statystyki

Unia uderza w Viktora Orbána artykułem 7

autor: Dominik Héjj13.09.2018, 07:24; Aktualizacja: 13.09.2018, 07:31
Fidesz wciąż liczy, że Europa wykona skręt w prawo, choć solidarność prawego obozu stanęła pod znakiem zapytania, skoro kanclerz Austrii Sebastian Kurz poparł postępowanie w ramach art. 7.

Fidesz wciąż liczy, że Europa wykona skręt w prawo, choć solidarność prawego obozu stanęła pod znakiem zapytania, skoro kanclerz Austrii Sebastian Kurz poparł postępowanie w ramach art. 7.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: PATRICK SEEGER

Uruchomienie art. 7 wobec Węgier to zemsta za nieprzyjmowanie migrantów – twierdzi Budapeszt.

Stało się coś, czego Węgrzy nie do końca się spodziewali. Parlament Europejski po raz pierwszy w historii uruchomił wobec jakiegoś kraju członkowskiego procedurę z art. 7 Traktatu o UE (wobec Polski uruchomiła ją Komisja Europejska). Częścią wczorajszej rezolucji był raport holenderskiej europosłanki Judith Sargentini, w którym na kilkudziesięciu stronach dowodzono, że na Węgrzech istnieje systemowe zagrożenie dla unijnych wartości.

Zaskoczenie najlepiej widać było w publicznej telewizji informacyjnej M1, która tuż po głosowaniu wyemitowała kilkunastominutowy blok reklamowy, a o tym, co wydarzyło się w Strasburgu, widzowie dowiedzieli się po 50 minutach. By uchwalić raport, potrzebne było 430 głosów. „Za” głosowało 448 posłów, a przeciwko było 197.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie