statystyki

Fundament to my, ludzie pracy [FELIETON]

autor: Jan Wróbel03.01.2020, 09:26; Aktualizacja: 03.01.2020, 09:27
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Po 30 latach powtarzania, że wydatki socjalne są niebezpieczne, przyszedł Kaczyński i jego PiS – i ni z tego, ni z owego mamy Polskę dobrobytu.

Słabe musiały być wolnorynkowe przekonania PSL, PO, SLD, skoro tak szybko podjęły refren „nic, co dane…”. Z jednej strony opozycyjna krytyka „szkodliwej działalności PiS” szła w minionym czteroleciu pełną parą. Z drugiej krytyka ta doprowadziła do powielania rządowej wizji rozwoju gospodarczego – państwo ma dać, aby człowiek miał. Jak dorobił się własną pracą, trudno, jego problem. Trzeba było czekać, aż rząd przyjdzie i da. Nic, co dane, nie będzie odebrane…

Właściwie tylko niektórzy posłowie Konfederacji nie stosują się do tego motta Grzegorza Schetyny. Ponieważ jednak w grupie tej przeważa duch sowizdrzała, a nie duch walki o władzę, można powiedzieć ze smutkiem – realna opozycja ma w sferze wolności gospodarczej poglądy pisowskie. A przecież PiS dał, owszem, bo zabrał z górki budżetowej. Nie odmawiam mu zasług na polu walki z wyłudzeniami VAT, tylko stwierdzam – mógł nie przeznaczać tej (umownej) górki na takie czy inne oferty pomocy socjalnej. Mógł zainwestować w edukację czy w policję albo mógł po prostu nie zabierać pieniędzy podatnikom, a wydatki budżetu zmniejszyć.


Pozostało 64% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

  • tym(2020-01-04 06:55) Zgłoś naruszenie 50

    Wystarczy tylko zlikwidować fikcyjne (nieraz i rodzinno-koleżeńskie)i nikomu nie potrzebne stanowiska od kancelarii Prezydenta RP. po Urzędy gminy i ,,górka,, nie stopnieje.Iluż mamy darmozjadów w krawatach i koloratkach w naszym kraju którzy tylko biorą a nic nie robią.Tu jest cala patologia która niczym się nie różni od tej pijackiej poza zapachem.Wszyscy wieszają psy na 500+ a nie widzą 50 000+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ovo(2020-01-04 09:24) Zgłoś naruszenie 30

    Problemem Kaczyńskiego jest brak odpowiednich kadr. Ministrowie PIS nie potrafią zarządzać podelgłymi resortami i wiele dobrych rzeczy już zepsuli, a nie naprawili tych złych. Z kolei socjal jest demoralizujacy. Ludzie powinni zarabiać tyle, żeby godnie żyć z pracy, a nie z zasiłków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie