Ekspert: Przed globalnymi skutkami epidemii może nas uratować jedynie szczepionka

13.09.2020, 09:19; Aktualizacja: 13.09.2020, 09:20
W tym roku pacjenci w Polsce będą mieli zapewnioną szerszą refundację szczepień. Bezpłatne szczepionki będą dla seniorów powyżej 75 lat. Na 50-procentową refundację mogą liczyć osoby w wieku 65-74 lata, osoby w wieku 18-64 z chorobami współistniejącymi, kobiety w ciąży i dzieci od ukończonych dwóch lat do ukończonych pięciu lat.

W tym roku pacjenci w Polsce będą mieli zapewnioną szerszą refundację szczepień. Bezpłatne szczepionki będą dla seniorów powyżej 75 lat. Na 50-procentową refundację mogą liczyć osoby w wieku 65-74 lata, osoby w wieku 18-64 z chorobami współistniejącymi, kobiety w ciąży i dzieci od ukończonych dwóch lat do ukończonych pięciu lat.źródło: ShutterStock

Epidemii koronawirusa nie zahamujemy bez wysokich kosztów i jeśli nie będzie szczepionki. Do tego czasu musimy przetrwać i nie dopuścić, żeby epidemia się rozszalała – powiedział PAP prof. Bolesław Samoliński, specjalista zdrowia publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • expert(2020-09-13 12:14) Zgłoś naruszenie 60

    Koncerny farmaceutyczne zatrudniły na Polskę akwizytora szczepionkowego lewaka niejakiego J.Pinkasa, który lobbuje i sprzedaje nieistniejące szczepionki generując emocjonalne zapotrzebowanie.Jak również alergolog prof. Bolesław Samoliński również lobbuje i pomoże sprzedawać i pomnażać zyski koncernów farmaceutycznuch.Takie prace nad stworzeniem szczepionki trwają od 30 lat bez rezultatu. Nie wspominam o specyfikach które są tworzone ale nic nie wnoszą , nie dają odporności, powodują cięzkie choroby, powikłania idd...Epidemiolog i wielkiegi zwolennik szczepień, dr. Johna Ioannidis z Uniwersytetu Stanforda, ostrzegał że sytuacja presji na szczepionki już doprowadziła do złamania podstawowych reguł bezpieczeństwa. Koncern AstraZeneca w/g informacji podanej przez „New York Times”, uczestnik badania zachorował na poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, które może być wywoływane przez infekcję wirusową.

    Odpowiedz
  • do expert(2020-09-13 18:06) Zgłoś naruszenie 20

    Takie komentarze , powinny być publikowane jak najczęściej !!!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie