Żółciak: Apel Jakiego wołaniem o Tea Party [OPINIA]

autor: Tomasz Żółciak21.10.2019, 08:25; Aktualizacja: 21.10.2019, 08:25
Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”.

Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”.źródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zdaniem europosła Patryka Jakiego wskutek działalności liberalno-lewicowych mediów i lewicowych uniwersytetów w Polsce trwa proces „wrogiej socjalizacji społeczeństwa”. – Jeżeli prawica nie zareaguje na te procesy u fundamentów, to po tej kadencji, za 4 lata, kolejne kilka milionów ludzi skończy ten proces „socjalizacji” i prawica nie będzie miała czego szukać w Sejmie – diagnozuje.

Jakie jest kryterium zaliczania uniwersytetu do grona lewicowych czy lewackich? Tego nie wiem, z tezami Patryka Jakiego powinni zmierzyć się socjologowie. Niemniej jednak takie binarne postrzeganie świata i ludzi (prawak-lewak) już na wstępie budzi wątpliwości.

T rochę dziwi też to, że władza, która ma w garści media publiczne, narzeka, że ma problem z dotarciem do świadomości młodych ludzi. Krytykuje próby indoktrynacji przez pewne środowiska, mimo że sama robi dokładnie to samo. Problemem jest jakość przekazu władzy – topornego, skrajnie jednostronnego, na granicy traktowania ludzi jak gąbki, które wchłoną wszystko.

Przekazem subtelnym jak cios obuchem na dłuższą metę nie zdobywa się młodych serc i umysłów. O tym, jak złą robotę dla PiS robi Jacek Kurski i TVP, świadczy dobry wynik Konfederacji (którą wpierw TVP ignorowała, a potem ostro atakowała) i mandat dla Klaudii Jachiry (której ataki TVP zapewniły rozpoznawalność). Nie wspominając już o nieudolnych próbach deprecjacji Nobla dla Olgi Tokarczuk, której nie po drodze z obecną władzą.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie