statystyki

Ratowanie Ruchu z przeszkodami

autor: Elżbieta Rutkowska30.05.2019, 08:10; Aktualizacja: 30.05.2019, 08:10
Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.

Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.źródło: Materiały Prasowe

Sąd dał czerwone światło układom spółki z wierzycielami. Orlen nadal chce przejąć i zrestrukturyzować firmę, ale rzecz się komplikuje.

Sąd Rejonowy w Warszawie odmówił zatwierdzenia układów w dwóch przyspieszonych postępowaniach układowych (PPU) firmy kolporterskiej Ruch. Postanowienie nie jest prawomocne. Rzecznik spółki Wojciech Paczyński informuje, że nie zgadza się ona z decyzją sądu i zamierza ją zaskarżyć.

– Postanowienie jest dla nas niezrozumiałe – stwierdza też Joanna Zakrzewska, rzeczniczka PKN Orlen. Zatwierdzenie PPU było jednym z warunków przejęcia mocno zadłużonego Ruchu przez paliwowego giganta. Orlen deklaruje, że ten scenariusz jest aktualny. – Przejęcie przez PKN Orlen i wdrożenie planu restrukturyzacji pozwoli spółce odzyskać stabilność finansową oraz odbudować pozycję na rynku. Projekt ma uzasadnienie biznesowe – zapewnia Zakrzewska.


Pozostało jeszcze 79% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie