statystyki

Krzysztofa Szczerskiego czeka ostra batalia o nominację

autor: Grzegorz Osiecki, Magdalena Cedro29.07.2019, 07:39; Aktualizacja: 29.07.2019, 07:39
Ursula von der Leyen dała zielone światło dla tej nominacji

Ursula von der Leyen dała zielone światło dla tej nominacjiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: fot. Mateusz Skwarczek Agencja Gazeta

Razem z V4 i krajami bałtyckimi Polska może wspólnie przedstawić nowej szefowej Komisji Europejskiej zestaw tek dla tej części Europy.

W spólne przedstawienie propozycji miałoby ułatwić zdobycie przez naszego kandydata ważnej teki. Rozmowy na ten temat trwają. Regionalny pakiet ma być gotowy w ciągu tygodnia. Potem propozycje regionu premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić przyszłej przewodniczącej KE Ursuli von der Leyen.

Podczas czwartkowego spotkania szefowa Komisji usłyszała od Mateusza Morawieckiego nie tylko, że naszym kandydatem na komisarza jest Krzysztof Szczerski, ale także, że interesują nas takie teki jak: energia, handel, infrastruktura, klimat, konkurencyjność, obronność, rozwój rynku cyfrowego czy wspólny rynek. To bardzo szeroki wachlarz i wiele z tych obszarów nie kojarzy się z szefem gabinetu prezydenta. Ale jak zwracają uwagę nasi rozmówcy z rządu i Pałacu Prezydenckiego, Szczerski pracował niegdyś w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, był wiceszefem MSZ i jednym z promotorów projektu Trójmorza, który opiera się na związkach gospodarczych i infrastrukturalnych, dlatego może aspirować do tylu tek.


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie