- CIS informuje:

Z najnowszego badania wynika, że 31 proc. badanych dobrze ocenia prace Izby. Oznacza to, że od września zadowolenie z prac posłów wzrosło o 2 punkty procentowe. Odnotowano także jednoprocentowy spadek wśród osób negatywnie oceniających działalność Sejmu oraz niezdecydowanych. Badanie przeprowadzono w okresie 4 - 11 października na liczącej 1079 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Już za tydzień odbędzie się drugie w tym miesiącu i 70. z kolei posiedzenie Sejmu. Na poprzednim posłowie uchwalili 15 ustaw oraz rozpoczęli prace nad projektem ustawy budżetowej na rok 2019. Na najbliższym posiedzeniu Sejm pracować będzie m.in. nad utworzeniem Funduszu Dróg Samorządowych, Solidarnościowym Funduszem Wsparcia Osób Niepełnosprawnych oraz obniżką CIT dla małych i średnich firm.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)