statystyki

Miłosz: O sprzęcie medycznym z Chin. Żeby białe było białe

autor: Maciej Miłosz30.03.2020, 11:00; Aktualizacja: 30.03.2020, 11:09
Maciej Miłosz

Maciej Miłoszźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: mat. prasowe

Warto nazywać rzeczy po imieniu. Szczególnie w czasach pewnych zawirowań informacyjnych i intencjonalnego działania dezinformacyjnego państw takich jak Rosja czy Chiny. Po to, by trawestując klasyka, czarne było czarne, a białe – białe.

W czwartek w Polsce wylądowały pierwsze samoloty ze sprzętem medycznym, którego tak nam w ostatnich dniach brakuje. Na pokładzie były m.in. maseczki do zabezpieczenia personelu medycznego. Poinformował o tym prezydent Andrzej Duda. Wcześniej wspominał także minister Jacek Sasin, który zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką w procesie organizacji tych transportów odgrywają spółki Skarbu Państwa nadzorowane od kilkunastu tygodni przez… Sasina.

Po pierwsze pamiętajmy, że sprzęt z Chin kupujemy za pieniądze, które wypracowaliśmy jako polscy podatnicy. To nie jest podarunek, to nie jest akcja charytatywna. To jest transakcja kupna – sprzedaży. Warto mieć to z tyłu głowy, gdy znów gdzieś zobaczymy obrazek, na którym dzielni przywódcy Chin wspomagają świat w walce z epidemią. I pamiętajmy też, że w czasach najgorszego kryzysu epidemicznego w Państwie Środka z Polski do Chin były przekazywane maseczki za darmo.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • Zeghar(2020-03-30 22:14) Zgłoś naruszenie 22

    Proponuję zgłosić się do sanepidu na badania w kierunku koronawirusa. Bo autor bredzi, co może świadczyć o wysokiej gorączce. Zgadza się, że spółki Skarbu Państwa organizują i płacą za te transporty. Ale płacą za nie z zarobionych przez siebie pieniędzy. A nie przez podatników. Samolot z towarem opłaconym przez KGHM - na niego zrzucili się miedziowi górnicy, hutnicy i inni pracownicy ciągu technologicznego i firm współpracujących. I na tym koniec, nie przyłożyła się do tego żadna rzesza podatników.

    Odpowiedz
  • bee(2020-04-03 16:44) Zgłoś naruszenie 00

    Zeghar - jest Pan tak głupi czy tylko udaje??? Państwa są silne wysokością podatków jakie wszyscy płacą a czasami trafiają się różnym krajom dobrzy zarządzający. Najbogatszy jest Watykan - mało ludzi, typowego wojska nie trzeba, tylko 44 ha powierzchni. Kasa płynie od wiernych a w RP jeszcze z budżetu i różnych firm państwowych. Polska była rozbierana wielokrotnie, rozkradana przez wielu i niszczona przez swoich - Pinokio i ten rząd dalej siebie, swoich krewnych i kościelnych z nimi związanych nie widzą. Nikt nie wykona badań w Sanepidzie na życzenie - acan pewnie z PiS i kościoła - czyli znowu nie wie co się w RP dzieje.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie