statystyki

Żółciak: Koalicja Podwyżkowych Spraw [OPINIA]

autor: Tomasz Żółciak17.08.2020, 08:50; Aktualizacja: 17.08.2020, 08:52
Tomasz Żółciak

Tomasz Żółciakźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Wreszcie – po latach wojny polsko-polskiej – znalazło się coś, co połączyło wszystkie strony politycznego sporu. Wątpliwy tryb procedowania ustawy tym razem nie wzbudził sprzeciwu większości opozycji. Nie było machania konstytucją, prób obstrukcji obrad, rytualnego głosowania przeciw lub choćby wstrzymania się od głosu (z nielicznymi wyjątkami).

Na naszych oczach rodzi się Koalicja Polskich Spraw, o której w minionej kampanii śnił Andrzej Duda. Skupiona, oczywiście, wokół projektu podwyżek dla przedstawicieli politycznych elit. Niemałych – podstawowe uposażenie parlamentarzystów wzrośnie o prawie 60 proc. (z 8 tys. zł brutto do 12,6 tys.), premiera o 100 proc. (z 11 tys. do 22 tys. zł), a wiceministrów o 113 proc. (z 8 tys. do 17 tys. zł). Więcej dostaną też samorządowcy, np. prezydent miasta będzie mógł zarobić nie 12,5 tys. zł, ale 14 tys. zł.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (11)

  • obserwator(2020-08-17 09:34) Zgłoś naruszenie 140

    skandal, podwyżki dla siebie ich zjednoczyły, jak im nie wstyd, emerytowi starczy 70 zł, ale "elicie polskiej" to kilka tysięcy podwyzki przyznali, za robie z parlamenty cyrku, kiedy pomyślą aby naprawić autorytet parlamentarzysty

    Odpowiedz
  • Dana.(2020-08-17 10:40) Zgłoś naruszenie 130

    Koryto+, koryto +, koryto + !!! Niektórzy już ledwo się toczą, i te gęby tłuste, okrągłe, pełne frazesów ! A tobie szary człowieku tak zwane elyty każą przez całe życie zaciskać pasa dla dobra państwa ,tfu !

    Odpowiedz
  • D.d(2020-08-17 10:49) Zgłoś naruszenie 120

    A KIEDY BĘDZIE DOBRY MOMENT NA PODNIESIENIE KWOTY WOLNEJ OD PODATKU DO NĘDZNEJ SUMY 8 000 ZŁ DLA WSZYSTKICH, KTÓRĄ TO OBIETNICE TAK SZUMNIE I HONOROWO WYKRZYKIWAŁ DUDA W I TURZE WYBORÓW GDY CHCIAŁ ZOSTAĆ PREZYDENTEM ? W DRUGIEJ NAWET SIĘ O TYM NIE ZAJĄKNĄŁ. TO JEST WSTRĘTNE, ŻEBY W POLSCE KWOTA WOLNA WYNOSIŁA 3 091 ZŁ ROCZNIE ! NIGDZIE W EUROPIE NIE MA TAK NISKIEJ KWOTY WOLNEJ OD PODATKU. OD KILKUNASTU LAT NIE PODNOSZĄ, A SOBIE DO KORYTA WALĄ ILE WLEZIE, I JESZCZE TA PIERWSZA DAMA, TO JEST HAŃBA !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bolu(2020-08-17 11:38) Zgłoś naruszenie 110

    18 000 zł dla pierwszej damy za nic , za milczenie, tylko dlatego że jest żoną, to nie w porządku wobec obywateli.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • julka.(2020-08-17 11:30) Zgłoś naruszenie 100

    Pięć lat temu gdy po 35 latach pracy miałam na rękę 1 660 zł, prezydent krzyczał że podniesie kwotę wolną od podatku do 8 000 zł dla wszystkich . Minęło pięć lat i co i g........o ! A sobie koryto +, to jest straszne !

    Odpowiedz
  • Julka.(2020-08-17 11:32) Zgłoś naruszenie 90

    Pięć lat temu gdy po 35 latach pracy miałam na rękę 1 660 zł, prezydent krzyczał że podniesie kwotę wolną od podatku do 8 000 zł dla wszystkich . Minęło pięć lat i co i g......ik ! A sobie koryto +, to jest straszne !

    Odpowiedz
  • D.d(2020-08-17 10:44) Zgłoś naruszenie 50

    Gdzie jest mój artykuł o kwocie wolnej od podatku i o pierwszej damie ? Co cenzurka ?

    Odpowiedz
  • już NIE KOCHAM prezesa?(2020-08-18 10:07) Zgłoś naruszenie 30

    Wstydu za grosz nie mają - nawet emerytów, co przez 40 lat ciężkiej pracy zaoszczędzili kila groszy ograbiają na szaro, grając bezczelnie stopami procentowymi ustalanymi przez naszą polską Radę Polityki Pieniężnej - przy olbrzymiej inflacji , chyba najwyższej w UE , mamy prawie zerowe oprocentowanie na terminowych lokatach bankowych - jak pamiętamy nawet "wredne komuchy" robiły rewaloryzacje oszczędności bankowych, a także była premia gwarancyjna na Mieszkaniowych Książeczkach Oszczędnościowych - TAKĄ WYWALCZYLIŚMY SOBIE WOLNOŚĆ !

    Odpowiedz