Radiowozy ITD w miesiąc zarobiły 11 mln zł

autor: Łukasz Bąk, Tomasz Żółciak19.12.2012, 07:21; Aktualizacja: 19.12.2012, 09:46
Jak rozpoznać auto ITD z fotoradarem

Jak rozpoznać auto ITD z fotoradaremźródło: DGP

Za 29 fordów mondeo, focusów i peugeotów partnerów uzbrojonych w fotoradary Inspekcja Transportu Drogowego zapłaciła 6,4 mln zł. Ich zakup zwrócił się w dwa tygodnie. Od początku służby urządzenia zrobiły już 33 tys. zdjęć kierowcom przekraczającym prędkość

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (27)

  • Wolność(2012-12-22 14:40) Zgłoś naruszenie 00

    Gorzej, jak wszyscy zaczniemy jeździć przepisowo albo jak się naród wkurzy...

    Odpowiedz
  • Piotr Gdańsk(2012-12-20 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    NABIJANIE KASY PAŃSTWA, Bandytka. Chpcoaż nie wiem czy nie będzie można podważyć takiego mandatu? Bo oczywiście prędkość jest, ale jak ustalić prędkość z jaką powinniśmy jeździć? Czy o tym już też pomyśleli?

    Odpowiedz
  • nabity w butelke wyborca(2012-12-20 15:36) Zgłoś naruszenie 00

    pani emigrantko to nie oni nas tylko my sami sie okłamywaliśmy. Bo kazdy z rządów obiecuje złoty góry i nie dotrzymuje obietnicy. My niestety ciągle wierzymy następnym obiecującym dając wszystkim do zrozumienia iz polak to nie wyciąga żadnych wniosków a i przed i po szkodzie tak samo głupi niestety.

    Odpowiedz
  • hitaczi(2012-12-20 07:00) Zgłoś naruszenie 00

    Pamiętam jak dziennikarz (D) pytał rzecznika policji (R) o to czy nieoznakowane radiowozy mogą łamać przepisy ruchu drogowego (np jadąc za kimś i nagrywają).

    R: wszyscy tak robią.
    D: tak, ale czy to legalne?
    R: panie redaktorze, na całym świecie policja tak robi.
    D: a co wynika z polskich przepisów.
    R: no ale każda policja tak robi.
    D: to wiemy, ale prawo jest prawem i ja pytam jak jest w tej sytuacji.
    R: bla bla bla ale i tak będziemy tak robić bo bla bla bla.

    Pokraśniałem z dumy widząc na jakich fachowców w policji idą moje pieniądze z podatków.

    Odpowiedz
  • Głosowałeś na Po ?(2012-12-20 06:25) Zgłoś naruszenie 00

    To masz co chciałeś!

    Odpowiedz
  • kangaroo(2012-12-19 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu powołane do tego instytucje państwowe skutecznie dobierają się do czterech liter wam, potencjalnym mordercom, którzy za nic macie cudze życie i zdrowie. Mam głęboką nadzieję, że takich pojazdów nie będzie dwadzieścia parę lecz ze dwa, trzy tysiące w skali kraju. Zarobią na siebie i obsługujących je funkcjonariuszy a jedyni, którzy na tym stracą to zakłady pogrzebowe i księża.
    Żywię również głęboką nadzieję, że wkrótce wzorem Australii, Niemiec czy też Szwajcarii pojawią się przy naszych ulicach fotoradary ukryte w specjalnych plastikowych skrzyniach na kółkach do złudzenia przypominających kubły na śmieci. Wszak żadna metoda nie jest zła w obronie życia i zdrowia użytkowników dróg.

    Odpowiedz
  • bezpartyjny(2012-12-19 23:25) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie! Czemu Wy zawsze wszystko łączycie z polityką??

    Odpowiedz
  • nk(2012-12-19 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    A jeszcze jedno pytanie.
    Dlaczego Polacy w Czechach, Niemczech, itp SĄ TACY POTULNI I NIE ŁAMIA PRZEPISÓW.
    Wiem i widzialem naszych rodaków w tych krajach.
    A w Austrii widziałem ostatnio jak policja stała za krzakami tuz przed jakimś miasteczkiem i łapała ... ciekawe czy wówczas wy wszyscy też byście protestowali ŻE TAM STOJĄ ??? Jakoś nie słyszałem o tym. LUDZIE każdy mandat to być może jeden wypadek mniej !!! A mandaty nalezy natychmiast podnieść (obecne x 3)

    Odpowiedz
  • nk(2012-12-19 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co stoi na przeszkodzie aby kierowca jechał zgodnie z przepisami ? Co takiego przeszkadza ?
    jeżdżę dużo po mieście dużym i widzę- wystarczyłoby stanąć na skrzyżowaniu ze światłami i w godzinę wystawić 60 mandatów albo i więcej.
    WJEŻDŻANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE - NARODOWE CHAMSTWO Polaków.
    Ciekawe czy genetyczni patrioci też łamią przepisy ???

    Odpowiedz
  • deafwux(2012-12-19 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    szok!
    Gratulować zarobiła 11,5 mln zł.fotoradar Inspektoratu Transportu Drogowego,

    Odpowiedz
  • Obywatel RP(2012-12-19 16:50) Zgłoś naruszenie 00

    Damy wam autostrady na których można jechać więcej niż 160km/h, pozwolimy wam kupić samochody które mogą rozpędzić się do więcej niż 180km/h, damy wam też prawo według którego możecie jechać maksymalnie 140 km/h i będziemy to prawo... i będziemy na tym prawie ZARABIAĆ i jeszcze wmówimy wam że to dla bezpieczeństwa. Pieniąchy pieniąchy pieniąchy kasakasakasakasa

    Odpowiedz
  • apostata(2012-12-19 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    ładna paranoja, teraz tzw. inspekcja nie dba o bezpieczeństwo na drogach tylko o własne dochody, gdyby rządy rzeczywiście dbały o obywateli pan Mróz za niekompetencje powinien być natychmiast wyrzucony na bruk.

    Odpowiedz
  • kierowca(2012-12-19 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    zabawne jest to, że istnieje w świadomości niektórych tak duże powiązanie dużych prędkości z nieuniknionym wypadkiem. Jak się nie potrafi jeździć to i wypadek śmiertelny można spowodować przy 50km/h

    Odpowiedz
  • Ole(2012-12-19 15:22) Zgłoś naruszenie 00

    90% zabitych w wypadkach drogowych to ofiary drogi dwukierunkowej, jednojezdniowej. Co rząd zamierza zrobić ze stanem tych dróg - czyli główną przyczyną śmierci kierowców ?

    Odpowiedz
  • FCO(2012-12-19 13:04) Zgłoś naruszenie 00

    Gdzie ja zyje. Gdzie ja mieszkam, ze zwyklego obwatela sie gnebi... Mysle, ze czas pomyslec o innej "ojczyznie".

    Odpowiedz
  • Zak(2012-12-19 13:01) Zgłoś naruszenie 01

    Dlaczego się tak irytujcie. Mandat dotyczy tylko tych co jeżdżą za szybko i powodują często tragedie.Mandat za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 40 - 50 km/h powinien wynosić 5 do 10 tys zł.
    Powinni go płacić również mundurowi i tzw. UPRZYWILEJOWANI, którzy są dzisiaj świętymi krowami i jeszcze się tym chełpią.Ostatni przykład wicepremiera jadącego na Śląsk - 170 km/h na terenie zabudowanym!!!

    Odpowiedz
  • Dżinks(2012-12-19 12:02) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jakieś zdzierstwo... Co ciekawe do fotoradarów jest wymóg, że muszą być poprzedzone znakiem i pomalowane na żółto, a ITD może sobie cykać fotki kiedy chce. Nieładnie tak zarabiać na kierowcach. Pobrałem więc sobie na telefon Yanosika żeby ratować jakoś swój portfel.

    Odpowiedz
  • KALIF(2012-12-19 11:57) Zgłoś naruszenie 00

    Kierowco - zaszkodź rządowi, zwolnij! Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych
    Rząd miłości PO-PSL postanowił, że w przyszłym roku ukarze nas mandatami na łączną kwotę półtora miliarda złotych. Odliczając dzieci, Każdy z 30 milionów dorosłych Polaków będzie musiał uiścić średniorocznie jeden mandat w wysokości 50 złotych.
    Jeden mandat na jednego mieszkańca.

    Odpowiedz
  • enzo(2012-12-19 11:44) Zgłoś naruszenie 00

    "Jan Mróz twierdzi, że mobilne fotoradary są wyłączone spod tych regulacji" - a jeśli ten pojazd stoi na poboczu (żeby tylko, stoją nawet na chodniku) i "pstryka" zdjęcia (bo dochodzi już do takich patologii)? D-51 nie dotyczy tej sytuacji?

    Odpowiedz
  • emigrantka od niedawna(2012-12-19 11:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie spodziewałem się tego po Platformie Obywatelskiej i Polskim Stronnictwie Ludowym.
    Panie Adamie Szechter po matce Michnik, Jacku Żakowski, Zbyszku Hołdysie, "profesorze" Bartoszewski, Kazimierzu Kucu (sic!), Moniko Ewo Wasowska vel Olejnik, Agnieszko Kublik, Wojtku Czuchnowski, Jarosławie Kurski, Kamilu Durczoku, Grzegorzu Miecugowie, Tomaszu Sianecki, Mario Czubaszek, Henryko Krzywonos, Hanno Gronkiewicz-Waltz, Januszu Czapiński, kolego Węglarczyk (imienia nie pomnę) i setkom innych autorytetów Platformy Obywatelskiej okłamaliście nas, swoich naiwnych niedouczonych wyborców, broniących się rękoma i nogami przed historią, która zatoczyła koło i przypominać zaczyna najmroczniejsze lata PRL.

    Odpowiedz