statystyki

Miłosz: O sprzęcie medycznym z Chin. Żeby białe było białe

autor: Maciej Miłosz30.03.2020, 11:00; Aktualizacja: 30.03.2020, 11:09
Maciej Miłosz

Maciej Miłoszźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat. prasowe

Warto nazywać rzeczy po imieniu. Szczególnie w czasach pewnych zawirowań informacyjnych i intencjonalnego działania dezinformacyjnego państw takich jak Rosja czy Chiny. Po to, by trawestując klasyka, czarne było czarne, a białe – białe.

W czwartek w Polsce wylądowały pierwsze samoloty ze sprzętem medycznym, którego tak nam w ostatnich dniach brakuje. Na pokładzie były m.in. maseczki do zabezpieczenia personelu medycznego. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda. Wcześniej wspominał także minister Jacek Sasin, który zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką w procesie organizacji tych transportów odgrywają spółki Skarbu Państwa nadzorowane od kilkunastu tygodni przez… Sasina.

Po pierwsze pamiętajmy, że sprzęt z Chin kupujemy za pieniądze, które wypracowaliśmy jako polscy podatnicy. To nie jest podarunek, to nie jest akcja charytatywna. To jest transakcja kupna – sprzedaży. Warto mieć to z tyłu głowy, gdy znów gdzieś zobaczymy obrazek, na którym dzielni przywódcy Chin wspomagają świat w walce z epidemią. I pamiętajmy też, że w czasach najgorszego kryzysu epidemicznego w Państwie Środka z Polski do Chin były przekazywane maseczki za darmo.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Zeghar(2020-03-30 22:14) Zgłoś naruszenie 22

    Proponuję zgłosić się do sanepidu na badania w kierunku koronawirusa. Bo autor bredzi, co może świadczyć o wysokiej gorączce. Zgadza się, że spółki Skarbu Państwa organizują i płacą za te transporty. Ale płacą za nie z zarobionych przez siebie pieniędzy. A nie przez podatników. Samolot z towarem opłaconym przez KGHM - na niego zrzucili się miedziowi górnicy, hutnicy i inni pracownicy ciągu technologicznego i firm współpracujących. I na tym koniec, nie przyłożyła się do tego żadna rzesza podatników.

    Odpowiedz
  • bee(2020-04-03 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Zeghar - jest Pan tak głupi czy tylko udaje??? Państwa są silne wysokością podatków jakie wszyscy płacą a czasami trafiają się różnym krajom dobrzy zarządzający. Najbogatszy jest Watykan - mało ludzi, typowego wojska nie trzeba, tylko 44 ha powierzchni. Kasa płynie od wiernych a w RP jeszcze z budżetu i różnych firm państwowych. Polska była rozbierana wielokrotnie, rozkradana przez wielu i niszczona przez swoich - Pinokio i ten rząd dalej siebie, swoich krewnych i kościelnych z nimi związanych nie widzą. Nikt nie wykona badań w Sanepidzie na życzenie - acan pewnie z PiS i kościoła - czyli znowu nie wie co się w RP dzieje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie