Zakończył się ostatni z egzaminów ósmoklasisty. Dziś uczniowie pisali egzamin z języka obcego nowożytnego. Aż 97,7 proc. z nich zmierzyło się z językiem angielskim. O godzinie 13.00 Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała arkusze, a do zadań z egzaminu ósmoklasisty zasiadła współpracująca z nami ekspertka, która przygotowała już propozycje odpowiedzi na wszystkie zadania. Arkusze CKE oraz propozycje odpowiedzi z angielskiego znajdziecie poniżej w artykule. Zachęcamy do śledzenia tekstu i odświeżania strony.
Czy uczniowie musieli pisać na egzaminie ósmoklasisty e-mail, notatkę, ogłoszenie, zaproszenie lub wpisu na bloga po angielsku? Czy zadania otwarte stanowiły większość egzaminacyjnego arkusza? I jak konkretnie wyglądały arkusze CKE?
O godzinie 13.00. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała na swojej stronie arkusze, a my możemy już ocenić poziom trudności sprawdzianu, z którym mierzyli się ósmoklasiści. Zarówno arkusze egzaminacyjne jak i odpowiedzi znajdziecie w niniejszym tekście, poniżej.
Egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego. Arkusze CKE
Arkusze egzaminacyjne CKE z języka angielskiego:
- Arkusz egzaminacyjny CKE z języka angielskiego: zeszyt-zadań >>
Egzamin ósmoklasisty 2024 z angielskiego. Odpowiedzi
Po publikacji arkuszy egzaminacyjnych przez CKE, do zadań z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego zasiadła współpracująca z nami ekspertka, która przygotowała propozycje odpowiedzi na wszystkie pytania. Propozycje odpowiedzi z języka angielskiego opublikowaliśmy poniżej.
Propozycje odpowiedzi z języka angielskiego z egzaminu ósmoklasisty:
Egzamin ósmoklasisty 2024
Przypominamy, że egzamin z języka obcego nowożytnego jest ostatnim z trzech egzaminów ósmoklasisty, które są obowiązkowe dla:
- Uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej;
- uczniów klasy, której zakres nauczania odpowiada VIII klasie szkoły podstawowej w szkołach artystycznych, które realizują kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej
- słuchaczy szkół podstawowych dla dorosłych.
Warto wiedzieć, że uczniowie, którzy z ważnych powodów nie będą w stanie przystąpić do egzaminu w terminie głównym, mogą napisać egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym.
Egzamin ósmoklasisty 2024. Dodatkowe terminy egzaminu
Egzamin ósmoklasisty w terminach dodatkowych odbędzie się w następujących dniach:
- 10 czerwca (poniedziałek) - egzamin z języka polskiego,
- 11 czerwca (wtorek) - egzamin z matematyki,
- 12 czerwca (środa) - egzamin z języka obcego nowożytnego.
Jak przeliczyć punkty otrzymane na egzaminie ósmoklasisty 2024?
W zależności od przedmiotu, punkty z egzaminu ósmoklasisty przeliczamy nieco inaczej.
Przeliczając punkty z języka polskiego i matematyki, mnożymy liczbę punktów procentowych za egzamin ósmoklasisty przez 0,35. Przeliczając punkty z języka obcego nowożytnego liczbę punktów procentowych mnożymy zaś przez 0,30.
- Przykład z przeliczania punktów z polskiego: 100 proc. punktów na egzaminie ósmoklasisty, to 100 x 0,35, czyli 35 punktów.
- Przykład z przeliczania punktów z matematyki : 50 proc. punktów na egzaminie ósmoklasisty, to 50 x 0,35, czyli 17,5 punktu.
- Przykład z przeliczania punktów z języka obcego nowożytnego: 100 proc. punktów na egzaminie ósmoklasisty, to 100 x 0,3 = 30 punktów.