Morawiecki: Chciałem być w ekipie naprawy Polski, likwidowania patologii III RP [WYWIAD]

autor: Piotr Zaremba28.12.2018, 09:00
premier Mateusz Morawiecki

premier Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Marek Zakrzewski

Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem - wyjaśnia w rozmowie z Piotrem Zarembą premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (89)

  • gosc(2018-12-28 19:09) Zgłoś naruszenie 21

    krzywa gęba, a tatuś ile ma kochanek czy już nie może

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy o patologi dzieci pracujaych(2018-12-28 15:37) Zgłoś naruszenie 31

    Skarga-na patologie--pracującym jeszcze jako dzieci/ byłym dzieciom dzieje się krzywda!. Znam wiele takich co jako jeszcze dzieci pracowali na umowy o prace już od 15r życia, bez wakacji, ferii, z obowiązkowymi sobotami i wyznaczonymi niedzielami przed/świątecznymi, później już jako dorosłe osoby zatrudniane w szkodl i nieb warunkach pracy: równocześnie przy rtęci, obsługując nawet 36 źródeł promieniotwórczych – izotopowych, przy nieb napięciach ,bardzo wysokich temp oraz ciśnieniach, strasznym pyle ,pyle wybuchowym , gazach trujących i wybuchowych, kwasach i wielu,wielu innych.(elektromechanicy urządzeń cieplnych -pomiarowych) ..i co?- mimo 45 lat stazu pracy z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych -nawet 1000 dni /ponadustawowo, okradzieni wstecznie Ustawą o Emeryturach Pomostowych z wieku emeryt --nie dostawali nigdy 500+ , ani nie ma dla Nich wcześniejszego Wieku Emerytalnego. I to jest Polskie złodziejstwo bo na dzieci Kulczyków jest, na dzieci Pana Władka z Pod butki z piwem, ale na Nich tak spracowanych nie ma /na tak spracowanych nie . Czy Prawo i Sprawiedliwość jest jeszcze sprawiedliwa?

    Odpowiedz
  • Krisa(2018-12-28 15:02) Zgłoś naruszenie 41

    Propagandowa papka partyjno-twórcza jest nie do przyjęcia, zwłaszcza dla ludzi myślących. Władze, których legitymacją są styropian i post solidarność, porostu są nieudolne. Jeśli chcemy żyć w normalnym, dobrze zorganizowanym i pro obywatelskim kraju to PO-PiS musi przejść do historii.

    Odpowiedz
  • Kos(2018-12-28 14:47) Zgłoś naruszenie 153

    "Fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki” - napisał prawie 150 lat temu historyk Józef Szujski. Zdanie to do dziś nic nie straciło ze swojej aktualności. I doskonale wyjaśnia dlaczego jakość polityki polskiej jest tak marna...

    Odpowiedz
  • jacek(2018-12-28 14:47) Zgłoś naruszenie 10

    tak mówi skończony idiota i bezmózgowiec dobrze wytłumaczyłem temu matołowi

    Odpowiedz
  • Kamil(2018-12-28 14:44) Zgłoś naruszenie 10

    Ja tam rozumiem osoby broniące Marka. On zdecydowanie tutaj jest ofiarą. Bo jak inaczej nazwać sytuacje w której za stosowanie tych samych standardów jedni idą siedzieć a inni nie?

    Odpowiedz
  • marta(2018-12-28 14:39) Zgłoś naruszenie 20

    On też jest patologią..niszczy nieswoich....

    Odpowiedz
  • PODWYZSZYC NAKLADY PUBLICZNE NA REFUNDACJE LEKOW (2018-12-28 14:36) Zgłoś naruszenie 61

    DO WYSOKOSCI 1% PKB

    Odpowiedz
  • PODWYZSZYC NAKLADY PUBLICZNE NA ZDROWIE DO 8% PKB(2018-12-28 14:32) Zgłoś naruszenie 51

    PODWYZSZYC NAKLADY PUBLICZNENA ZDROWIE DO WYSOKOSCI 8% PKB.

    Odpowiedz
  • PODWYZSZYC 4-KROTNIE KWOTE WOLNA OD PODATKU(2018-12-28 14:28) Zgłoś naruszenie 51

    PODWYZSZYC 4-KROTNIE KWOTE WOLNA OD PODATKU.

    Odpowiedz
  • Przede wszystkim...(2018-12-28 14:15) Zgłoś naruszenie 41

    Przede wszystkim nalezy podwyzszyc kwote wolna od podatku do wysokosci 25% rocznej sredniej placy krajowej czyli do 13 tys. zl w skali rocznej oraz zwiekszyc naklady publiczne na ochrone zdrowia do 8% PKB.

    Odpowiedz
  • kłamczuszek(2018-12-28 14:02) Zgłoś naruszenie 41

    co ten człowiek **************

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • k.k.(2018-12-28 13:38) Zgłoś naruszenie 11

    Myślę że powinien honorowo oddać zarobie w znienawidzonym banku pieniądze i zacząć dorabiać się na państwowym garnuszku. Normalnie kolejny Konrad Wallenrod.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2018-12-28 12:51) Zgłoś naruszenie 40

    Jak patologią można zwalczać patologie ?

    Odpowiedz
  • Represjonowany POLICJANT z RCI PESEL(2018-12-28 12:49) Zgłoś naruszenie 1147

    Pan Premier jest w obozie barbarzyńców stosujących zbiorowe karanie niewinnych wartościowych ludzi drastycznym obniżeniem należnych emerytur. Jeszcze żyjące ofiary (są już 52 zgony z tego powodu) nie będą brać się na GOŁOSŁOWNE deklaracje w rodzaju " ...Jeśli z biegiem lat coś się we mnie zmienia, to głównie podejście do przeciwników politycznych z czasów PRL – mam dziś nawet do SLD bardziej miłosierne nastawienie niż 15 czy 30 lat temu. Razem żyjemy w Polsce i razem powinniśmy o nią dbać. Kto nie popełnia błędów, niech pierwszy rzuci kamieniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pierwiastek z minus jeden(2018-12-28 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    Dorobek patentowy firm panstwowych kilkudziesieciu lat ich dzialalnosci ,w mniejszym lub wiekszym stopniu, ale zawsze efektywnie ********************** w procesach pseudorestrukturyzacyjnych,w rzeczywistosci celowa demolka i wyprzedaz ruiny za bezcen.Tym razem na haslo Do pracy,rodacy,budujemy nowy dom" spoleczenstwo pozostanie gluche.Przyjdzie oplacac prawa autorskie za technologie produkcji kartofla pieczonego w ognisku na polu.

    Odpowiedz
  • filip(2018-12-28 12:24) Zgłoś naruszenie 7810

    Nadęty pinokio !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Do dziadka wnuka (2018-12-28 12:21) Zgłoś naruszenie 01

    "Czemuż"? To jakiś rusycyzm, czy rzeczone prostactwo?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • stan47.emeryt(2018-12-28 12:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak na razie, wygląda to dokładnie odwrotnie.

    Odpowiedz
  • ppp(2018-12-28 12:02) Zgłoś naruszenie 8010

    Bajki Morawieckiego. To jest już beznadziejny przypadek.

    Odpowiedz