statystyki

Unia uderza w Viktora Orbána artykułem 7

autor: Dominik Héjj13.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 13.09.2018, 07:31
Fidesz wciąż liczy, że Europa wykona skręt w prawo, choć solidarność prawego obozu stanęła pod znakiem zapytania, skoro kanclerz Austrii Sebastian Kurz poparł postępowanie w ramach art. 7.

Fidesz wciąż liczy, że Europa wykona skręt w prawo, choć solidarność prawego obozu stanęła pod znakiem zapytania, skoro kanclerz Austrii Sebastian Kurz poparł postępowanie w ramach art. 7.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: PATRICK SEEGER

Uruchomienie art. 7 wobec Węgier to zemsta za nieprzyjmowanie migrantów – twierdzi Budapeszt.

Stało się coś, czego Węgrzy nie do końca się spodziewali. Parlament Europejski po raz pierwszy w historii uruchomił wobec jakiegoś kraju członkowskiego procedurę z art. 7 Traktatu o UE (wobec Polski uruchomiła ją Komisja Europejska). Częścią wczorajszej rezolucji był raport holenderskiej europosłanki Judith Sargentini, w którym na kilkudziesięciu stronach dowodzono, że na Węgrzech istnieje systemowe zagrożenie dla unijnych wartości.

Zaskoczenie najlepiej widać było w publicznej telewizji informacyjnej M1, która tuż po głosowaniu wyemitowała kilkunastominutowy blok reklamowy, a o tym, co wydarzyło się w Strasburgu, widzowie dowiedzieli się po 50 minutach. By uchwalić raport, potrzebne było 430 głosów. „Za” głosowało 448 posłów, a przeciwko było 197.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie