statystyki

Kariera wiceministra obrony pod lupą CBA

autor: Maciej Miłosz03.02.2020, 09:28; Aktualizacja: 03.02.2020, 09:28
Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kaczmarczyk

Po publikacji DGP Centralne Biuro Antykorupcyjne przeanalizuje, czy ścieżka zawodowa Sebastiana Chwałka, który właśnie przeszedł z PGZ do MON, nie koliduje z prawem.

Jeszcze w poprzedni weekend Sebastian Chwałek był wiceprezesem w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Jednak już w poniedziałek został wiceministrem w resorcie obrony narodowej, które jest głównym klientem tejże PGZ. Wartość realizowanych kontraktów to miliardy złotych. Przed objęciem funkcji w Grupie Chwałek również pracował w… resorcie obrony. W ubiegłym tygodniu w DGP opisaliśmy tę nietypową karierę i wskazaliśmy, że w tym wypadku mogło dojść do złamania wielu regulacji i konfliktu interesów. Sam zainteresowany twierdzi, że wszystko jest w porządku.

Po naszej publikacji sprawą zainteresowało się CBA. – Te informacje zostały przekazane do departamentu kontroli i będą przeanalizowane – zapowiada Temistokles Brodowski, rzecznik prasowy biura. Analiza nie ma określonych ram czasowych: może trwać trzy dni, może trwać trzy miesiące albo i dłużej. Jej zakres może być poszerzany, tak więc potencjalne tematy do zbadania mogą pączkować, a funkcjonariusze w dokumentach PGZ mogą się zaczytywać do woli.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie