statystyki

Ratowanie Ruchu z przeszkodami

autor: Elżbieta Rutkowska30.05.2019, 08:10; Aktualizacja: 30.05.2019, 08:10
Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.

Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.źródło: Materiały Prasowe

Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.

Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił zatwierdzenia układów w dwóch przyspieszonych postępowaniach układowych (PPU) firmy kolporterskiej Ruch. Postanowienie nie jest prawomocne. Rzecznik spółki Wojciech Paczyński informuje, że nie zgadza się ona z decyzją sądu i zamierza ją zaskarżyć.

– Postanowienie jest dla nas niezrozumiałe – stwierdza też Joanna Zakrzewska, rzeczniczka PKN Orlen. Zatwierdzenie PPU było jednym z warunków przejęcia mocno zadłużonego Ruchu przez paliwowego giganta. Orlen deklaruje, że ten scenariusz jest aktualny. – Przejęcie przez PKN Orlen i wdrożenie planu restrukturyzacji pozwoli spółce odzyskać stabilność finansową oraz odbudować pozycję na rynku. Projekt ma uzasadnienie biznesowe – zapewnia Zakrzewska.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie