Prof. Piotr Gliński: 500 zł na dziecko już od 2016 roku. Do tego likwidacja gimnazjów, podatek od banków i hipermarketów

27.10.2015, 08:23; Aktualizacja: 27.10.2015, 20:35
prof. Piotr Gliński

prof. Piotr Glińskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: Dawid Markysz

- Nowy VAT i podatek bankowy najprawdopodobniej uda się wprowadzić od stycznia 2016. To są rzeczy niezbędne, żeby zasilić budżet. Zapowiadamy to od wielu lat i to nie jest niespodzianka. Jeżeli się to powiedzie, to już w najbliższym roku będzie 500 zł na dziecko - powiedział na antenie RMF FM prof. Piotr Gliński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:RMF FM
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (52)

  • Ewelina(2015-12-28 20:46) Zgłoś naruszenie 00

    To jest chore ze jak jest wielodzietnosc i pierwsze dziecko ukończyło 18-scie lat to już nie dostanie pieniędzy. Gdy osoba pełnoletnia jeszcze się uczy powinna dostać wiadomo ze wszystko jest drogie ile idzie pieniędzy na same książki do szkoły to wszystko jest chore!

    Odpowiedz
  • wyborca(2015-11-10 11:49) Zgłoś naruszenie 00

    Mam nadzieje, że nie skończy sie na obietnicach PISu z kampanii wyborczej a przede wszystkim , pomocy Frankowiczom, przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, zmiany kodeksu pracy na korzyść ludzi pracy a nie prywaciarzom i osobach zatrudnionych na stanowiskach kierowniczych oraz waloryzacji płac w budzetowce

    Odpowiedz
  • ekonomista(2015-11-05 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jezeli podatek od marketow ma dotyczyc powierzchni wiekszych niz 250m2(jak twierdza media)to uzywanie okreslenie supe-czy hipermarkety miedzy bajki wlozyc(totalna niewiedza).Musicie miec swiadomosc, ze sklepy te powstaja bez zadnej koordynacji wladz terenowych, co powoduje, ze juz obecnie wiele z nich ma ujemne wyniki finansowe i stale sie zadluzaja lub upadaja.Mowienie o podatku 2% to kolejna totalna niewiedza lub chec natychmiastowego upadku tych placowek (zwolnienia pracownikow i wzrost wydatkow dla bezrobotnych) lub totalny wzrost cen.Wyglada na to, ze nie ma zadnych analiz sporzadzonych przez wybitnych fachowcow, a decyzje beda podejmowac polityce, czyli ludzie bez wiedzy gospodarczej.

    Odpowiedz
  • topfi(2015-11-02 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Od roku 1990, to same wielkie obietnice i za tym idące oszustwa polityczne i działania tylko na szkodę obywateli!
    Zniszczone majątki narodowe, nawpuszczanie obcego kapitału, który doprowadził do ruiny całej gospodarki narodowej i żadnych odpowiedzialności ze strony osób, które do tego się przyczyniły!
    Wielkie obietnice, a wszystkie programy unijne, to nic innego jak kredyty, tylko w formie przykrywki!
    Gdy Polskę zadłużyli, to od razu zmienili wartość pieniędzy po to, aby nikomu się już nic nie opłacało, a wręcz, aby Cię zniszczyć w tym faszyzmie!
    Niszczenie następnych resortów poprzez ich zaprzedawanie oraz reformy gimnazjum, to nic innego jak zamach na Polską oświatę!
    Najpierw zniszczono zakłady pracy, aby młodzież nie miała żadnej przyszłości i nie mogła w żaden sposób uczestniczyć w praktycznej nauce zawodu poprzez naukę, a nie usługiwanie prywaciarzom za 40 złotych miesięcznie poprzez ich wykorzystywanie i szykanowanie!
    Tak, że obecnie zniszczą morale narodu Polskiego i doprowadzą go do zguby!
    100 mld długu, to teraz jak go wzięli, to niech go spłacają, a nie jeszcze złodziejom dają milionowe odprawy!

    Odpowiedz
  • jjj(2015-10-31 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    polskie firmy placa podatki oraz potezny zus, dlaczego tak martwicie sie o markety ktore beda musialy takze zaplacic podatek ??? kto wam wmowil ze bedziecie placic wiecej w sklepie, to markety maja konkurowac z rodzimym biznesem majac ulge podatkowa. co za k. lemingi jbane!!!

    Odpowiedz
  • pijak(2015-10-29 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od supermarketòw zapłaciły wszyscy bo sklepy aby wyjść na swoje poniosą ceny tak samo banki

    Odpowiedz
  • jelop(2015-10-29 01:20) Zgłoś naruszenie 00

    Podatek od supermarketów zapłacimy my wszyscy .Tyle w temacie

    Odpowiedz
  • Robik(2015-10-28 18:32) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jakieś 50 % rodzin posiadających jedno dziecko nie dostanie nic ... sorki zabiorą im ulgę podatkową na dziecko. Brawo Panowie Brawo

    Odpowiedz
  • andy(2015-10-28 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    najwieksze zaslugi w zwyciestwie pis ma byly prezydent bronislaw komorowsi scislej zas jego nieudolnosc w kampanii prezydenckiej a w konsekwencji przegrana w wyborach.reszta to efekt kuli snieznej .

    Odpowiedz
  • Gog(2015-10-28 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wychodzi, że najlepiej było za komuny - 8-klasowa podstawówka, technika, licea itd. Gimnazja istnieją 16 lat i nawet w latach 2005-2007 nie planowano ich likwidacji. Wydatki, to będą olbrzymie na odprawy i później zasiłki dla zwalnianych. Według mnie może to dotyczyć około 40 -45 tysięcy osób.

    Odpowiedz
  • andy(2015-10-28 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    jest mi zupelnie obojetne jaka partia bedzie rzadzic polska.obawiam sie tylko ze pis tak ********* polske pod kazdym wzgledem ze trzeba bedzie kolejnych dziesieciu lat aby to naprawic.obym sie mylil

    Odpowiedz
  • tatuś(2015-10-28 10:49) Zgłoś naruszenie 00

    27: Nihoo z IP: 94.230.27.* (2015-10-27 13:34)

    no właśnie nie pasuja mi banki - ale przede wszystkim to, że czynsze mieszkań na wynajem są takie drogie, że wynoszą tyle ile rata w banku za kredyt hipoteczny na jego zakup i logicznym jest ze ludzie wolą płacić i mieć kiedyś tam jako swoje, ale gdyby to było zorganizowane normalnie - mieszkania na wynajem za 1/3 raty hipotecznej to już bym się zastanowił czy zarzynać się kredytem, czy lepiej płacić za wynajem - bo czynsz i media i tak płacić nawet w tym swoim m3-4 trzeba ... No ale skoro tak - to co zrobić mają ci co kiedyś pobrali kredyty w dziesiątkach tysięcy złotych - a potem nastała złota era wykupu mieszkań za "złotówkę" .. Nie pasuje mi też to, że w tym kraju dłużnik hipoteczny odpowiada całym swoim majątkiem (i jego rodzina), a nie tylko mieszkaniem na którego zakup wziął kredyt, a numer z kursem franka był numerem stulecia...

    socjalu skandynawskiego w pełnej krasie nie chcę - tu masz rację - chodziło mi tylko o kwoty
    45 lat ruskiego buta swoje zrobiło - owszem, ale wcześniej były 2 wojny światowe, zabory - a jak poczytasz to się dowiesz że największe szkody gospodarcze Polsce wyrządził potop szwedzki i to wcale nie żart ...

    Wszystko bierze się stąd, że to są zmiany systemowe, na ładnych parę lat - zasiłki, mieszkania gminne na wynajem, żłobki i przedszkola, podatki (wałki z vatem). Od czegoś trzeba zacząć. Każdy rząd szansę na niepopularne reformy i zmiany ma wyłącznie w ciągu 2 pierwszych lat urzędowania (zakładamy 4 letnią kadencję), potem już są pozorowane, asekurowane działania, obliczone pod kolejne wybory żeby przypadkiem jakiejś grupie społecznej się nie narazić zbytnio, bo to oznacza przegraną w następnych wyborach.

    Odpowiedz
  • Ted(2015-10-28 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidować zakaz handlu w święta .Będą z tego większe wpływy podatku do budżetu.

    Odpowiedz
  • Dyrektor szkoły rolniczej(2015-10-28 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    Psu na budę te gimnazja!To niepotrzebne wydatki i to wydatki olbrzymie!
    Już kiedyś czyli niedawno była szkoła ośmioklasowa lub siedmioklasowa potem szkoły średnie z maturą czyli licea i technika i jeszcze szkoły zawodowe przeważnie dwuletnie!Był bardzo dobrze!
    Ale gdy przyszły rządy niedołężnych liberałów .wszystko diabli wzięli!
    Zatem ,likwidować te niepotrzebne nikomu gimnazja!

    Odpowiedz
  • Kris(2015-10-28 06:30) Zgłoś naruszenie 00

    Echh ludziska nic się wam nie podoba matki narzekające na to ze ich 6 latek będzie w domu szkoda słów a strajki były oto, chyba swojego 6-latka możecie wysłać jeslli chcecie , 8 lat podstawówki to się miało nigdy nie zmienić!! a ze 500 do kieszeni rodzica przez rok będzie wpływał jak dla mnie bomba chociaż tylee pomogą a patologie to miałeś/aś w domu wiec skończ pier..lić... polaczkom, się nic nie podoba nigdy żal mi Was ... ;/

    Odpowiedz
  • andrzejzientek@gmail.com(2015-10-27 23:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie datki zapłacą konsumenci ,czyli my !

    Odpowiedz
  • gość(2015-10-27 21:46) Zgłoś naruszenie 24

    500 zł na dziecko już widze jak Polska patologia się mnoży bo za 500 zł to można chlać i chlać

    Odpowiedz
  • ana(2015-10-27 21:09) Zgłoś naruszenie 50

    Wkoncu będą ksiąki jak dawniej kto to widział,żeby co roku zmieniac ksiazki dołożą jedna dwie strony i juz wydanie nowe. Kiedys było 8 klas i ludzie rowniez byli wykształceni,a teraz to wydaje sie ze prędzej zrobia z dzieci matołow z nadmiaru ksiazek i zadan. Za granica dzieci nie maja ani zadan domowych ,ani zadnych ksiazek w domu i jakos się kształcą. W polsce dziecko w 3 klasie podstawowej ma krzywy kregosłup a zczego? poniewaz tornister jest tak ciezki ,że ledwo go udzwignac może.

    Odpowiedz
  • anna(2015-10-27 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny rząd, który na szybko, bez przygotowania robi reformę szkolną. Czy u nas w Polsce wszystko musi być na wczoraj? Przecież powrót do systemu szkolnego bez gimnazjów to rewolucyjna zmiana programów, podręczników, przeszkolenie kadry i przygotowanie jej do nowego systemu, przygotowanie szkół do nowych warunków. Takie rzeczy nie dzieją się z dnia na dzień. To jest proces wieloletni. A tu kolejni politycy chcą reformować coś na czym się nie znają. A jakie będą koszty tej rewolucji?

    U mnie w gimnazjum, najmniejszym spośród 4 w mieście, pracuje 45 osób, 30 nauczycieli i 15 pracowników administracyjno-obsługowych. Licząc minimalne pensje wychodzi na to, że odprawy dla wszystkich pracowników wyniosą ok. 550 000. To są tylko koszty osobowe i to nie wszystkie, bo przecież zakład musi odprowadzić od tego jakieś podatki, składki i tp.
    Jednak ci ludzie po otrzymaniu odpraw nie znikną. Część z nich znajdzie zatrudnienie w oświacie, część otrzyma zasiłki dla bezrobotnych, część przejdzie na świadczenia przedemerytalne. Na miejsce zwolnionych nauczycieli, którzy nie znajdą zatrudnienia w oświacie, zostaną w podstawówkach i w szkołach średnich zatrudnieni nowi. Gorzej z pracownikami administracyjnymi, a najgorzej z obsługą.

    Skoro PiS ma pieniądze na takie rewolucje to może lepiej niech przeznaczy je na uzdrowienie sytuacji w oświacie w oparciu o istniejący system, na podwyżki płac dla wszystkich pracowników. Dziwne, że na polepszenie sytuacji pracowników nie ma pieniędzy a na rewolucje, które tylko pogarszają sytuację oświaty pieniądze - ogromne, niewyobrażalne się znajdą.

    Odpowiedz
  • mama pierwszaka(2015-10-27 19:29) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież teraz pierwszaki też uczą się razem z gimnazjalistami .Tak jest w naszej szkole i wielu innych ,przerwy na tym samym korytarzu ale nauczyciele solidnie dyżurują i nic się nie dzieje.

    Odpowiedz