statystyki

PiS-u rozwód z ideologią LGBT. Wywołana wojna światopoglądowa zaczęła się robić zbyt kosztowna

autor: Tomasz Żółciak03.10.2020, 08:45; Aktualizacja: 05.10.2020, 10:45
Kolejne, dużo poważniejsze ciosy finansowe mogą być dopiero przed nami. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen twardo zapowiedziała w zeszłym tygodniu: „Dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej nie może mieć miejsca w UE. Zawsze, gdy jest to w mojej mocy, będę przeciwko niej działać, w tym przez zawieszanie dystrybucji funduszy i kierowanie do sądu spraw przeciwko rządom”. Zapowiedziała też, że wkrótce przedstawi unijną strategię równości LGBT.

Kolejne, dużo poważniejsze ciosy finansowe mogą być dopiero przed nami. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen twardo zapowiedziała w zeszłym tygodniu: „Dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej nie może mieć miejsca w UE. Zawsze, gdy jest to w mojej mocy, będę przeciwko niej działać, w tym przez zawieszanie dystrybucji funduszy i kierowanie do sądu spraw przeciwko rządom”. Zapowiedziała też, że wkrótce przedstawi unijną strategię równości LGBT.źródło: ShutterStock

Wojna, jaką prawica wypowiedziała środowisku LGBT, zaczyna się robić coraz bardziej kosztowna. Nie tylko wizerunkowo. Również w sensie finansowym. Dlatego rządzący korygują obecną strategię.

A peluję do konserwatystów, aby przestali używać terminu «ideologia LGBT», który nie jest używany i zrozumiały na świecie. A do tego łatwo nim manipulować” – takim dość nieoczekiwanym komunikatem zaczął mijający tydzień Patryk Jaki. Fakt, że z tego rodzaju apelem wychodzi jeden czołowych polityków Solidarnej Polski, skrajnego skrzydła Zjednoczonej Prawicy, może świadczyć o tym, że spór wokół środowisk nieheteronormatywnych znalazł się na zakręcie. Przynajmniej dla polskiej prawicy. W grę nie wchodzą już wyłącznie kwestie wizerunkowe, lecz także te dużo bardziej dotkliwe – finansowe.

Ideologia kosztuje

Pierwszym niepokojącym symptomem było przyblokowanie w lipcu kilku polskim gminom pieniędzy z unijnego programu „Partnerstwo dla miast”. Powód? Samorządowe uchwały uderzające w środowiska LGBT. Stawka? Raczej niewielka, bo na 127 europejskich „miękkich” projektów przyznano ponad 2,3 mln euro (maksymalne dofinansowanie jednego przedsięwzięcia do 25 tys. euro).

– To jest strata wizerunkowa, której nie da się dzisiaj oszacować. To nie jest tylko 18 tys., które tracimy – przyznała w rozmowie z TVN24 Magdalena Marszałek, burmistrz małopolskiego Tuchowa, który znalazł się w gronie gmin z przyblokowymi środkami. Interweniować musiał Zbigniew Ziobro, który w odpowiedzi na działania Komisji Europejskiej przyznał gminie 250 tys. zł z Funduszu Sprawiedliwości na działalność tamtejszych strażaków ochotników.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (98)

  • DobraZmiana(2020-10-03 10:23) Zgłoś naruszenie 21298

    Idioci rozpętali kolejną "wojenkę" z kolejnym "wrogiem" ( LGBT ) ! Przedtem "wrogami" byli już Niemcy, UE, Tusk, Grodzki, sędziowie, lekarze, Trzaskowski a nawet noblistka O. Tokarczuk ! Każda taka "akcja" wytwarza "reakcję" w postaci ośmieszania Polski na świecie, lekceważenia naszego kraju, obcinania funduszy Europejskich, traktowania nas jak wschodniego, zacofanego CIEMNOGRODU !!!

    Pokaż odpowiedzi (11)Odpowiedz
  • To wina pisowcow i tzw prawicy(2020-10-03 11:39) Zgłoś naruszenie 16860

    To już było u niemcow. Polscy narodowi socjaliści dla władzy rozpetali wojenkę, socjal daje im możliwość dopieszczania chamstwa faszystowskimi hasełkami. Wczoraj moje 12 letnie dziecko szło ulica z kolorowa torba, a za nia szli wyborcy pisu krzyczac j..ać lgbt

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Patryk 1(2020-10-03 16:16) Zgłoś naruszenie 15980

    Precz z prawicowym faszyzmem zaściankowością i głupotą. Nie rozumiecie jak można wyjść spod sutanny proboszcza. Poza sutanną proboszcza świata nie widzicie. Jesteście śmiesznymi Don Kichotami. Walczycie z wiatrakami. LGBT i tak było jest i będzie. I tyle.... zacznijcie ćwiczyć trochę mózg. Sami prowokujecie sytuację a póżniej zwołujecie krucjatę. . Taka religijność to religijność faryzeuszy hipokrytów....

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • zwykły(2020-10-03 10:08) Zgłoś naruszenie 145285

    To nie wojna tylko obrona polskiej rodziny. Nikt nie wymyślił lepszego środowiska dla życia i rozwoju dzieci niż rodzina. Wojnę wywołują i toczą z normalnymi ludźmi sodomici .

    Pokaż odpowiedzi (10)Odpowiedz
  • Patryk 1(2020-10-03 16:13) Zgłoś naruszenie 14049

    To co w komentarzach wypisują poplecznicy światopoglądowej prawicy to INTELEKTUALNY RYNSZTOK. Od tych uprzedzeń, braku elementarnej wiedzy, inwektyw, nawoływania do dyskryminacji a nawet agresji i niszczenia - W POŁĄCZENIU Z RELIGIJNYM FANATYZMEM i walką niby dla Boga- PO PROSTU CHCE SIĘ WYMIOTOWAĆ. OBŁUDA TEŻ MA SWOJE GRANICE

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Igor(2020-10-03 11:35) Zgłoś naruszenie 12340

    To było do przewidzenia, teraz koszty wewnętrznej wojenki się ukryje i przerzuci na społeczeństwo. A ile się jeszcze da ( sprywatyzować) w tym chaosie tego nikt nie wie. Bo PiS robi to przecież dla Ojczyzny TEŻ.

    Odpowiedz
  • Patryk 1(2020-10-03 16:12) Zgłoś naruszenie 9223

    Akceptacja siebie takim jakim się jest (pod warunkiem że nie towarzyszy temu krzywda innych ludzi) to podstawa zdrowia psychicznego. Kto nie akceptuje siebie staje się często złośliwym zrzędą nienawidzącym innym - patrz np Kaczyński i w ogóle prawica. Jeśli o sobie myślę ciągle żle to i o innych bedę myślał żle. Nienawidząc siebie - często ludzie nieakceptujący siebie - nienawidzą innych. TAK WIĘC - PRECZ Z BRAKIEM AKCEPTACJI SIEBIE ZE WZGLĘDU NA RZECZY NA KTÓRE NIE MAMY WPŁYWU np. Preferencje seksualne. Brak akceptacji siebie u LGBT sprawi że bedą oni nieszczęśliwi. Prowadzi do fikcyjnych małżenstw w których unieszczęśliwia się siebie i drugą osobę. NIE SŁUCHAJCIE ZAKOMLEKSIONYCH BOSAKÓW KACZYŃSKICH KORWINÓW CZARNKÓW DUDÓW. ICH GŁOWĄ TKWI W CIEMNOŚCIACH - POD CZARNĄ SUTANNĄ BYLE KLECHY

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Co wam do tego ?(2020-10-03 17:21) Zgłoś naruszenie 8734

    Atakując i tępiąc LGBT atakujecie takich geniuszy jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł (Michelangelo Buonarotti) licznych, wybitnych filozofów Greckich, Rzymskich nie mówiąc o współczesnych artystach jak Freddy Mercury, Elton John, Pablo Almodovar itd. tylko dlatego, że im (na siłę) zaglądacie do łóżka !

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Piotr(2020-10-03 09:39) Zgłoś naruszenie 86145

    panie Żółciakja nie jestem PiS, ale uważam że jak chłop chłopa w d.up.ę wali od t.yl.c.a, to jest obrzydliwe.

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • dzwon ze spiżu(2020-10-03 11:46) Zgłoś naruszenie 8527

    Tak to jest gdy w działaniu kieruje się impulsami , nienawiścią lub wręcz sklerozą . Jeśli naczelny sklerotyk nie chce zapisać się w historii Kraju jako największy nieudacznik i szkodnik , powinien natychmiast udać się na emeryturę razem ze swymi "załogantami".

    Odpowiedz
  • Jasne(2020-10-03 10:36) Zgłoś naruszenie 7317

    Dr. Hakatumba zmądrzał ? No tak, przecież niedawno został DOHTOREM !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • green. (2020-10-03 10:32) Zgłoś naruszenie 72118

    Kto to wszystko zaczal ! Nie przypadkiem ludzie urzadzajacy obsceniczne demonstracje,krecac d....i na platformach ? Mysle ze to nie zwykli pederasci tylko ideologocznie zakreceni ludzie LGBT.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Stan(2020-10-03 11:50) Zgłoś naruszenie 5796

    LGBT to ideologia bez wzgledu na zaprzeczenia. Czym bardziej się temu zaprzecza tym bardziej udowadnia się ze to jest ideologia. Przytoce tutaj definicję ideologi. “[jest to] pojęcie występujące w filozofii i naukach społecznych oraz politycznych, które określa zbiory poglądów służących do całościowego interpretowania i przekształcania świata” No chyba że ideologia LGBT będzie chiała zmienić ta definicję Z definicji wiemy, że istotne są “określone zbiory poglądów”. Czy środowiska określające się jako LGBT mają takie poglądy? Każdy powie, że podstawowym poglądem w tym środowisku jest twierdzenie, że osoby LGBT są nietolerowane przez społeczeństwo. Oto pierwszy wspólny pogląd tego środowiska, ale czy są inne? Oczywiście, że są! Wystarczy zajrzeć na przykład do sprawozdania z I Ogólnopolskiego Spotkania Organizacji LGBTQ z 2008 r. na stronie queer pl. Już same stwierdzenia, że “Spotkanie Organizacji LGBTQ było wydarzeniem bez precedensu w historii polskich ruchów działających na rzecz praw mniejszości seksualnych oraz przeciwdziałania dyskryminacji i homofobii.” oraz “Po raz pierwszy w Polsce, przedstawiciele 18 organizacji z całego kraju przyjęli za wspólny szereg postulatów” są wystarczającym dowodem na to, że istnieją wspólne poglądy osób i organizacji określających się jako reprezentanci osób LGBT. Sam fakt istnienia postulatów określonych przez organizacje, które roszczą sobie prawo do reprezentacji wszystkich osób oznaczanych skrótowcem LGBT wystarczą, by jednoznacznie stwierdzić, że LGBT jest ideologią. Organizacje te mają jednakowy “zbiór poglądów” określony we wspomnianym dokumencie. Czy jednak wszystkie osoby, które są o odmiennej orientacji czy płciowości utożsamiają się ze wspomnianymi postulatami? Oczywiście, że nie! "Mają po prostu swoje preferencje i już. Uważają, że to jest ich prywatna sprawa i że preferencje to jest rzecz, z którą się nie należy obnosić". Dlatego niezwykle krzywdzącym i nielogicznym jest używanie wyrażenia “ludzie LGBT”, ponieważ sugeruje ono, że wszystkie osoby o odmiennej orientacji czy płciowości popierają postulaty wspomnianych organizacji. Jezeli swiat tego nie rozumie..., tym gorzej dla świata.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zapamietaj!!!(2020-10-03 17:39) Zgłoś naruszenie 5471

    Szmata czerwona została przykryta szmatą tęczową , to jest ten sam byt bolszewickoliberalny

    Odpowiedz
  • Emigrant(2020-10-03 11:48) Zgłoś naruszenie 5383

    I co to ma za znaczenie? UE znajdzie nowych idiotow i nowy pretekst zeby dowalic Polsce. Nie o prawa czlowieka chodzi tylko kasa misiu kasa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Antkomunista (2020-10-03 18:45) Zgłoś naruszenie 4865

    Ten artykuł pisał jakiś kolejny pederasta gawędziarz? Fundamentalną sprawą jest fakt, że to skrytopedofile z LGBTP nagle zaczęli w ramach tolerancji domagać się legalnego dostępu do dzieci pod nieobecność rodziców czyli w szkołach i przedszkolach. A jak im się nie udało to zaczęli drzeć japę o braku tolerancji, homofobii, ksenofobii, dyktaturze, rasiźmie, naziźmie, etc. Zdecydowana większość rodziców woli aby ich dziecko wróciwszy z przedszkola umiało jakiś wierszyk a nie trzepać konia i wykonywać lewatywę przed stosunkiem analnym. Autor tego artykułu chyba coś ćpa. Skrytopedofile z LGBTP bezczeszczą wartości chrześcijańskie a jak chrześcijanie się oburzają to pada hasło.- prawica wytoczyła wojnę lgbt. I niech jeszcze ktoś powie, że dewianci to osoby zdrowe na umyśle.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • a(2020-10-03 18:19) Zgłoś naruszenie 4629

    Do zapamiętaj - szmata czarna oplotła kraj. Zboczeni katoprawacy i sługi Watykanu ***** rodzinę od przeszło tysiąca lat. Nie mówiąc już co wyrabiali z ubogimi od zarania aż po komunę. Car zniósł pańszczyznę, komuna dała ziemię i mieszkania ubogim. A czarna zaraza przetrwała i truje - polecam ,,co wam do tego?"

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • A co mądrego(2020-10-03 17:09) Zgłoś naruszenie 4619

    do tej pory PiS wymyślił ?

    Odpowiedz
  • Hfdf(2020-10-03 19:56) Zgłoś naruszenie 3565

    Trzeba zniszczyć, wytępić LGBT wszystkimi dostępnymi środkami

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz