to będzie???

    Odpowiedz
  • zazi(2019-12-03 14:59) Zgłoś naruszenie 10

    Myśleli, że tupną i Banaś ustąpi. Ale on dobrze wie co to oznacza. Pewnie się wkurzył, że zwolnili jego syna. Marian trzymaj się.

    Odpowiedz
  • Sympatyk PIS(2019-12-03 13:19) Zgłoś naruszenie 115

    No to teraz Banaś da popalić PIS owi za próbę jego odwołania i za zwolnienie jego syna z PKO. Cała ta afera z Banasiem to była prowokacja totalnych, a PIS dał się w to wciągnąć z tymi swoimi standardami które dla Polaków są mało istotne, a totalni się cieszą z głupoty Kaczora, bo to mi się wydaje, ze to jest początek końca PISu i to będzie dzięki Banasiowi i głupocie Kaczora.

    Odpowiedz
  • Daria Daniczyk(2019-12-03 13:12) Zgłoś naruszenie 151

    Plan "B". 1. Niespodziewanie odnajduje się list z dymisją przywieziony przez kierowcę. Sejm przymuje rezygnację, choć Banaś zaprzecza, że ją złożył. Zla zaciemnienia sytuacji trwa spór o to czy Banaś mógł wskazać następcę czy nie. 2. Zwolniony z banku syn Banasia zostaje oskarżony o jakieś mniej czy bardziej wiarygodne przestępstwa i aresztowany, a Banać dostaje propozyję nie do odrzucena.

    Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-12-03 12:44) Zgłoś naruszenie 125

    Jak to historia lubi się powtarzać, zło wciąż znajduje naśladowców, którzy niepomni losów swoich "idoli" idą drogą prowadzącą do hańby !! Wystarczy wspomnieć Bieruta, i jego lata władzy po 1945, aż się udławił nią w Moskwie, po eleganckim Bolku nastał siermiężny Gomułka, ten to chciał dobrze, ale wyszło jak wszystkim zakapiorom politycznym, więc go obalili - po obaleniu "Stolicznej" - bracia kamraci z jedynie słusznej partii !! No i nastał nam "belgijski" namiestnik, który w podzięce za wybór na pierwsze miejsce, zbudował nam pierwszą autostradę, nazwaną przez wdzięczny lud "gierkówką". Mógł póżniej, po trudach pracy, wracać nasz Edzio do swojej żony na kolację przy świecach. Niestety, za wspaniałe Fiaty-y, za drogi ubite, za ustawienie gospodarki nadwiślańskiej na 10-tym miejscu w świecie lud się zbuntował !! Bo chciał szyneczki. A że podwyżki były co lat siedem, nie jak dziś codziennie, ten lud rozmodlony olewał. Więc następcą został "dobry" wojak Wojciech, co to rozkazami chciał gospodarkę uzdrowić, Lecha piedestału pozbawić, więc obiecywał że jak będzie spokój, posłuch dany partii to on kraj odnowi niczym zbawiciel. Lecz na słowie się szybko skończyło, a do słowa doszły pałki ORMO i lufy karabinów ZOMO !! Po dekadzie tak partia, jak i gospodarka padły, a Wojciech miał ogromne szczęście iż nie podzielił losu Caucescu !! No i nastąpił czas rozkwitu, na każdej ulicy, skwerku i placyku powstawały "centra" handlowe pod postacją budek/blaszaków/ polówek !! Naród wziął sprawy we własne rece - jak kazał elektryk, ten Elektryk - i zaczął się dorabiać. Były kłótnie, jakieś swary, ktoś "bliżniaków" z kancelarii wywalił [na szczęście] i tak w dobrobycie przyszło nam żyć dwie i pół dekady. Niestety, niczym Feniks z popiołów odrodzili nam się "bliżniaki" , ku strapieniu oświeconej części narodu, a zadowoleniu kotów-dachoców i wszelkiej maści lumpów. Nastal więc czas zmierzchu Najjaśniejszej Rzeczpospolitej, mroczny czas władania Macierewicza z Misiewiczem, różnych Czarneckich, Piotrowiczów & Pawłowicz [rzekomo profesor] latającego władcy na koszt swych poddanych z Podkarpacia, no i dzisiejsza wisienka na tej tekturowej władzy - jaśnie wielmożny dziedzic&kamienicznik krakowski, czyli "pancerny" Marian !! A wszystko to skupione wokół władcy dwóch srebrnych wież i trzech kotów. Analogi tego ostatniego do pierwszego z wymienionych brak, bo tamten pierwszy kotów nie cierpiał, na wschód latał a ten podróży panicznie się boi, co nie dziwi gdy pozna się historie ostatniej podróży tego pierwszego, no i Bolesław miał jedną wieżę daną mu od przyjaciela [PKiN] miast dwóch srebrnych, które dodatkowo chce mu odebrać wstrętny Austriak, a poza tym jak zawsze .... Polak [wciąż] mądry [i nie zawsze] po szkodzie !!! I tylko alleluja mu wciąż pozostaje !!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • karol(2019-12-03 12:37) Zgłoś naruszenie 62

    to całe przeciąganie ma sens wszystko czemuś służy , odciąga się sprawę po to żeby mieć podstawę do zmiany ustawy o możliwości odwołania prezesa

    Odpowiedz
  • jajo(2019-12-03 12:14) Zgłoś naruszenie 92

    Co to jest ? Parodia i nieudacznictwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-12-03 11:58) Zgłoś naruszenie 313

    Panie Banaś czas ujawnić afery i przekręty PIS to dobry czas na odparcie ataku ze strony małego człowieczka i skazanego szefa MSW ułaskawionego brew przepisom. Pokarz człowieku że jesteś pancerny.

    Odpowiedz
  • Wyborca pis(2019-12-03 10:51) Zgłoś naruszenie 112

    bronmy banasia moze cos nam skapnie przeciesz potrafi skombinowac forse i to jak forse szambo sie zapelnia zgnilizna wyplywa oto polska pospolita

    Odpowiedz
  • QQ(2019-12-03 10:45) Zgłoś naruszenie 323

    Tyle tylko, że wiarygodność dyrektora CIS Andrzeja Grzegrzółki nie jest ostatnio zbyt wysoka.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-12-03 10:44) Zgłoś naruszenie 38

    Byli opozycjoniści bronią Banasia. „Nagonka lewicy”

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie take(2019-12-03 10:34) Zgłoś naruszenie 84

    pisie mundre jak się uważajo.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-12-03 10:30) Zgłoś naruszenie 264

    Panie Prezesie NIK proszę zarządzić kontrole w ZUS i wszystko się wyjaśni....

    Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2019-12-03 10:21) Zgłoś naruszenie 216

    Jaka "partia" i prezesik sfanduła , takie kadry. F U J !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz