statystyki

Nasz prezydent, wasz rząd. To zły pomysł

autor: Grzegorz Osiecki25.05.2015, 07:34; Aktualizacja: 25.05.2015, 08:30
Ewa Kopacz

Ewa Kopaczźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Z powodu coraz bardziej niejasnego wyniku wyborów parlamentarnych rośnie prawdopodobieństwo rządów kohabitacyjnych. Ostatni raz kohabitację mieliśmy w roku 2007, gdy PiS przegrał wybory i rząd Platformy Obywatelskiej zaprzysięgał prezydent Lech Kaczyński. Teraz ponownie pojawia się na to spora szansa. Ten tekst jest pisany, gdy nie są znane jeszcze wyniki wyborów.

Ale czy będziemy mieli do czynienia z kohabitacją na dłuższą metę, zdecydują nie tylko wczorajsze wybory, ale także te jesienne, do parlamentu, w których największa niewiadoma będzie dotyczyła nie tego, kto je wygra, ale kto wejdzie do Sejmu. Bowiem wszystko wskazuje na to, że aby utworzyć rząd, i PO, i PiS potrzebni będą koalicjanci. Dlatego w grę wchodzą dwa warianty nowego rządu, a w każdym z nich możliwa jest kohabitacja.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • OBSERWER(2015-05-28 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    MAFIA I HUCBA -TO DOBRY POMYSŁ! Tylko raz to się zdarzyło po tragicznej śmierci Prezydenta!Mądrzy Polacy zawsze starali się wybierać tak aby rząd był kontrolowany przez Prezydenta!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie