statystyki

Fundament to my, ludzie pracy [FELIETON]

autor: Jan Wróbel03.01.2020, 09:26; Aktualizacja: 03.01.2020, 09:27
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Po 30 latach powtarzania, że wydatki socjalne są niebezpieczne, przyszedł Kaczyński i jego PiS – i ni z tego, ni z owego mamy Polskę dobrobytu.

Słabe musiały być wolnorynkowe przekonania PSL, PO, SLD, skoro tak szybko podjęły refren „nic, co dane…”. Z jednej strony opozycyjna krytyka „szkodliwej działalności PiS” szła w minionym czteroleciu pełną parą. Z drugiej krytyka ta doprowadziła do powielania rządowej wizji rozwoju gospodarczego – państwo ma dać, aby człowiek miał. Jak dorobił się własną pracą, trudno, jego problem. Trzeba było czekać, aż rząd przyjdzie i da. Nic, co dane, nie będzie odebrane…

Właściwie tylko niektórzy posłowie Konfederacji nie stosują się do tego motta Grzegorza Schetyny. Ponieważ jednak w grupie tej przeważa duch sowizdrzała, a nie duch walki o władzę, można powiedzieć ze smutkiem – realna opozycja ma w sferze wolności gospodarczej poglądy pisowskie. A przecież PiS dał, owszem, bo zabrał z górki budżetowej. Nie odmawiam mu zasług na polu walki z wyłudzeniami VAT, tylko stwierdzam – mógł nie przeznaczać tej (umownej) górki na takie czy inne oferty pomocy socjalnej. Mógł zainwestować w edukację czy w policję albo mógł po prostu nie zabierać pieniędzy podatnikom, a wydatki budżetu zmniejszyć.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

  • tym(2020-01-04 06:55) Zgłoś naruszenie 50

    Wystarczy tylko zlikwidować fikcyjne (nieraz i rodzinno-koleżeńskie)i nikomu nie potrzebne stanowiska od kancelarii Prezydenta RP. po Urzędy gminy i ,,górka,, nie stopnieje.Iluż mamy darmozjadów w krawatach i koloratkach w naszym kraju którzy tylko biorą a nic nie robią.Tu jest cala patologia która niczym się nie różni od tej pijackiej poza zapachem.Wszyscy wieszają psy na 500+ a nie widzą 50 000+.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ovo(2020-01-04 09:24) Zgłoś naruszenie 30

    Problemem Kaczyńskiego jest brak odpowiednich kadr. Ministrowie PIS nie potrafią zarządzać podelgłymi resortami i wiele dobrych rzeczy już zepsuli, a nie naprawili tych złych. Z kolei socjal jest demoralizujacy. Ludzie powinni zarabiać tyle, żeby godnie żyć z pracy, a nie z zasiłków.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie