Dramatyczny apel Polaków z Donbasu: Pomóżcie nam

02.12.2014, 20:18; Aktualizacja: 02.12.2014, 20:33

Dramatyczny apel Polaków z Donbasu: "Pomóżcie nam!" W liście skierowanym do senackiej komisji spraw emigracji i łączności z Polakami za granicą proszą o pracę i możliwość zamieszkania dla stu osób mających Kartę Polaka, które chciałyby przyjechać do Polski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • EWA(2014-12-03 06:17) Zgłoś naruszenie 00

  Do 1 - nie mamy absolutnie żadnego powodu, żeby pomagać Ukrainie, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy coraz bardziej widać kult Bandery i UPA. Polska powinna pomagać Polakom za wschodnią granicą - tych tępionych na Litwie, tych zagrożonych na Ukrainie. Ale cały czas się zastanawiam, czy te władze, które mamy, zechcą dbać o polskie interesy.

  Odpowiedz
 • leon(2014-12-04 00:55) Zgłoś naruszenie 00

  Hańba dla tego rządu!Kim są te kreatury i kogo reprezentują?

  Odpowiedz
 • Majdan(2014-12-03 08:49) Zgłoś naruszenie 00

  Polakom wysiedlonym w czasie wojny należy zwrócić obywatelstwo a nie mamić karta Polaka bo ta kartka nic nie warta. Nie należy tez mylić pomocy uchodźcom na Ukrainie ze sprawą wysiedlonych Polaków. Większość uchodźców wyjechała do Rosji, nieliczni na Ukrainę. Mają wybór między Rosją a Ukrainą. Polska nie powinna tu być w ogóle rozważana. To jest wewnętrzny problem Ukrainy który sami sobie przygotowali na Majdanie.

  Odpowiedz
 • wawik(2014-12-02 22:02) Zgłoś naruszenie 00

  Czemu pomoc dla setki Polaków z Donbasu jest problemem? Po wojnie tysiące repatriantów z całego ZSRR przyjęliśmy dokwaterowując ich do mieszkań np. na Muranowie. Teraz można oddać im pustostany do remontu. Wiadomo, że i tak mamy braki lokalowe, ale patriotyzm polega na pomocy Polakom, a nie tylko na gadaniu i braniu poselskich dużych pensji. Ludzie, Ukraina najpierw pomoże swoim, bo uważa, że my powinniśmy pomóc swoim. Sto osób to naprawdę niewiele. W Polsce Czeczeni dostają na każde dziecko 1100 złotych miesięcznie, a Polacy 70 złotych. Tysiące cudzoziemców dostaje zapomogi, siedzą latami w ośrodkach dla azylantów. A my mamy problemy z pomocą dla Ukrainy, zatrzymano Ukraińca, który za swoje pieniądze wiózł kamizelki kuloodporne i hełmy na Ukrainę... A może my tylko udajemy przyjaciół Ukrainy, a po cichu działamy dla Putina?

  Odpowiedz
 • tutejszy(2014-12-10 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Przecież Ukraina jest niezależna to co brakuje miejsc nawet po byłych prominentach ile jest pałaców ,zasiedlić i pokazać w jakim luksusie żyją przesiedlency

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie