Zalewska o sukcesach rządu PiS: 500+, obniżenie wieku emerytalnego i uszczelnienie luki VAT

08.07.2018, 17:59; Aktualizacja: 08.07.2018, 18:31
Minister edukacji Anna Zalewska podczas spotkania z mieszkańcami Szprotawy.

Minister edukacji Anna Zalewska podczas spotkania z mieszkańcami Szprotawy.źródło: PAP
autor zdjęcia: Lech Muszyński

Jesteśmy pierwszym rządem, który po 1989 roku nie oszukał - poszedł do wyborów z programem i go systematycznie realizuje – powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Szprotawy (woj. lubuskie).
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • Inspektor Pracy -bez przesady droga Pani(2018-07-08 20:12) Zgłoś naruszenie 51

    .......To jest nieprawda że wszystkim ponownie obniżono wiek emerytalny . W najgorszej i najPOdlejszej sytuacji zostały osoby zatrudniane za komuny i później od 15r zycia ,także w szkodliwych i nieb warunkach pracy ,w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych --ludzi Tych wręcz Okradziono cynicznie i bezczelne wstecznie dzialająca Ustawą Pomostową ze złamaniem wszystkich zasad i praw zawartych w Konstytucji RP

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • !!!!!!(2018-07-08 20:16) Zgłoś naruszenie 30

    Nawet w Niemczech jest 45 lat pracy do emerytury stażowego!

    Odpowiedz
  • MR YZ(2018-07-08 21:08) Zgłoś naruszenie 12

    Szanowny Inspektorze Pracy Proszę zapoznać się z systematyką ustawy o emeryturach i rentach z FUS z 17 grudnia 1998 r. Dział II Emerytury Rozdział 1 Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r. Rozdział 2 Emerytura dla ubezpieczonych urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r. Rozdział 3 Przepisy szczególne dotyczące emerytury dla niektórych ubezpieczonych urodzonych po dniu 31 grudnia 1948 r., a przed dniem 1 stycznia 1969 r. W najgorszej sytuacji są ci urodzeni po 1 stycznia 1969 r. bo oni nie wiedzą jak liczona będzie ich emerytura i jaki będzie ich minimalny staż dla uzyskania minimalnej emerytury. Osoby niedouczone i uchylające się od nauki zazwyczaj podejmują błędne decyzje. A waszymi błędnymi decyzjami było głosowanie na na byłych komunistów, liberałów i przestępców w białych kołnierzykach, którzy w większości wywodzą się z PO i PSL lub w ogólne nie braliście udziału w wyborach (to jest najgłupszy wybór), więc tak na prawdę to sami jesteście Sobie winni. CIESZCIE SIĘ CHOCIAŻ ŻE MOŻECIE PRZEJŚĆ NA EMERYTURĘ W NIŻSZYM WIEKU NIŻ 67 LAT, BO ROCZNIKI URODZONE W LATACH 80-TYCH JUŻ TEGO PRZYWILEJU MOGĄ NIE MIEĆ. A to wszystko z powodu braku szacunku WIEDZY M. IN. Z ZAKRESU demografii i SZACUNKU Polskich rodzin wielodzietnych. Ku pamięci potomnym, o tym mowa chociażby w pierwszym fragmencie HYMNU NARODOWEGO RP: "Jeszcze Polska nie zginęła, póki MY ŻYJEMY....

    Odpowiedz
  • zły duch(2018-07-08 22:13) Zgłoś naruszenie 70

    Jak PIS prowadził kampanię wyborczą obiecywał "CUDA ŚWIATA"...No faktycznie obniżenie wieku emerytalnego 500+..Jednak z tym uszczelnieniem VAT-u byłbym ostrożny..No,ale to wszystko..Ile zadłużono państwo.Ile wynosi teraz inflacja,ile podrożały usługi i towary - o tym pani minister nic nie mówi.Natomiast po co było obniżenie wieku emerytalnego - to efekty widać w sądownictwie..To nie dla was obniżono ten wiek emerytalny.To nie dla was jest zakaz handlu w niedzielę.Tyle ze trzeba myśleć głową...Nie inną częścią ciała..

    Odpowiedz
  • Polak(2018-07-08 23:03) Zgłoś naruszenie 80

    Gdzie jest ta kasa. Socjal zjadł i dalej dobierają się do osób pracującch, podnosząc podatki lub wprowadzając kolejne. A patologia ma się dobrze.

    Odpowiedz
  • specjalista_it(2018-07-09 08:11) Zgłoś naruszenie 40

    ja żadnego 500+ nie otrzymałem mimo, że mam dziecko bo "na każde dziecko" okazało się na każde, ale licząc od drugiego. natomiast już zabrano mi kwotę wolną od podatku, a w zeszłym roku uderzy mi po kieszeni zniesienie limitu składek na zus. podnoszenie obciążeń dla kreatywnych pracowników i przedsiębiorców to wg. pis jest to "uszczelnienie" vatu? bo niby jest tak dobrze, a ciągle wprowadzane są nowe obciążenia i podatki. to jak to w końcu jest? dług też rośnie w rekordowym tempie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Urszula11953(2018-07-20 16:47) Zgłoś naruszenie 10

    A niebezpieczny precedens z daniną solidarnościową, który pokazuje, że odpowiedzią rządzących na problemy jest dodatkowe opodatkowanie przedsiębiorców. A co z waloryzacją w 2019? Bogatsi emeryci też zrzucą się na biedniejszych? Czy to podziękowanie za długoletnią pracę? A czy nam, emerytom, to się nie należy?

    Odpowiedz