statystyki

Wybory w USA. Trump zainicjował swoją kampanię wyborczą

autor: Radosław Korzycki06.02.2020, 07:40; Aktualizacja: 06.02.2020, 07:40
We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii.

We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii.źródło: ShutterStock

Doroczne przemówienie prezydenta pełne było przytyków wobec opozycji. I wyliczania własnych sukcesów.

W zeszłym roku Donald Trump zwracał się w stronę demokratycznej opozycji w pojednawczym tonie, ale równocześnie pokazał, że nie zamierza iść na ustępstwa w sprawie imigracji i muru na granicy z Meksykiem. Próbował zaprezentować się jako przywódca, który potrafi działać ponad partyjnymi podziałami, choć jednocześnie naciskał na parlamentarzystów w sprawie zbudowania muru na granicy. Do dziś jego wymarzony projekt nie powstał.

We wtorek prezydent przemawiał do Kongresu, sędziów Sądu Najwyższego i swoich specjalnych gości z wyraźną radością. Dzień wcześniej w republikańskich prawyborach w stanie Iowa zdobył 97 proc. głosów i dosłownie zmiażdżył konkurentów ze swojej partii. Tymczasem plebiscyt u demokratów skończył się historyczną katastrofą. Zawiódł system liczenia głosów i do środowego popołudnia nie ogłoszono wyników głosowania, w którym wzięło udział niespełna 200 tys. demokratycznych wyborców. Trump od razu obwieścił na Twitterze, że lewica jest w rozsypce i skoro nie umie zorganizować własnych prawyborów, to tym bardziej nie nadaje się do rządzenia krajem.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie