statystyki

Wybory w USA. Trump zainicjował swoją kampanię wyborczą

autor: Radosław Korzycki06.02.2020, 07:40; Aktualizacja: 06.02.2020, 07:40
We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii.

We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii.źródło: ShutterStock

Doroczne przemówienie prezydenta pełne było przytyków wobec opozycji. I wyliczania własnych sukcesów.

W zeszłym roku Donald Trump zwracał się w stronę demokratycznej opozycji w pojednawczym tonie, ale równocześnie pokazał, że nie zamierza iść na ustępstwa w sprawie imigracji i muru na granicy z Meksykiem. Próbował zaprezentować się jako przywódca, który potrafi działać ponad partyjnymi podziałami, choć jednocześnie naciskał na parlamentarzystów w sprawie zbudowania muru na granicy. Do dziś jego wymarzony projekt nie powstał.

We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii. Tymczasem plebiscyt u demokratów skończył się historyczną katastrofą. Zawiódł system liczenia głosów i do środowego popołudnia nie ogłoszono wyników głosowania, w którym wzięło udział niespełna 200 tys. demokratycznych wyborców. Trump od razu obwieścił na Twitterze, że lewica jest w rozsypce i skoro nie umie zorganizować własnych prawyborów, to tym bardziej nie nadaje się do rządzenia krajem.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie