statystyki

Polska i Niemcy: Nowe otwarcie czy naiwne czekanie na chińską mannę

autor: Jakub Styczyński15.10.2015, 07:45; Aktualizacja: 15.10.2015, 08:18
Zdaniem Jaskuły azjatyckie fundusze inwestycyjne są także zainteresowane projektami energetycznymi – głównie w obszarze odnawialnych źródeł energii.

Zdaniem Jaskuły azjatyckie fundusze inwestycyjne są także zainteresowane projektami energetycznymi – głównie w obszarze odnawialnych źródeł energii.źródło: ShutterStock

Premier Ewa Kopacz spotka się dziś z przebywającym w Warszawie szefem MSZ Chin Wangiem Yi. Zaś w połowie listopada na szczyt do Pekinu poleci prezydent Andrzej Duda.

Po porażce COVEC na autostradzie A2 chiński biznes po raz kolejny próbuje swoich sił w Polsce. Działalność nad Wisłą rozpoczyna właśnie azjatycki potentat w branży nieruchomości Compass Offices. Za nim szykują się kolejni gracze.

Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku, czyli trasy z Państwa Środka do Niemiec przez Polskę, oraz widoczne spowolnienie gospodarcze w Azji powodują wzrost zainteresowania ze strony Chińczyków inwestycjami w naszym kraju. Polem ekspansji mają być inwestycje w rynek nieruchomości, spożywczy i farmaceutyczny.

– Spowolnienie w Chinach może mieć pozytywny wpływ na zwiększenie ich obecności w krajach takich jak Polska, uznawanych za transparentne, stabilne i przewidywalne. W kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku możemy być silnym centrum tranzytowym z siecią hubów przeładunkowych. To dla nas ogromna szansa – twierdzi Marcin Jaskuła, dyrektor generalny Sino-Pol Group, kancelarii doradczej specjalizującej się we wprowadzaniu polskich firm na rynki chińskojęzyczne oraz obsługującej azjatyckich inwestorów w Polsce.


Pozostało jeszcze 68% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie