Piotr Semka: Jeśli przyjdzie PO, to będzie czyściło PiS do podłogi [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti21.03.2019, 20:30; Aktualizacja: 22.03.2019, 08:56
Piotr Semka. Fot. Maksymilian Rigamonti

Piotr Semka. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

- Myślałem, że tradycja Gdańska pchnie Tuska w stronę mądrej syntezy konserwatyzmu z nowoczesnością. Przez lata patrzyłem na niego z zachwytem, nie dostrzegając wad. Teraz jest dla mnie rozczarowaniem – mówi w wywiadzie dla DGP Piotr Semka, publicysta i dziennikarz.

wróć do artykułu

KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:MAGAZYN Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (80)

  • rzeczywistość(2019-03-21 21:51) Zgłoś naruszenie 14027

    Często czytam DoRzeczy (artykuły bezwartościowe, komentarze internautów nawet ciekawe). Nigdy nie spotkałem Semki krytycznego wobec PiS. Tylko pochlebnego mniej lub bardziej.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • jp2(2019-03-22 09:59) Zgłoś naruszenie 10633

    dosyć obrzydliwa postać widząca polską politykę zero-jedynkowo. tusk - cyniczny, zly i podły, Kaczyński - lider, taktyk, strateg... ale z tego co pamiętam, ten człowiek zawsze był takim jednowektorowym dziennikarzem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qw(2019-03-22 09:19) Zgłoś naruszenie 9419

    zarzuca że media nie szukają majątku Schetyny, a sam nie powie nic złego na Kurskiego, a tekst że przekupując wyborców dawając 500 ki i inne gratisym, że takie działanie jest w kategoriach racji stanu Polski to ja się pytam co z kolejkami do lekarza, co z dziećmi niepełsnosprawnym, upokarzającym klepaniem biedy przez najniżyszch niepolitycznych urzędników?

    Odpowiedz
  • Marek K.(2019-03-22 12:00) Zgłoś naruszenie 8527

    Panie Semka, gdyby głupota mogła latać, to i tak by pana nie podniosła. Ile razy pana słucham, czytam, to żal mi ... ściska. Jest taka grupa ludzi w tym dziennikarzy, którzy zostali w drugim szeregu i nie mogą się z tym pogodzić. Mają ambicje, brak umiejętności. Przegrywali wyścig do miodu. Tak powstało PiS, tacy są dziennikarze pana pokroju.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pp(2019-03-22 13:02) Zgłoś naruszenie 7425

    Tusk całe życie mieszkanko po rodzicach, 60m2, ale z cygarem w zębach - dla Semki cyniczny burżuj. Jarosław Kaczyński w przetartym garniturze, brudnych butach, ale z chrapką na drapacze chmur warte 1 300 000 000 zł - dla Semki to skromny człowiek dbający tylko o przeciętnego i skromnego Polaka. Hm.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • esiu 68lat(2019-03-22 10:51) Zgłoś naruszenie 7125

    Semka ma racje po przegranych wyborach przez sekte PIS bedzie Rachunek sumienia,Wina I kARA.NACJONALIZACJA MAJATKU pis i delegalizacja sekty.TS i zaklady karne bedz zapelnione a moze i Semka sie zalapie?esiu

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • salach(2019-03-22 08:54) Zgłoś naruszenie 6729

    ********* pisowy tylko nie chce tego powiedzieć wprost

    Odpowiedz
  • Tytuł jako Magnes(2019-03-22 08:55) Zgłoś naruszenie 501

    Ale w treści nic nie ma o czyszczeniu ...tylko ciekawa historia przemian ludzi po 1990r. No cóż to były czasy wyciągania gorących kartofli z ognia i ustawiania się na całe życie, a nie myślenia o Polsce. W zasadzie wszystkie elity polityczne myślą głownie o sobie...A Wyborcy? No cóż to Narzędzia Wyborcze

    Odpowiedz
  • citi(2019-03-22 16:01) Zgłoś naruszenie 5010

    Kaczyński i racja stanu? Pana Semkę chyba rozum opuścił. Trudno powiedzieć czy skrajny hipokryta, czy zaślepiony głupiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2019-03-22 08:45) Zgłoś naruszenie 4822

    Tego nauczyła treść postępowania właśnie PIS-u . Nawet ręce mają ubabrane we krwi rodaków..................

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dana(2019-03-22 10:49) Zgłoś naruszenie 4713

    Gdyby zrobić tak jak PiS , to czyszczenie wręcz musiałoby nie mieć dna. W KGHM-ie wywali wszystkich, którzy zostali przyjęci do pracy za poprzednich rządów, nawet jeśli z partią nie mieli nic wspólnego.Pis wyszedł z założenia , że nie można wygrać konkursu nie będąc bmw.A jednak można było

    Odpowiedz
  • Do podłogi ?(2019-03-22 10:09) Zgłoś naruszenie 4212

    Do piwnicy a może i jeszcze głębiej !

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Wiesław(2019-03-22 13:52) Zgłoś naruszenie 397

    Panie Semka dobrze się pańskie przemyślenia czyta ale wcale nie jest Pan obiektywny. Patrzy Pan ze swojego punktu widzenia a wypowiada się w wersji bezosobowej. Żeby było jasne ja wypowiadam się ze swojego punktu widzenia. Trochę przeżyłem w PRL, III i IV RP widziałem na własne oczy wydarzenia 76r, 80, 81 i 89 roku z pozycji mieszkańca prawie 40 tyś miasteczka. Nie wszystko było takie jak niektórzy opisują, Pan był obserwatorem tych zdarzeń z inne punktu widzenia. Nie twierdze że ja mam wyłączność na całą prawdę o tamtych i obecnych czasach. ale nie żałuje że głosowałem na Wałęsę, ani że głosowałem na Kwaśniewskiego dwa razy. Mimo że teraz się diametralnie z nimi nie zgadzam. Jeżeli chodzi o PIS to są działania, które są akceptowalne jeżeli chodzi o gospodarkę i socjal (nie korzystam z tego drugiego żeby było jasne). Ale to co robi i kim (chodzi o ludzi) PIS z "Prawem" i "Mediami" to jest tak jakby jeść kawior brudnymi rękoma ( i to w oborniku) albo grac w karty znaczonymi tak aby wszyscy to widzieli. Jest to zemsta małych ludzi - nie wzrostem ale osobowością. Pozdrawiam Niedoszły emeryt

    Odpowiedz
  • I tyle(2019-03-22 10:21) Zgłoś naruszenie 326

    Proszę posłuchać w programie III wieczorem w czwartki prowadzenia audycji przez pana Semkę - i tyle w temacie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • marrob(2019-03-23 00:17) Zgłoś naruszenie 297

    Sepleniący, otłuszczony gość z którego wypowiedzi wciąż wychodzi Kali. Kali ukraść dobrze............. Dośc pokraczna i na swój sposób obrzydliwa postać tzw. prawicy. Wszyscy oni to podobne "wzorce" prawdziwego prawicowca. Przepraszam "konserwatysty" :)))))))) Kurski, Sellin, Semka i inni. Jedno g........

    Odpowiedz
  • konrad(2019-03-22 12:50) Zgłoś naruszenie 274

    I dlatego cesarz Tyberiusz nie zmieniał swoich urzędników wychodząc z założenia że każdy następny będzie pazerniejszy od poprzednika.

    Odpowiedz
  • Kominiarz(2019-03-22 10:25) Zgłoś naruszenie 2464

    Czyszczenie PIS do podłogi jak najbardziej jest Polsce potrzebne, tylko moim zdaniem dopiero za 4 lata. Dlatego na jesieni zagłosuję na PIS, a za 4 lata na rozsądną alternatywę, która przedstawi spójny program. Program partii będących w opozycji do PIS jest od 12 lat ten sam: straszenie PISem, to za mało.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pis-górą(2019-03-22 09:11) Zgłoś naruszenie 2171

    POKO=do lamusa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nina(2019-03-22 13:12) Zgłoś naruszenie 188

    cały ten sejm platformę razem z pisem i całą resztą należy posłać w kosmos byle nie za blisko

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kapelan kasy(2019-03-22 20:05) Zgłoś naruszenie 155

    Duże ciało i co poza nim jeszcze ? Hmm, a może wygumkować to zdanie ... cenzor siedzi i śledzi, dwa już wpisy dziś skasował !! O ludu, czy to strach w gaciach mają, czy tak zwaną polityczną poprawność !?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz