statystyki

Wróbel: Emocje Polaków pokonanych przez innych Polaków [OPINIA]

autor: Jan Wróbel06.12.2019, 07:33; Aktualizacja: 06.12.2019, 08:07
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Nieumiejętność zrozumienia przez Władysława Frasyniuka, że popełnił błąd, to kiepska wróżba na przyszłość. Opozycja dostanie jeszcze jednego Lecha Wałęsę – rozgoryczonego, przekonanego o własnej niezwykłości, bzdurzącego oraz zapienionego. Wykrzykiwanie wulgaryzmów pod adresem licznych Polaków podczas manifestacji „w obronie sądów”, to głupota.

Nie lepiej jest, kiedy Frasyniuk tłumaczy własną postawę: „Zręczność PiS polega na tym, że ich PR jest profesjonalny, bezwzględny. W efekcie środowisko liberalno-demokratyczne straciło pazury, stało się ugrzecznione. Dlaczego? Bo nie chce paść ofiarą pomówień i oszczerstw”. To magiczna wizja rzeczywistości. Antypis jest ofiarą pomówień i oszczerstw, ale jego postawa nie ma tu nic do rzeczy. Opozycja nie jest ugrzeczniona. Przeciwnie, zbyt często nadawała komunikat o „zamachu stanu” czy „dyktaturze” – i zapłaciła za ten nieprzystający do rzeczywistości opis spadkiem wiarygodności i poparcia. PiS, owszem, ma PR bezwzględny i zręczny, jednak wygrywa wybory dzięki popularnej (co nie znaczy, że dobrej) realnej polityce społecznej, na którą tacy liderzy jak Frasyniuk nie znaleźli odpowiedzi.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (3)

  • Roocola(2019-12-06 09:05) Zgłoś naruszenie 76

    Co ten pan bredzi? Złą wrózbą na przyszłość jest zadufanie Kaczyńskiego, pieniactwo Ziobry, lepkie skłonności Banasiów i Kuchcińskich, niekompetencje pań Zalewskich i Szydłowych. Rozdawnictow, które tak naprawdę trzyma wyborców przy PiS najgorzej wrózy i dla Polski i dla gospodarki. PiS przegra w szerszej perspektywie, ale to naiwni wyborcy będą sprzątać bałagan po nich i klepać biedę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Blanka(2019-12-06 10:30) Zgłoś naruszenie 34

    Autor artykułu dobrze mówi. On jest liberałem i źle ocenia prospołeczne posunięcia obecnego Rządu, ma do tego prawo, a okaże się czy jego przewidywania, że wyborcy PiS bedą klepać jeszcze większą biedę niż teraz. Autor nie bierze jednak pod uwagę, że gdyby nie "dobra zmiana" ci biedniejsi nawet nie mieliby nadziei na choćby maleńką poprawę i to musiałoby się jakoś uzewnętrznić na ulicach, a wtedy nie byłoby tak humorystycznie jak obecnie, polałaby się krew po jednej i po drugiej stronie. Wydaje sie, że opozycja tego pragnie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie