Dziś startuje pierwsze kwietniowe posiedzenie Senatu. Obrady rozpoczną się o godzinie 11:00. Będzie to 9. posiedzenie Senatu XI kadencji. Czym zajmą się senatorowie? Co będzie się działo w przyszłym tygodniu na Wiejskiej?

Kiedy odbędą się pierwsze kwietniowe obrady Senatu?

Z informacji podanych na oficjalnej stronie Senatu RP wynika, że pierwsze kwietniowe posiedzenie Senatu zaplanowano na 4 kwietnia 2024 r. Obrady rozpoczną się o godzinie 11:00. Będzie to 9. posiedzenie Senatu XI kadencji. W harmonogramie obrad znalazły się trzy główne punkty posiedzenia.

Jaki jest plan 9. posiedzenia Senatu RP?

Porządek obrad 9. posiedzenia Senatu RP przedstawia się następująco:

  • drugie czytanie projektu uchwały w sprawie upamiętnienia 230. Rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej (druk senacki 64),
  • ustawa o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw (druki sejmowe nr 242, do druku nr 242, 252, druk senacki nr 60, 60A),
  • ustawa o zmianie ustawy – Kodeks cywilny, ustawy o kredycie konsumenckim oraz ustawy o konsumenckiej pożyczce lombardowej (druki sejmowe nr 208, do druku nr 208, 227, do druku nr 227, 250, 250-A, druk senacki nr 61).

Gdzie można oglądać obrady Senatu?

Wszystkie posiedzenia Senatu XI kadencji można śledzić na oficjalnym senackim kanale na platformie YouTube.Są tam prowadzone transmisje z obrad. Dostępne są także archiwalne posiedzenia. Warto zauważyć, że liczba subskrybentów senackiego kanału na YouTube jest zdecydowanie niższa od liczby obserwatorów kanału sejmowego.Aktualnie wynosi ona ponad 8 tys. osób, natomiast kanał sejmowy subskrybuje aż 745 tys. osób.