statystyki

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życia

autor: Maciej Miłosz08.09.2015, 07:06; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:14
Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życia

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: Za dużo oczekujemy od życiaźródło: ShutterStock

Nasze społeczne rozczarowania wynikają z prostej przyczyny: za dużo oczekujemy od życia. W dodatku dobieramy nieodpowiednie narzędzia, aby te nasze marzenia zrealizować

Ktoś mądry powiedział kiedyś: rewolucje nie wynikają z tego, że biedni mają mało, a bogaci za dużo. Wybuchają, ponieważ biedni, choć mają coraz więcej, to w pewnym momencie widzą, że nigdy nie będą mieć tyle, co bogaci. Oczywiście pogłoski o rewolucji w Polsce wydają się nieco przesadzone, ale rację miał Bronisław Komorowski, który będąc jeszcze prezydentem, stwierdził w zawoalowany sposób, że na innych kandydatów prezydenckich zagłosują tylko frustraci. Patrząc na wyniki wyborów, można stwierdzić, że stopień frustracji wśród nas jako społeczeństwa jest stosunkowo duży. Oczywiście można by w tym miejscu przytaczać najróżniejsze badania socjologiczne, które pokazałyby, że jesteśmy coraz mniej zadowoleni z polityków, nie mamy na kogo głosować i w ogóle przyszłość jest według nas niepewna. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś po ulicach jeżdżą lepsze samochody niż ćwierć wieku temu. Problem w tym, że te auta i tak są gorsze niż w sąsiednich Niemczech czy nieco dalszej Wielkiej Brytanii. Wydaje się, że wielu z nas po czasach przełomu oczekiwało tego, że Warszawa wkrótce będzie jak Berlin, Gdańsk jak Hamburg, a nadwiślańskie Nowe Wsie jak zaodrzańskie Neudorfy. Nic z tego.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

 • inna(2015-09-08 09:04) Zgłoś naruszenie 21

  Zgadzam się z autorem artykułu Radość istnienia tkwi w nas samych!
  Jestem nietypową Polką bo nie jestem rozczarowana.Mam zawód który jest moją pasją i pozwala mi nadal pracować chociaż jestem już na niezłej emeryturze.
  Mieszkam w pięknym miejscu Polski .Mam mieszkanie urządzone wg mojego gustu i potrzeb.Rodzinę taką jaką chciałam.Mam swoje zainteresowania i hobby które powoli realizuję.
  Na pewno nie mam wielu rzeczy ale te które mam w zupełności mi wystarczą dlatego z przyjemnością patrzę w lustro/ zmarszczki też mam piękne /.

  Odpowiedz
 • Wolfram(2015-09-08 14:38) Zgłoś naruszenie 11

  Jeżeli masz wszystko, co oczekiwałaś od życia i tak naprawdę wszystko, co ważne to w czym nietypowość? Miałabyś jeszcze narzekać? Spróbuj się cieszyć jak masz pracę, rodzinę do d. i mieszkasz w d.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie