statystyki

Wciąż bardziej polityk niż rzecznik. Adam Abramowicz kończy pierwszy rok urzędowania

autor: Mira Suchodolska25.06.2019, 07:51; Aktualizacja: 25.06.2019, 07:51
Czasami rzecznik sprzeciwia się rządowym pomysłom

Czasami rzecznik sprzeciwia się rządowym pomysłomźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Agnieszka Sadowska Agencja Gazeta

Były poseł PiS Adam Abramowicz kończy właśnie pierwszy rok urzędowania na stanowisku obrońcy praw małych i średnich przedsiębiorców. Ale jego dotychczasowe dokonania nie nastrajają optymistycznie.

Kiedy premier Mateusz Morawiecki 25 czerwca 2018 r. powoływał Adama Abramowicza na rzecznika praw małych i średnich przedsiębiorców (RPMSP), „za” były w zasadzie wszystkie duże organizacje biznesowe. Abramowicz, jako poseł, dał się poznać jako zdroworozsądkowiec, mający pojęcie o biznesie i szczerze zainteresowany losem przedsiębiorców. A także skuteczny polityk. Jego 52 interpelacjom nadano dalszy bieg (tylko jednej nie), a dotyczyły one spraw istotnych dla biznesu, dużego i małego: przedłużających się procedur przetargowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe, skutkujących luką inwestycyjną na kolei w latach 2016/2017, prac nad wydłużeniem autostrady A2 na wschód od Warszawy i rozpoczęciem budowy Via Carpatia, czy konsekwencji podatku od sprzedaży detalicznej dla gastronomii.


Pozostało jeszcze 83% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie