Polityczna wojna o głosy biznesu: PiS proponuje program 500+ dla mikrofirm

autor: Grzegorz Osiecki23.09.2019, 07:11; Aktualizacja: 23.09.2019, 07:12
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: f

Każde startujące ugrupowanie ma pomysł, jak ulżyć najmniejszym firmom w kosztach składek na ZUS. W przyszłości konsekwencją będą niższe emerytury dzisiejszych przedsiębiorców

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • Xxx(2019-10-20 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    Niech piekło pochłonie PiS i wszystkich którzy korzystają z prawomocnej grabierze podatników!

    Odpowiedz
  • bolesław(2019-09-23 20:46) Zgłoś naruszenie 20

    Ten program jest bardzo korzystny dla firm. Muszą to obiektywnie pryznać nawet przeciwnicy rządu.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-09-23 19:01) Zgłoś naruszenie 20

    .........Mam pytanie do PO .PSLu a nawet do PiSu!....Czy zdajecie sobie sprawę ilu spracowanych pracowników kiedyś prac w szkodliwych i nieb warunkach pracy, przez Was nie dożywa obecnego wieku emerytalnego a dożywszy żyją może zaledwie tylko kilka lat?. Pozbawiliście wstecznie Ustawą Pomostową Tych którzy pracowali bez ferii, wakacji,nie licząc nadgodzin w tym praca w soboty i święta na wszystkich zmianach bez dni zamiennie wolnych włącznie np. przy źródłach promieniotwórczych czy rtęci.itp Ich z praw emerytalnych w godnym dla tej pracy wieku i to po fakcie świadczenia tej pracy. ”Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np zdrowie ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą.-z prawa do dożycia... Wspominacie morderstwo Adamowicza –myślicie ,że jesteście lepsi? To pomyślcie o konduktach tych rodzin tak spracowanych osób ,setkach , tysiącach osób co rok odprowadzających Ich na cmentarz. Pomyślcie o Ich żonach ,dzieciach ,wnukach i wreszcie o tak cynicznie okradzionych zmarłych a spracowanych onegdaj i wyzyskanych.. Zabiliście swoją decyzją o zmianie filozofii (zmiana w trakcie --emerytura nie za byłe już szkodliwe a za ewentualną możliwość zaszkodzenia (np..kontrolerzy lotów) . Co zrobiliście z robotnikami pracującymi od 15 r życia próbując zmusić nawet do 52 lat pracy, (PiS 50 lat)!...Zdajecie sobie sprawe iż nie zabijacie nożem jak Adamowicza zabito a POlityką ?-Też przez was idzie śmierć i krzywda tym gorzej, że spracowanych ludzi. Zrozumiał to Komorowski ale zapóźno..czytaj :”Komorowski zmienia zdanie. Prezydent ...rozważa, żeby o emeryturze nie decydowało jedynie kryterium wieku. ..Niestety zdaje się że i PiS nic w kierunku poprawy tego stanu rzeczy też nic nie czyni...W każdym bądź razie sprawcy tej POdłej zbrodni powinni trafić do Obozu Pracy a nie do Sejmu. I to było by sprawiedliwe gdyz w czym oni się napracowali. Stwierdziliście tez ,że jak "będą się sądzić o to, to PO podniesicie koszty sądowe" - i to uczyniliście podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS (Budka później o ironio w Żorach protestował o dostęp obywateli do Sądów) --a później obniżyliście Tym ludziom jeszcze zasiłki POgrzebowe o 2000zl...,

    Odpowiedz
  • pueta.(2019-09-23 12:25) Zgłoś naruszenie 12

    Wszyscy chcą dawać , dawców bez liku / By przy korycie być już od świtu /Każdy ochoczo sypie stówami /By szary ludek cieszył się dla nich /Lecz w poniedziałek , tuż po wyborach / Dawcy się zamkną we swoich dworach / Zajmą się sobą tak jak od dekad /A szary ludek będzie znów czekał /Będzie znów czekał , tęgo narzekał /I nie nauczy się ludek nigdy / Że politycy to zwykłe glizdy .

    Odpowiedz
  • Xyz(2019-09-23 10:40) Zgłoś naruszenie 53

    Niech dalej PiS nagradza cwaniaczków, którzy zakładają firmę a potem po kolei przepisuja na członów swojej rodziny. Znam taką cwana korepetytorke która zalozyla firme w 7 miesiącu ciaży a zamknęla ją po 2 latach i teraz "pracuje" w firmie swojej matki emerytki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dziadek wnuków(2019-09-23 10:24) Zgłoś naruszenie 53

    Jakiś ochłap, jałmużna dla "przedsiębiorców" bardzo dziwnych !! Śmiech sobie ten duet Krzywogęby & Kaczochodzący z ludzi małego biznesu robią, jaja jakoweś, czy też "myślą" że mają do czynienia z sobie podobnymi, czyli ludzmi specjalnej troski ?!? Chcę płacić za opiekę nad moim zdrowiem, chcę płacić składki za przyszłą emeryturę, godną i uczciwą nawet pracując do 67 roku życia, ale nie godzę się być ograbianym !! I poniżanym tak niską emeryturą !! Chcecie ulżyć tym co sami sobie tworzą stanowiska pracy, i dają ją jeszcze innym ? Zwiększyć nakazuję kwotę wolną od podatku dla tych co mają firmy !! Bo gdzie tu uczciwość gdy Stasio z Manią pracując przy sprzątaniu ulic raptem osiem godzin, czy też sprzedawca lub tokarz itp mają taką samą stawkę do odliczenia co ten który jest dyrektorem we własnym zakładzie, zaopatrzeniowcem, kierowcą, kasjerem - często księgowym] a i w wielu przypadkach sprzątaczem !!! Ci wymienieni jeżdzą autem po zakupy do sklepu lub do fryzjerki, a ten mający małą firmę jeżdzi od rana do wieczora w sprawach swojego zakładu. I nie pracuje 8 godzin - a przynajmniej ja takich nie znam - a tyra po 12 w tak zwany "świątek i piątek". Tak więc te 500 zl. ów duet niech wsadzi sobie w d*** !! I ta wyznaczona stawka dochodu, przecież kuż*** pracownicy niektórzy więcej mają. Już kończę, nie będę pisał bo krew mnie zaleje, zawał dopadnie ... mam ich w d***** czyli w czterech literach, niech [dla mnie] już pozostanie po staremu, swój Honor mam, więc się nie sprzedam ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krzysztof Kornatowicz(2019-09-23 10:14) Zgłoś naruszenie 33

    Myśl samodzielnie niewolniku, bo zginiesz marnie ! W tej łasce państwa wszystko byłoby dobrze, gdyby wszyscy konusowaci (i nie tylko) przedsiębiorcy zarabiali netto nie mniej, niż 6, czy nawet 5 tyś złotych, ALE DO JASNEJ ANIELI WIĘKSZOŚĆ Z NICH LEDWO CIĄGNIE W TYM PAŃSTWIE, W KTÓRYM CELOWO ZMONOPOLIZOWANO OBCYMI "MARKETAMI" POLSKI HANDEL ! I teraz, gdzie ta sprawiedliwość, jak "przedsiębiorca" zarobił nic, zero złotych, albo poniesie z różnych przyczyn stratę?! Przecież w takim stanie rzeczy "łaskawe państwo" będzie w majestacie szemranego, niesprawiedliwego, złodziejskiego łaskawego prawa wymuszać na nim od nowego roku 1000 zł haraczu ZUS !!! Nam nie potrzeba cukierków, ani łapówek wyborczych! Nam potrzeba SPRAWIEDLIWOŚCI !!! Nam należy się określenie MINIMUM EGZYSTENCJI, które to same, bez przekupowania łapówkami ciemnych, bezrozumnych posiadaczy kartek do głosowania same ochronią, z automatu tych, którzy pomocy potrzebują - przecież to jest jasne, jak słońce, psia krew ! Yołopy tego nie są w stanie pojąć i klaszczą kolejnym manipulacjom rządzących! ~Krzysztof Kornatowicz (szukaj moich audycji na You Tube)

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pRZEDSIEBIORCA(2019-09-23 10:01) Zgłoś naruszenie 101

    rolnicy na KRUS placa 10% tego co placa przedsiebiorcy na ZUS - do tego rolnicy 0 zl na NFZ i jakos im nie grozi "nizsza emerytura"

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz