Sąd Najwyższy wsparł antyimigracyjną politykę Trumpa

autor: Radosław Korzycki28.03.2019, 07:29; Aktualizacja: 28.03.2019, 07:29
imigranci

Przeciwnicy wyroku twierdzą, że uderza on w jedną z naczelnych wartości, iż władza wykonawcza nie może nikogo przetrzymywać bezterminowo.źródło: ShutterStock

Przeciwnicy wyroku twierdzą, że uderza on w jedną z naczelnych wartości, iż władza wykonawcza nie może nikogo przetrzymywać bezterminowo.

Agenci Immigration and Customs Enforcement, czyli federalnej agencji odpowiedzialnej za pilnowanie granicy, zyskali prawo do aresztowania osób niebędących amerykańskimi obywatelami i osadzania ich w więzieniach oraz ośrodkach internowania bez wyroku sądu nawet na lata. Pretekstem może być wcześniejsze złamanie przez nich prawa. Nawet drobne, jak kradzież puszki napoju w sklepie spożywczym.

Stało się tak na mocy ogłoszonego niedawno wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Preap przeciwko Nielsen. Za werdyktem zagłosowało pięciu konserwatywnych sędziów, przeciwko było czworo liberałów. Unieważnił on decyzję sądu niższej instancji, która wprowadzała limity na przetrzymywanie aresztowanych w takich okolicznościach osób.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Legally Emigrant(2019-03-28 17:09) Zgłoś naruszenie 21

    Rzadko czytam Polskie gazety poniewaz poziom wiekszosci z nich jest tak zenujacy ze to po prostu wstyd. Nie inaczej ma sie sprawa z powyzszym artykulem. Ktokolwiek go napisal nie ma zielonego pojecia o czym mowi, albo jest tak skrecony an lewo ze swiadomie klamie. Trump nie prowadzi polityki antyimigracyjnej tylko anty NIELEGALNEJ imigracji. To jest olbrzymia roznica! Wyrok Sadu Najwyzszego USA nie dotyczy nikogo kto jest legalnie w USA, nie wazne czy jest obywatelem czy nie, dotyczy tylko tych ktorzy sa w USA NIELEGALNIE czyli ludzi ktorzy popelnili przestepstwo federalne nielegalnego przekroczenia granicy, inaczej mowiac kryminalistow. Artykul jest na poziomie komunistycznej Prawdy z jej najlepszego propagandowo okresu. Pelna zenada!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie