statystyki

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życia

autor: Maciej Miłosz08.09.2015, 07:06; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:14
Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życia

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życiaźródło: ShutterStock

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: za dużo oczekujemy od życia. W dodatku dobieramy nieodpowiednie narzędzia, aby te nasze marzenia zrealizować

Ktoś mądry powiedział kiedyś: rewolucje nie wynikają z tego, że biedni mają mało, a bogaci za dużo. Wybuchają, ponieważ biedni, choć mają coraz więcej, to w pewnym momencie widzą, że nigdy nie będą mieć tyle, co bogaci. Oczywiście pogłoski o rewolucji w Polsce wydają się nieco przesadzone, ale rację miał Bronisław Komorowski, który będąc jeszcze prezydentem, stwierdził w zawoalowany sposób, że na innych kandydatów prezydenckich zagłosują tylko frustraci. Patrząc na wyniki wyborów, można stwierdzić, że stopień frustracji wśród nas jako społeczeństwa jest stosunkowo duży. Oczywiście można by w tym miejscu przytaczać najróżniejsze badania socjologiczne, które pokazałyby, że jesteśmy coraz mniej zadowoleni z polityków, nie mamy na kogo głosować i w ogóle przyszłość jest według nas niepewna. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś po ulicach jeżdżą lepsze samochody niż ćwierć wieku temu. Problem w tym, że te auta i tak są gorsze niż w sąsiednich Niemczech czy nieco dalszej Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że wielu z nas po czasach przełomu oczekiwało tego, że Warszawa wkrótce będzie jak Berlin, Gdańsk jak Hamburg, a nadwiślańskie Nowe Wsie jak zaodrzańskie Neudorfy. Nic z tego.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

 • inna(2015-09-08 09:04) Zgłoś naruszenie 21

  Zgadzam się z autorem artykułu Radość istnienia tkwi w nas samych!
  Jestem nietypową Polką bo nie jestem rozczarowana.Mam zawód który jest moją pasją i pozwala mi nadal pracować chociaż jestem już na niezłej emeryturze.
  Mieszkam w pięknym miejscu Polski .Mam mieszkanie urządzone wg mojego gustu i potrzeb.Rodzinę taką jaką chciałam.Mam swoje zainteresowania i hobby które powoli realizuję.
  Na pewno nie mam wielu rzeczy ale te które mam w zupełności mi wystarczą dlatego z przyjemnością patrzę w lustro/ zmarszczki też mam piękne /.

  Odpowiedz
 • Wolfram(2015-09-08 14:38) Zgłoś naruszenie 11

  Jeżeli masz wszystko, co oczekiwałaś od życia i tak naprawdę wszystko, co ważne to w czym nietypowość? Miałabyś jeszcze narzekać? Spróbuj się cieszyć jak masz pracę, rodzinę do d. i mieszkasz w d.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie