Terlikowski: Żona nie jest własnością męża ani w polskim prawie, ani w polskiej tradycji. Ostateczna decyzja należy do kobiety [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti06.10.2016, 19:48; Aktualizacja: 07.10.2016, 10:10
Tomasz Terlikowski, fot. Maksymilian Rigamonti

Tomasz Terlikowski, fot. Maksymilian Rigamontiźródło: DGP

- Tyle o sobie wiemy, ile nas sprawdzono, więc nie wiem. Ale wiem, jak powinienem się zachować. Na pewno chciałbym walczyć o obydwoje. I o żonę, i o dziecko. Ale ostateczna decyzja i tak należy do kobiety - mówi Tomasz Terlikowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • abcd(2016-10-06 23:12) Zgłoś naruszenie 396

    "Obrońcy życia" są najsilniejsi, gdy trzeba dużo mówić. Gdy trzeba pomagać, to piszą, że PAŃSTWO ma wspierać. Pamiętaj: wsparcie dla jednych, oznacza brak wsparcia dla drugich. Kogo gotowi są uśmiercić "obrońcy życia"?

    Odpowiedz
  • A-Z(2016-10-07 08:39) Zgłoś naruszenie 336

    Skoro ten gościu nie może adoptować, to jak najbardziej może co miesiąc przekazywać kasę na dzieci niepełnosprawne, np. 1000 zł. Tyle. Może by do rozumu trochę doszedł. Choć myślę że to jest skrajny przypadek.

    Odpowiedz
  • Hesia(2016-10-07 09:34) Zgłoś naruszenie 245

    Jak jego dzieci muszą się za niego wstydzić, bardzo im współczuję. Nie wiem czy jest bardziej oszołomem , fanatykiem czy populistą. Nie wierzę, że 42 letni mężczyzna może szczerze tak myśleć, bo że głosi takie brednie publicznie to wiadomo, że dla popularności, przecież jakoś musi znaleźć nabywców tych swoich książkowych wypocin.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Grzegorz(2016-10-07 05:02) Zgłoś naruszenie 204

    co za słuchaweczki, terlikowski probje ocieplic swoj wizerunek ?

    Odpowiedz
  • serek(2016-10-07 08:15) Zgłoś naruszenie 172

    ja pierdziu czym głupawszy tym wiecej o nim piszą. a kogo obchodzi co mysli terlik walonek

    Odpowiedz
  • sA(2016-10-07 10:55) Zgłoś naruszenie 156

    Obrońcy życia niech zajmą budową i finansowaniem( z własnej kasy ) domów dziecka ,domów wychowawczych, samotnej matki i dziecka, domów rodzinnych,domów dziecka i matki (wsparciem finansowym), przy diecezjach dla dzieci księży -zamiast się migać od odpowiedzialności . Skala narosła już duża ,czas się tym zająć, zamiast toczyć jałowe spory,okresowo. kom DGP. Najpierw niech się zajmą i pomogą skutecznie dzieciom ,które już są przy biednych rodzinach, domach dziecka, hospicjach ,ośrodkach wychowawczych, samotnych matkach z dziećmi ,rodzinach zastępczych i tymi z przemocy ,gwałtu itp.Kościół to niech przy diecezjach zajmie się finansowaniem(nie miganiem się ) matek i dzieci księży z rozpusty, utworzy na własny koszt domy dziecka i matki -do udzielania im pomocy. Niech nie zamiata pedalstwa pod dywan ,a skutecznie walczy z pedofilią w sutannach i molestowaniem dziewczyn, chłopców i kobiet. Zajmuje się zastępczymi tematami, moralizuje, zamiast zacząć porządkowanie skuteczne od siebie -dać przykład uczciwości moralnej , tępienie zła w parafiach, zakonach, seminariach - gdzie ********* ma miejsce, a nawet początek sem.Austria.Przez to kościół jest niszczony amoralnością od środka (takie czasy rzymskie już były za papieży ,ile zła było, że skutecznie tego nie tępiono). W tej chwili podają media ,że jest u nas zarejestrowanych ok.150 przypadków ,tego zła w kraju, to jest "plaga" !!!.Jak można teraz młodych przekonywać do prawd wiary,kierować na masze do kościoła (np. na ministrantów), jak tyle złych faktów podają co tydzień media. W kościołach chodzi na mszę ok.13% wiernych prawie sami dziadkowie , w tym młodych jest ok.5 %- hierarchowie tego nie widzą. To nie dzieje się bez przyczyny ,skuteczność oddziaływania na nich jest słaba , na dorosłych też , bo aborcja jest omawiana i ile efektów , że muszą wplątywać w to partie polityczne -organy rządowe, bo sami nie dają rady ????!!!. Przecież kanony każdej wiary są om. w tych kościołach i tam powinno być upominanie się o ich przestrzeganie, bo to jest sprawa duchowa, nie cywilnych władz !!!.

    Odpowiedz
  • Kobieta(2016-10-07 10:51) Zgłoś naruszenie 155

    A ja jestem do tej pory zdziwiona, że nadPapież Trelikowski potrafi normalnie, tak po ludzku myśleć. Przeczytałam do końca - przyznam się, że ze zdziwieniem. Pozytywnym zdziwieniem bo myślałam, że ma tak zryty czerep, że nie potrafi racjonalnie myśleć. A tu ZONK. No i dalej jestem zdziwiona...

    Odpowiedz
  • mam ten kraj w tyle(2016-10-06 20:22) Zgłoś naruszenie 1311

    Spadaj!

    Odpowiedz
  • Doda(2016-10-07 17:29) Zgłoś naruszenie 135

    Płód to jeszcze nie człowiek a aborcja to nie zabijanie tylko zabieg medyczny. Trzymajmy się z daleka od narodowo-katolickich świrów którzy terroryzują taką nowomową. Jedni uważają że człowiek to zapłodniona komórka, drudzy że dopiero urodzone dziecko. Ten pierwszy pogląd 20 lat temu narzucił kościół a zaklepał TK na fali fornalskiej zależności styropianu od episkopatu. Żaden klecha, papuga, ani partyjny ***** nie będzie ustalać od kiedy jest człowiek. To sprawa światopoglądu. Jeżeli chcemy żyć w normalnym kraju to zacząć trzeba od ukrócenia przywilejów, władzy i majątku kościoła. Dyktatura ciemniaków zaczyna się od 2 godzin religii od przedszkola do matury.

    Odpowiedz
  • Tyle i aż tyle...(2016-10-07 10:45) Zgłoś naruszenie 124

    Kończ Waść ... i wstydu sobie oszczędź !!! Na więcej szkoda CZASU i ATŁASU.

    Odpowiedz
  • Ślązak(2016-10-07 07:42) Zgłoś naruszenie 126

    Oszołomie zmień swojego psychiatrę, bo ten do którego chodzisz nie umie ci pomóc. Na stacjach benzynowych może jeszcze sprzedają Mixol to nalej sobie do tej pustej mózgownicy

    Odpowiedz
  • Zdezorientowany(2016-10-07 09:33) Zgłoś naruszenie 113

    A tak w ogóle to kto to jest ten Trelkowski czy tam Terlikowski, nawet tego nazwiska dobrze nie kojarzę. To jakiś nowy prezydent Bolaski czy premier? Sorry, ale po tym wydaniu gazety zdecydowałem się odsubskrybować newsletter, bo zacząłem odnosić wrażenie, że dostaję newsy z życia na gorąco.

    Odpowiedz
  • wqr...ny(2016-10-06 22:21) Zgłoś naruszenie 1038

    "Żona nie jest własnością męża ani w polskim prawie, ani w polskiej tradycji." ale dziecko, które nosi jest tak samo jej jak i ojca, więc dlaczego POsr... feministki uważają, że tylko one mogą decydować o życiu lub śmierci WSPÓLNEGO dziecka?!

    Odpowiedz
  • Wiktor(2016-10-07 07:51) Zgłoś naruszenie 830

    Nie podzielam poglądów Pana Terlikowskiego ale gdyby mnie zadawano takie pytania wyrzuciłbym "redaktorka" na tzw. zbity pysk. To nie redaktor tylko kawał chama.

    Odpowiedz
  • Hopdoprzodu(2016-10-07 12:44) Zgłoś naruszenie 85

    Szkoda, że prowadząca nie dopytała na początku, czy gdyby żona p. Terlikowskiego jednak podjęła inną decyzję, to uważałby, że powinna być karana. Trochę sprzeczność wychodzi między stwierdzeniem, że ostatecznie decyzja należy do kobiety a popieranym przez p. Terlikowskiego projektem ustawy.

    Odpowiedz
  • gość(2016-10-07 04:55) Zgłoś naruszenie 88

    To się zmieni. Nadchodzą islamiści.

    Odpowiedz
  • Co z nim zrobią?(2016-10-08 10:01) Zgłoś naruszenie 73

    Ciekawe jak tam postępowanie przeciwko Panu T. w związku z rozpowszechnianiem symboli nazistowskich?

    Odpowiedz
  • Amigos(2016-10-07 22:02) Zgłoś naruszenie 63

    Ciekawe... Terlikowski wyszedł tu na spokojnego, umiarkowanego choć wyrazistego, a przeprowadzająca wywiad Magdalena Rigamonti wyszła na agresywnego oszołoma. No, no...

    Odpowiedz
  • Skarbona(2016-10-07 10:42) Zgłoś naruszenie 67

    Przepraszam, że pytam, ale to nadal jest gazeta zajmująca się podatkami?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawo Panie Tomaszu!(2016-10-07 11:02) Zgłoś naruszenie 412

    ..., bo życie bez Prawdy jest życiem zgniłka, a jakie życie taki zgon...

    Odpowiedz