Stracone pokolenie młodych Polaków: Zero perspektyw, zero możliwości

autor: Anna Wittenberg12.08.2014, 07:08; Aktualizacja: 12.08.2014, 07:08
<span class="autor1">Rozczarowani, nastroje wśród młodych Polaków</span>

Rozczarowani, nastroje wśród młodych Polakówźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sytuacja materialna młodych jest dobra, ale ich wyobrażenia o przyszłości – straszne. Zero perspektyw, zero możliwości

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (36)

  • sambor(2014-08-12 07:13) Zgłoś naruszenie 00

    i bardzo dobrze... niech ponoszą konsekwencje swoje głupoty skoro głosowali na Tuska. Maja to, co wybrali

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2014-08-12 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    nie trzeba było smarki zabierać dowodu babci. ale jej słuchać. Jak słuchalisce Tuska to zdychajcie

    Odpowiedz
  • aaaa(2014-08-12 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    pociesze Was młodych, że nie jesteście jedynym tylko kolejnym pokoleniem straconych roczniki 1970, 1980 też są z Wami, zaczęło się od zmiany ustroju

    Odpowiedz
  • Ol(2014-08-12 08:40) Zgłoś naruszenie 02

    Jak to -przecież za Tuska tak dobrze ,dostęp do lekarza ,leki w aptece dla emerytów, wyjeżdżać mozna -leniom się nie chce uczyć języków.

    Odpowiedz
  • Stare Pokolenia tego nie zrozumieją.....(2014-08-12 08:44) Zgłoś naruszenie 70

    Mój Ojciec i Matka całe życie przepracowali w jednej Firmie...

    Pamiętam jak to u nich było...imieniny Pani Jadzi albo Pana Janka i stoły zastawione, biuro pracuje na pół gwizdka wszyscy od Portiera po Pana Dyrektora grzeją ostro...No bo przecież imieniny ... to trzeba. Sceny jak z filmowego 40-latka.

    Te stare pokolenia nie stresowały się nigdy pracą ... było gorsze zaopatrzenie ale stoły zawsze się uginały od żarcia.

    Odpowiedz
  • z(2014-08-12 08:54) Zgłoś naruszenie 13

    I znowu zaczyna się wieczne narzekanie !

    Odpowiedz
  • vbn(2014-08-12 09:31) Zgłoś naruszenie 20

    Wojna wisi w powietrzu.

    Odpowiedz
  • gevae(2014-08-12 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    A potem się dziwicie, że dzieciaki nie są zmotywowane do nauki. Bo i niby po co? Zwalajcie dalej na szkołę, a nie na rzeczywistość rynku pracy.

    Odpowiedz
  • przyszła_emigrantka(2014-08-12 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie, jacy wy jesteście naiwni najeżdżając na Tuska - o ile też nie jestem jego zwolnenniczką, to spójrzmy prawdzie w oczy - kto by nie rządził będzie tak samo. Bo już nikt nie myśli o Polsce i dobrobycie narodu na dłuższą metę tylko od wyborów do wyborów. Margaret Tatcher by się przydała, ale nikt nie chce "popełnić politycznego samobójstwa", bo przecież jak cebulaki usłyszą od takiego Kaczyńskiego czy innej Renaty Beger, że im coś da, to oczywiście prawda, bo przecież pieniądze rosną na drzewach. Głupie społeczeństwo wspiera tę "elitę polityczną", która znając ten ciemnogród rzuca tylko populistycznymi hasłami, których NIGDY NIE ZDOŁA zrealizować. Ale jasne - jedźcie po Tusku, jak Kaczor dojdzie do władzy to zobaczycie, jak będzie wspaniale.

    Odpowiedz
  • Donald(2014-08-12 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    ja mowiłem swojemu jak był niegrzeczny "uważaj bo przyjdzie Tusk i wszystko szlag trafi" -cholera i wykrakałem.

    Odpowiedz
  • xxxx(2014-08-12 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    do 10. - masz rację, co zrobi Kaczor? A to ukłon w stronę Samoobrony, a to w stronę Zyty (obniżka podatków dla najbogatszych), rzuci tysiąc becikowego. Naprawdę wielkie osiągnięcia. Tylko ze dokonane w latach 2005-2007 kiedy to prawie cały świat (Brazylia, Indie, Białoruś, Rosja) tez przeżywały - jak na ich warunki - prosperity.
    Poza tym wiele pomysłów gospodarczych było w istocie pomysłami "POPiS"owskimi.
    Słuszne idee - wykonanie spartaczone. Jak kiedyś 20 osób szło na aplikację radcowską, tak teraz 2.000 osób i nie mają pracy po niej.
    Te partie się kłócą o Smoleńsk itp. a nie o gospodarkę. Inni tez nie mają pomysłu. PSL myśli tylko o stołkach, Palikot pajacuje, Korwin kabaretuje, SLD wzięło na przew. Millera (kogo chcą przyciągnąć - dziadki 90-letnie wymierają!), a nikogo prawie młodego charyzmatycznego nie mają.

    Odpowiedz
  • no to jest super(2014-08-12 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    kłamcie dalej w tych parchatych mediach, to niezadługo PO-laków już wcale nie będzie, tylko PO-lski leming

    Odpowiedz
  • przy(2014-08-12 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    so 12 (xxxx) DOKŁADNIE to miałam na myśli! I słuszne spostrzeżenie a propos hossy za czasów rzadów PiS, moja koleżanka "pisówka" na ten argument podnoszony przeze mnie stwierdziła w odniesieniu do PO odparła: "Było nie rządzić w czasach kryzysu". Najbardziej boli, że ludzie tego nie widzą! I wydaje im się, że kłotnie o Smoleńsk przy olewaniu gospodarki, ewentualnie wprowadzaniu różnorodnych janosikowych (zabieranie "bogatym" dawanie 'biednym") będą zdrowe dla państwa. Zobaczycie - taki system demotywuje, zachęca do nic-nie-robienia i robienia sobie 5 dzieci przy dochodach 500 zł/osobę w rodzinie. Taki system faworyzuje tych, którym nie wyszło i wygania z kraju tych, którym wyszło.

    Odpowiedz
  • Taka prawda(2014-08-12 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1

    Z tego co wiem, to prawo do głosowania w Polsce nabywa się w wieku 18 lat, zatem jeśli artykuł mówi o licealistach z ostatnich klas to ludzi Ci mogli zagłosować wyłączenie w ostatnich wyborach do europarlamentu. Wyniki wskazują albo dużą absencję albo oddanie głosu na Nową Prawicę JKM.

    Mówiąc prościej, pieprzysz pan/pani jak potłuczony/na

    Odpowiedz
  • Szczery do bóólóó(2014-08-12 11:27) Zgłoś naruszenie 90

    Jako prawie 30-latek w ogóle się nie dziwię i popieram tę ocenę zarówno dla nich jak i dla mojego pokolenia. Jeśli nie masz znajomości to na wsi czy w mniejszym mieście pozostaje tylko bezrobocie albo wyzysk jakiegoś prywaciarza lub staż za 900 zł, gdzie koszty dojazdu, ubioru wyniosą 700 zł (więc pracujesz za 200!). W dużym mieście niewiele lepiej, bo jest to samo plus korporacje, gdzie siedzisz za 1,5 zł po 12-14h. Mieszkania nie kupisz, nie wynajmiesz - trzebaby tworzyć komuny jak za II RP tzn. w mieszkaniu musiałyby mieszkać po 2-3 rodziny, żeby móc normalnie coś wynająć.
    Młodzi widzą, że ceny nie są dopasowane do zarobków, że czego by nie zrobili będzie mało...mgr mało, dr mało, kursy mało wszystko mało! Wysiłek na nic...no więc im się nie chce.
    Założenie działalności po 2 latach ponad 1 zł na ZUS! Przy naszych cenach vs. zarobki to co zarobisz musisz zapłacić za ubezpieczenie i młodzi to widzą.

    Słuchają starszych kolegów, rodziców, rodziny i widzą, że perspektyw nie ma. Wskaźniki wyglądają fajnie tylko przekładają się na zagraniczne korporacje a na życie ludzi już nie...

    Odpowiedz
  • Babcia(2014-08-12 11:29) Zgłoś naruszenie 90

    Podam Wam mój przykład.Mam czwórkę wnuków,troje mieszka za granicą,od początku chodziły tam do szkół ,są w wieku nastoletnim,jedna wnuczka mieszka w Polsce,teraz idzie do drugiej klasy technikum.Każdego roku wnuki na wakacje przyjeżdżaja do Polski.Żadne nigdy nie chciałoby tu wrócić, coraz mniej chętnie chcą tu przyjeżdżać,bo uważają że w Polsce jest dziwnie.Opowiadają o planach na dalszą naukę o perspektywach na przyszłość,ponieważ ich rodzice także są wykształceni i mają dobre stanowiska,żyją dostatnio,więc ich to motywuje.A wnuczka z Polski?? Pomimo wspaniałych wyników w nauce ,nie widzi dla siebie przyszłości,mieszkamy w małym miasteczku,gdzie bezrobocie jest bardzo duże.Aby dostać dobrą pracę trzeba mieć,, plecy" i kogoś w rodzinie, w elitach.Tak to już u nas jest. My dziadkowie ,wspomagamy ją i jej rodziców finansowo z własnych nie dużych emerytur,ale i tak skończy się wyjazdem wnuczki.Jeżdżąc do kuzynów ,sama widzi standart ich życia i możliwości na przyszłość,możliwości założenia kiedyś rodziny,którą da się utrzymać.Rozmawiamy o tym i wiem że nie chciałaby wyjechać, ale jak twierdzi tu nic dobrego ją nie czeka.Takich młodych jest dużo,którzy chcieliby żyć i mieszkać w swoim kraju,ale sytuacja na rynku pracy,ekonomiczna ich zmusza do wyjazdu. Ja traktuję to jak wygnanie Polaków ze swojego kraju,przez kolejne ekipy rządzące,które przez 25 lat przyczyniały się do takiej sytuacji,jaka jest dziś.Wielu tych młodych ,którzy gdzieś tam osiadło,przyjeżdża do Polski tylko po to by zobaczyć się z dziadkami i rodzicami,aby wnuki mogły ich też spotkać,bo na prawdziwy odpoczynek to wolą jechać gdzie indziej ,stać ich na to.Nawet dla nich, Polska jest za droga na wypoczynek.

    Odpowiedz
  • w(2014-08-12 11:51) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy,Niemcy,ponad wszystko!!!

    Odpowiedz
  • nadgóral(2014-08-12 12:05) Zgłoś naruszenie 12

    nareszcie młodzi ludzie zaczynają myśleć i mam nadzieję, że szczęśliwie ułożą sobie życie w zachodnich krajach , będą mieli pracę oraz na starość godną emeryturę.

    Odpowiedz
  • xxxx(2014-08-12 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    Z czym może się kojarzyć Polska? Z babinami w beretach (nawet w upał 35 stopni) co to w Kościele wyją: "uuuuuusłyyyyysz woooołaaaaanieeee", wyjdzie z Kościoła, to babę obgada ("ażeby ją szlag trafił"), to znajdzie 20 zł a wie komu wypadło z kieszeni - nie łodda!

    Odpowiedz
  • precz z solidaruchami(2014-08-12 13:36) Zgłoś naruszenie 30

    macie tą japonię jaką wam pieprzony walęsa stworzył, precz z solidaruchami z lat 80, zniszczyli kraj. Dla emerytów nie ma, dla młodych nie ma, zgroza, ... , co oni z nami zrobili

    Odpowiedz